turkk.jpg (126 KB)

Türk Edebiyatı Romanları

Sıralama seçin
Toplam 13831 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 13831 ürün görüntüleniyor.

Türk Edebiyatı Klasikleri: Türklüğün Ruhu ve Tarihini Anlamanın Yolu

Türk edebiyatı, kitap okuyan herkesin ilgi ve heyecanla okuduğu iyi kitaplarla buluştuğu bir edebiyattır. Usta Türk yazarlarının kitaplarını okumak bize eşsiz bir dil deneyimi sunar. Nasıl yaşamaktan zevk alıyorsak Türk edebiyatı kitaplarını okumak da bize dil zevki kazandırır. Türk edebiyatı kitapları aynı zamanda bize geçmişle bağ kurdurtan kültürel mirasımızdır. Bugün okuduğunuz bir kitabı sizin aile büyükleriniz de okumuş olabilir, aradan bir asır zaman geçmesine rağmen büyüklerinizle aynı yaşantı içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Onların okurken hissettiklerini sizler de hissedebilirsiniz. Bu anlamda Türk edebiyatı klasikleri geçmişle bağ kurmanızı sağlayan, tarihi tekrardan gözlerinizin önünde canlandıran bir edebiyattır. Eski Türk edebiyatı kitaplarıyla Osmanlı Devleti’nin son dönemine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş dönemine en yakından tanıklık edeceksiniz. Yüzyıl önceki ataların yaşadıkları evleri, günlük yaşamlarını, dönemin tarihi ve siyasal olaylarına tanıklık etmek oldukça heyecan verici. Türk edebiyatı romanlarıyla şuan dahi merak ettiğiniz ve özlem duyduğunuz yaşamı kitaplar sayesinde tanımak mutluluk vericidir. Yeni Türk edebiyatı ise daha yakın bir dönemi ifade eder. Yeni Türk edebiyatı kitaplarıyla belki de yaşadığınız dönemi bir kez de usta yazarlar gözünden okumak size içgörü kazandıracaktır. Yaşınız biraz daha küçükse o dönemi yaşayan insanların size anlattıklarını kitaplardan okuyarak derin bir tarihi yolculuk içinde bulacaksınız kendinizi.

Türk Edebiyatı Klasikleri: Duygusal Coşkunluğu Yaşamaya Hazır Olun

Üniversite öğrencisi iseniz kitaplardan beklentileriniz biraz daha farklı olacaktır. Artık entelektüel uğraşlar peşindesinizdir. Türk edebiyatı tarihi kitaplarıyla edebiyatımızın geçirdiği değişimleri izleyebilirsiniz. Türk edebiyatı anı kitaplarıyla en sevdiğiniz yazarların birinci ağızdan yaşamlarını görmeniz ve iç dünyalarına girmeniz, sevdiğiniz yazarlar ve sizin aranızda duygusal bir bağ kuracaktır. Türk edebiyatı klasikleri ile hatırlayabileceğiniz en güzel zamanları geçireceksiniz. Türk klasikleri arasında dünya dillerine de çevrilen ve dünya klasikleri arasında anılan yazar ve kitapları okumak ise sizi gururlandıracaktır. Türk klasikleri sizin ruhunuza can verecektir. Kendinizi ve çevrenizdekileri Türk edebiyatı romanlarıyla bir kez daha tanıyacaksınız. İnsanın en derinlerini Türk klasikleri sayesinde görerek katarsis sağlayacaksınız. Türk edebiyatı kitapları sizin arzuladığınız değişim ve atılım için birer rehber olabilir.


Okunması gereken Türk klasikleri ise usta yazarların bize verdiği en büyük hediyelerdir. Türk edebiyatında okunması gereken kitaplar ile kendinize ait özel bir zaman ayırıp okumaya başlamalısınız.

Mutlaka Okunması Gereken Türk Klasikleri | Kadınları ve Türkleri Tanımak İçin


1. Tutunamayanlar - Oğuz Atay
2. Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali
3. Dokuzuncu Hariciye Koğuşu - Peyami Safa
4. Sinekli Bakkal - Halide Edip Adıvar
5. Esir Şehrin İnsanları - Kemal Tahir
6. Yaban - Yakup Kadri Karaosmanoğlu
7. Aşk-ı Memnu - Halid Ziya Uşaklıgil
8. Üç İstanbul - Mithat Cemal Kuntay
9. Bugünün Saraylısı - Refik Halid Karay
10. Eylül - Mehmet Rauf

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.