boyama.jpg (145 KB)

Boyama Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 3612 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 ... 7 ... 16 ... 38
Toplam 3612 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 7 ... 16 ... 38

Boyama Kitapları Nasıl Boyanır

Çocuklar yaşını doldurdukları an itibari ile oyuncaklarına karşı olan ilgileri tamamen renkli boyama kalemleri ve kitaplarına döner. Etrafında bulunan ebeveynlerinin yazı yazıyor olması, onların taklit yetenekleri ile birleştiği zaman bazen karşımızda bir çocuk değil adeta büyümüş yetişkin birer birey görürüz.

Anne babalar olarak çocuklarımızın ilk kalem tuttuğu an bizleri de fazlası ile heyecanlandırır ve duygulandırır. Onların tam anlamı ile başaramasa da boyama kalemleri ile çizdiği birkaç çizgi dahi bizim için ilk etapta yeterlidir. Bunu görür görmez hemen boyama kitapları arayışımız başlar.

Boyama Kitapları İçin Nelere Dikkat Edilmelidir

Siz de boyama kitapları için araştırma yapıyorsanız, sizlere yardımcı olmak ve yol gösterebilmek için yazımızı okumaya devam ediniz. Bunun sonrasında sitemiz üzerinden boyama kitaplarını inceleyerek, ihtiyacınız olan ürünü satın alabilirsiniz.

Boyama kitapları üzerinde yaş seçenekleri vardır. Bu yaş seçenekleri çocuğunuzun gelişimi göz önünde bulundurularak belirlenmiş ve buna uygun şekilde hazırlanmıştır. Çok karmaşık ve küçük figürlerin bulunduğu bir resmi 2-3 yaşında bir çocuk boyayamaz.

2-3 yaş grubu için tercih edeceğiniz kitapların resimleri genelde büyük figürlerden oluşmalıdır ve bu figürler fazla detay içermemelidir. Küçük yaş grubu çok farkında olmadığı için sadece hoşuna giden renkler ile karalayacaktır. Bu nedenle onların yaptığı boyamalar için yüksek beklentiler içerisine girmemelisiniz.

4 yaş grubu artık boyama yaparken bunu farkında olarak yapar. Hangi nesneyi ne renk boyamak istediğine bilinçli olarak karar verir. Ve figürleri taşırmadan boyamaya dikkat eder.

5-6 yaş grubu ise ilkokula hazırlık yaşıdır. Bu yaş çocukları hazır figürleri boyamanın yanı sıra çizgileri birleştirerek önce boyayacağı resmi çizebilir, sonrasında taşırmadan ve desteğe ihtiyaç olmadan boyama yapabilir.

Satın alacağınız boyama kitapları öncesinde çocuğunuzun yeteneklerini ve yaş grubunu göz önünde bulundurmalı ve buna uygun tercihler yapmalısınız.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.