Sıralama seçin
Toplam 5872 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 5872 ürün görüntüleniyor.

1- Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

 

        İş Bankası Kültür Yayınları 1956 yılında, efsane Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel tarafından kuruldu. Bakanlığı döneminde kurduğu tercüme bürosuyla başarılı işlere imza atmıştı. İş Bankası Kültür Yayınlarını kurmasıyla bu çalışmalar hız kesmeden devam etti. İyi çevirmenleriyle, köklü tarihiyle, kendine özgü kapak tasarımlarıyla, fiyatlarının uygun olması nedeniyle tercih edilen bir yayınevi olma özelliğini sürdürüyor. İnanılmaz satış rakamlarına ulaşmayı başaran yayınevi, okurun da sevgisini kazanmaya devam ediyor.

 

2- İş Bankası Kültür Yayınları Kitap Dizileri

 

        Birbirinden özel kitaplar belirli kategorilerde İş Bankası Kültür Yayınları tarafından basıldı. Bu dizideki kitaplar arasında Türkiye’de en çok okunan kitaplar listesinde yer almayı başarmış onlarca eser var. Birbirinde özel, farklı kapak tasarımları, usta çevirmenler tarafından çevrilen kitaplar çok sevildi. Bu dizilerde bulunan kitaplardan mutlaka okumuşsunuzdur. Tanışmadığınız diziler varsa bu yazımızda onları size sunacağız. Daha önce rastlasaydım daha mutlu olurdum, yaşamımı değiştirebilirdim, kendimi daha iyi tanıyabilirdim, kendimi keşfedebilirdim, tatlı zamanlar geçirirdim diyebileceğiniz kitaplarla sizi buluşturuyoruz. Bir an önce kitapların sayfalarını çevirmenizi tavsiye ediyoruz.

 

2.1 - Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi

 

        Hasan Ali Yücel, Milli Eğitim Bakanlığı döneminde Doğu ve Batı kültürlerinin mihenk taşı olarak kabul gördüğü eserleri çeviri yoluyla dilimize kazandırdı. Çeviri için tercüme bürosu kurulmuştu, bu tercüme bürosu çatısı altında kimler yoktu ki: Nurullah Ataç, Sabahattin Ali, Orhan Veli, Ahmet Hamdi Tanpınar, Halide Edip Adıvar, Cemil Meriç, Nazım Hikmet ve onlarca tanınmış yazar, Doğu ve Batı edebiyatlarının kült eserlerini dilimize çevirmek için harıl harıl çalışıyordu. Bakanlığı sonrasında İş Bankası Kültür Yayınlarını kurarak çeviri çalışmalarını devam ettirdi. İş Bankası yayınevi de kurucusuna, saygıyı vefayı unutmadı. Hasan Ali Yücel Klasikleri dizisi adı altında kitap yayınlamaya devam ediyor.

 

        Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi altında dünyaca ünlü yazarların kitapları bulunuyor. Dostoyevski, Tolstoy, Balzac, Shakspeare, Yunus Emre, Ömer Hayyam, J. J. Rousseau,  Mevlana Celaleddin Rumi isimli yazarların kitapları bu dizide ilk akla gelen eserler.

 

2.2 – İş Bankası Türk Edebiyatı Klasikleri Dizisi

 

        2018 yılında yayınlanmaysa başlayan bu dizi, Türk edebiyatının eski eserlerini günümüz dilinde sunarak tekrar okuyucuyla buluşturuyor. Türk edebiyatının günümüz diline uyarlananan yazarlar: Ahmet Mithat Efendi, Namık Kemal, Hüseyin Rahmi Gürpınar, Samipaşazade Sezai…

 

2.3 – İş Bankası Modern Klasikler Dizis

 

        20. yüzyılda eser vermiş yazarların eserlerini çekici kapak tasarımıyla okurun karşısına çıkaran bu dizi çok sevildi. Türkiye’de çok okunan kitaplar listesinde bu diziden onlarca kitap yer almayı başarıyor. Bu dizinin başlıca yazarları: Stefan Zweig, Franz Kafka, Jack London, William Golding, James Joyce, Maksim Gorki… Bu dizideki kitap sayısı her geçen gün artıyor. Şimdiden 120’nin üzerinde kitap bu listede yer alıyor.

 

2.4- İş Bankası Çocuk Klasikleri Dizisi

 

        Önemli klasikleri kısaltılmış versiyonlarıyla çocuk okuyucularının karşısına çıkarıyor. Fiyatlarının uygun olması, renkli kapak tasarımlarıyla çocukların okumasını sağlıyor. Jules Verne, Jonathan Swift, Jack London, Kipling, Cervantes gibi dünyaca okunan yazarların kitapları bu diziyle çocuklarla buluşturuluyor.

 

2.5 – İş Bankası Nehir Söyleşi Dizisi

 

        Türkiye’de ve dünyada yaptıkları işlerle adından söz ettirmeyi başaran insanların, röportaj tekniği kullanılarak yaşamlarının anlatıldığı eserler. Çocukluk çağlarından şu anki dönemlerine kadar süren bir yolculuğu izleyebiliyorsunuz. Yaşamlarını, çalıştıkları konuları görerek bu insanları yakından tanıma şansına sahip oluyorsunuz. Yaşamda başarılı olmuş kişilerin tecrübelerinden ve ipuçlarından yararlanarak kişisel gelişiminize katkı yapabiliyorsunuz. Zaman Kaybolmaz – İlber Ortaylı, Tarihçilerin Kutbu – Halil İnalcık, Erozyon Dede – Hayrettin Karaca, Güneş Umuttan Şimdi Doğar – Türkan Saylan ve tarihe iz bırakmış kişilerin yaşamlarına bu kitaplar sayesinde tanıklık edebileceksiniz.

 

2.6 – İş Bankası Diğer Diziler

 

        İş Bankası Kültür Yayınlarının bastığı onlarca başlıkta çıkardığı kitap dizileri var. Bu kitap dizilerini sizinle paylaşıyoruz: 100 Temel Eser, Atatürk, Biyografi, Dünya Edebiyatı, İnceleme-Araştırma, Özel Dizi, Sanat – Sanat Tarihi, Satranç Kitapları, Tarih Dizisi, Türk Edebiyatı, Yaşam Kültürü bu dizilerdeki kitaplarla kültürlenecek, gelişecek ve bilinçleneceksiniz. Bir an önce ilginizi çeken dizideki kitaplara başlamanızı tavsiye ederiz.

 

Daha fazla bilgi
Marka Kategorileri
Tümünü Gör