sadsad x
asdasd

sosyoloji-kitaplari.jpg (244 KB)

Sosyoloji Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 6043 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 6043 ürün görüntüleniyor.

Sosyoloji Kitaplarının Önemi

Sosyoloji 19.yyda ortaya çıkan, Auguste Comte tarafından isimlendirilip geliştirilen bir toplum bilimidir. Toplumların yapısını, yaşayışını, yaşamı etkileyen olguları araştırır. Toplumların davranışlarını da araştırdığı için psikoloji biliminden de yararlanır. Burada önemli olan sosyal davranıştır. Sosyal davranış belli bir topluluğa mensup insanların davranışlarını kapsayan genel bir kavramdır. Örnek vermek gerekirse; bir hastanede çalışan doktorların davranışı sosyal davranıştır.

Sosyoloji toplumu incelemekle kalmayıp toplumsal sorunları tespit ederek bunlara çözüm arar. Örneğin yoksulluk, savaş, işsizlik gibi sorunların çözümü için çalışmalar yapar. Toplumları incelerken kültürlerinden de yararlanır. Çünkü kültür toplumun davranışları ile iç içe olan; inanç, ahlak, sanat, hukuk, dil, örf ve adetlerden oluşan bir bütündür.

Sosyoloji bilimi 19.yyda ortaya çıkmış ve birçok düşünür, bilim insanı tarafından geliştirilerek günümüze kadar gelmiştir. E. Durkheim, K. Marx, M. Weber, V. Pareto; Türkiye’de Ziya Gökalp sosyolojiye katkı sağlamış isimlerdendir. Bu bilim insanlarının çalışmalarını içeren veya çalışmalarından yararlanılarak yazılmış sosyoloji kitapları mevcuttur.

Sosyoloji Kitap Önerileri

İnsanlar sosyal varlıktırlar. Yani toplum ile birlikte yaşamaya gereksinimleri vardır. Bu durum da sosyolojinin önemini ortaya koymaktadır. İnsanlar sosyoloji sayesinde içinde bulunduğu toplumu ve kendilerini daha iyi anlayabilmekte, kültürel çeşitliliklerin bilgisine ulaşma, politik etkileri görebilme gibi kazanımlar elde etmektedir. Sosyoloji bilimini tanımada ve öğrenmede ise sosyoloji kitapları çok etkili olmaktadır. Günümüzde birçok sosyoloji kitabı mevcut olup, bireylerin sosyolojinin önemini kavramasına yardımcı olmaktadır.

BKM kitap sosyoloji kitapları kategorisinden dilediğiniz kitaba en uygun fiyatlar ile ulaşabilirsiniz. Güncel yayınları da içeren siyaset sosyolojisi, sivil toplum kuruluşları, kentleşme, modernleşme, kadınlara, aile ve çocuğa yönelik araştırmalar gibi çeşitli konularda zengin kitap yelpazesi ile son gelişmeleri de inceleme ve öğrenme fırsatı bulabilmenize yardımcı oluyoruz.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.