cizgiroman.jpg (225 KB)

Çizgi Roman Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 1190 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 4 ... 7 ... 13
Toplam 1190 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 13

Anime Manga Nedir?

Anime her yaş grubuna hitap eden çizgi film tarzındaki karakterlerden oluşan filmlerdir. Anime dizileri Japonlara ait olduğundan genellikle animeler uzun bacaklı ve büyük gözlü karakterlerdir. Japon çizgi dizilerine ilgi duyan her yaştan insanın seyrettiği anime diziler bulunmaktadır. Yüz ifadeleriyle ön plana çıkan karakterler, abartılı jest ve mimiklere sahiptir. Mangalar, anime dizilerinin kitaplaştırılması ve çizim olarak aktarılmasıdır. Mangalardan esinlenilen anime karakterleri de bulunmaktadır. Bu tarz dizilere ilgi duyanlara “otaku” adı verilmektedir. Anime ve manga hayranlarının aşina olduğu pek çok terim bulunmaktadır. Animeler farklı türlere sahiptir. Komik, romantik, fantastik, doğaüstü güçler, psikolojik pek çok konuda anime bulunmaktadır. Cinsel içerikler de bulunduğundan yaş sınırlarına dikkat edilmesi önerilmektedir.

Manga kitapları komedi, romantizm, psikoloji gibi pek çok konuya sahiptir. Okul içerisinde geçen, genç kitleye hitap eden animeler de bulunmaktadır.

Manga Kitap Türleri Nelerdir?

Aksiyon, macera, fantastik, cinsellik gibi pek çok konuda yazılan Mangalar bulunmaktadır. Kitapların konuları ve yaş kitleleri incelenmelidir. Aşk, aksiyon, romantizm gibi farklı tarzlara hitap eden kitaplar bulunmaktadır. Manga türlerini ve önerileri aşağıda listeleme halinde verilmiştir. 

 • Shounen: Aksiyon ve fantastik gibi konularda yazılan eğlenceli manga kitap türleri arasında yer almaktadır.
 • Shoujo: Romantizm ve aşk türündeki animeleri sevenler için önerilen bir manga türüdür.
 • Seinen: Aksiyon içeren bu tür, romantizm ve cinsellik içeriklerine de sahip olduğundan +18 yaş sınırlandırması ile yetişkin okurlara uygundur.
 • Josei: Aşk, romantizm ve cinsellik konularının hakim olduğu manga, genç yetişkin kitleye uygundur.
 • Kodomomuke: Eğlenceli konulara sahip olan manga türü, çocuklara hitap etmektedir. 

Türkçe manga kitapları eğlenceli çizimlerden oluşmaktadır. Okurların kendi yaş kitlesine uygun bir Manga okuması gerekmektedir. 

Anime Manga Kitap Çeşitleri Nelerdir?

Manga türündeki kitaplar, farklı serilere ayrılmıştır. Çizgi roman 

 • Avengers
 • Masaşi Kişimoto
 • Sui İşida
 • Tite Kubo 
 • Hiromu Arakawa
 • Hiro Maşima
 • Tsugumi Ooba 
 • Eiiciro Oda 

Manga Serileri Önerileri Nelerdir?

Manga serileri, birbirinden farklı konulara sahiptir. Yaş kitlelerine göre psikolojik, komedi, romantik türlerinde mangalar bulunmaktadır. Mangalar çocuk, genç ve yetişkin kitlelere göre ayrılmaktadır. Hayran kitleleriyle bilinen anime dizilerinin kitaplaştırılmış halini satın alabilir, sevdiğiniz mangaları okuyarak zamanınızı verimli hale getirebilirsiniz. Çizgi roman kitaplarını ve konularını inceleyerek ilginizi çekenleri satın alabilirsiniz. 

Marvel Filmlerinin  İzleme Sıralaması Nasıldır? 

Manga filmlerini izlemek için belirli bir sıra takip edilmelidir. Bu sıra şu şekilde ilerlemektedir:

1- Kaptan Amerika- İlk Yenilmez

2- Demir Adam

3- The İncredible Hulk

4- Demir Adam 2

5- Thor

6- Yenilmezler

7- Demir Adam 3

8- Thor: Karanlık Dünya

9- Kaptan Amerika: Kış Askeri

10- Galaksinin Koruyucuları

11- Galaksinin Koruyucuları 2

12- Yenilmezler: Ultron Çağı 

13- Ant man

14- Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

15- Örümcek Adam: Eve Dönüş

 

Avengers Anime Serisi İçerisinde Neler Bulunur?

Avengers isimli anime serisi, Brian Michael Bendis tarafından kitaplaştırılmıştır. İçerisinde yer alan çizimler çocuk ve gençlerin okuma isteğini artırmasına yardımcı olur. 

 • New Avengers- İntikamcılar: Takımın dağılması sonrasında Electro’nun güvenlik sistemi bozulur ve suçlular hapishaneden kaçar. Bu durum şehri kurtarmak isteyen grubun çalışmasını zorunlu kılar. Avengers yeni bir takım oluşturarak beklenmedik maceralara atılmaktadır. 
 • Avengers Dağıldı- Karmaşa: 164 sayfadan oluşan çizgi roman, takım üyelerinin ölümden dönmesiyle devam etmektedir. Avengers artık değişmektedir ve takım parçalanma tehlikesi altındadır. Tehlikeler ve maceralar kitaba bu seride yine eşlik etmektedir.
 • The New Avengers İntikamcılar Cilt: 12 Güç Kaybı:  Normon Osborn suçlularla birlikte çalışmak zorunda kalır. Verilen büyük mücadeleler ve Avengers ile olan savaşı kitabın konusunu oluşturmaktadır. 
 • The New Avengers İntikamcılar Cilt: 9  :Skrull istilalarıyla birlikte serinin 9. kitabında kaoslar ortaya çıkmaktadır. Sırlar gün yüzüne çıkmakta ve Kaptan Amerika geri dönmektedir.
 • Avengers vs X-Men – 2  :Serinin ikinci kitabında Cyclops ve X-Men’in maceraları yer almaktadır. Captain America artık savaşta ileri gitmek istemektedir. 
 • The New Avengers 11. Cilt - Yüce Büyücü Arayışı: Olaylar sona doğru yaklaşmakta ve Hood ortaya çıkmaktadır. Yüce Büyücü arayışına başlayarak yeni bir maceraya atılırlar. 
 • The New Avengers Cilt: 8 - Gizli İstila: Serinin 8. Kitabı, kahramanların güven sorunlarıyla beraber grubun dağılması ve istilalarla devam etmektedir. Gizli istila sürerken kahramanlar birbirine güven duymaya çalışmaktadır. 
 • The New Avengers Cilt: 7 – Güven: İç savaş bittikten sonra artık kime güvenileceği bilinmemektedir. Adalet için savaşan karakterler ve iki yeni üye maceralara eşlik etmektedir. Gruba ihanet eden Avenger’i bulmaya çalışarak güç dengesi kurmak istemektedirler. 

Masaşi Kişimoto Eserleri 

Manga kitap önerileri içerisindeki bir diğer seri önerisi Masaşi Kişimoto’dur. Seri, ciltler halinde kahramanların maceralarından ve yaşadıkları olaylardan oluşmaktadır. 

Naruto: Köyde yaşayan bir karakter ve arkadaşlarının yaşadıkları maceraları anlatmaktadır. Naruto ailesini küçük yaşta kaybetmiştir. Bir tilki şeytanın ruhunu taşıyan Naruto, yaramazlık yapmaya başlamıştır. Köyünün ninjası olmak isteyen Naruto, arkadaşlarıyla beraber köyleri korumak için mücadeleye girişir. Naruto dizisinin çizgi roman şeklinde yazılmıştır.

Naruto serisi 3 Ekim 2002’de dizi halinde yayınlanmaya başlamıştır. 5 sezonluk dizinin karakterleri Naruto Uzumaki, Uchiha, Sakuro, Hatake, Minato, Namikaze, Itachi, Hinata, Obito’dur. 

Seri Gerekli Şeyler Yayıncılık tarafından ciltler halinde basılmaktadır ve 46 kitaptan oluşmaktadır. 

Sui İşida

Sui İşida isimli seride Tokya Ghoul efsanesi anlatılmaktadır. Ciltler halinde yayımlanan Tokyo Ghoul korku fantezi ve aksiyon türündedir. Ünlü manga serisi İshida Sui tarafından yazılmıştır. 

 • Tokyo Gül: Gerekli Şeyler Yayıncılık tarafından yayımlanan çizgi roman serisi, her yaştan insanın okuması için uygundur. Her yaştan insana hitap eden çizgi roman serisi Ken Kaneki’nin bir kahve dükkanında bir kadınla tanışmasıyla başlamaktadır. Rize adındaki kadın, insan eti yiyerek hayatını sürdüren bir ırktır. Kaneki geçirdiği bir kazadan sonra Rize’nin organlarını almak zorunda kalır. Yarı insan ve yarı gulyabani olarak yaşamaya başlayan karakter, hayatının zorlu dönemlerini yaşamaktadır. Fantastik türdeki çizgi roman, sezonlar arası bağlantıyı kurabilmek için sırayla okunmalıdır. 

Serinin ilk kitabı olan Tokya Gul: RE 1. Cilt çizgi roman ile manga serisi okunmaya başlanmalıdır. n

Tite Kubo Eserleri

Tite Kobu tarafından yazılan manga serisi Bleach ismiyle yayımlanmaktadır. 15 yaşındaki Ichigo isimli çocuk, hayaletleri görme yeteneğine sahiptir. Ölüm meleği bir gün kötü ruhu takip ederken bu çocukla karşılaşmaktadır. Kötü Ruh ile savaşırken yaralanan ana karakterin maceraları başlamaktadır. 

 • Bleach : Hikayenin ilk bölümlerinden itibaren karakterlerin geçmişlerine dönülmektedir. Kötü ruhları aramaya başlayan Ichigo ve Rukia’nın maceraları çizgi roman serisine konu olmuştur. 

Hiromu Arakawa Eserleri

Anime kitapları önerilerinden bir diğeri olan Çelik Simyacı, Hiromu Arakawa tarafından yazılmıştır. Japon manga dizisi simya yoluyla annelerini yaşama döndürmeye çalışan Edward ve Alphonse’yi konu almaktadır. 

 • Çelik Simyacı: Animasyon ve televizyon dizilerine uyarlanan dizi, yılın animelerinden olmuştur. Anime manga kitapları arasında yer alan Çelik Simyacı, macera dolu olay örgülerinden oluşmaktadır. 

Hiro Maşima Eserleri

Hiro Maşima  tarafından yazılan çizgi roman serisi 10 kitaptan oluşmaktadır. 

Tsugumi Ooba Eserleri

Death Note yani ölüm defteri ismindeki çizgi romanın yazarı Tsugumi Ooba’dır. Manga serisi resimleriyle ve konusuyla pek çok insanın beğenisini kazanmıştır. 17 yaşında bir lise öğrencisinin şinigaminin düşürdüğü defteri bulmasıyla beraber olaylar başlamaktadır. Ölüm Defteri, Light’ın adını veya yüzünü bildiği kişileri öldürebilmektedir. 

 • Death Note: Ölüm Defteri adındaki çizgi roman serisinin ana karakteri Yagami Light adındaki başarılı bir lise öğrencisidir. Adalete önem veren karakter, cinayetlerin ve kötü olayların artmaya başlamasıyla bunu önlemek için Ölüm Defteri’ni bulur. Ölüm Defteri açıldıktan sonra deftere adını yazan kişi ölmektedir. Halk Kira isimli katile bir yandan destek verirken diğer taraftan tepki vermektedir. Ölüm Defteri’nin belirli kuralları bulunmaktadır. 

Eiiciro Oda 

Eiichiro tarafından yazılan One Piece adındaki çizgi roman serisi, dergilerde yayımlanmaktadır. 

 • One Piece: Luffy adındaki korsan olmak isteyen bir karakter, bir yolculuğa çıkmaya karar vermektedir. East Blue Denizi’nden başlayan ve daha sonra farklı alanlara uzanan yolculuğu ile korsan olma hayallerine devam etmektedir. Nami isimli dünya haritası çıkartmaya çalışan karakter ve kılıç ustaları, hastalıklarının tedavilerini bulmak isteyen başka karakterler çizgi roman serisinin ana kahramanlarıdır. Manga çizim kitapları içerisinde pek çok farklı olay bulunmaktadır. 

Yeni Başlayanlar için Anime Manga Önerileri Nelerdir?

Manga kitap seti ve yeni başlayanlar için çeşitli anime dizilerinden uyarlanan çizgi romanlar bulunmaktadır. Japon anime kitapları çocuk ve genç yaştaki kitlelere önerilmektedir. 

 • L-DK: Shuuesi Kugayama adındaki okul prensini ve kız arkadaşını konu alan bir mangadır. Aoi Shuusei’nin evinin kullanılamaması ve bundan dolayı yan komşusunda kalma süreci anlatılmaktadır. Animesi bulunmayan bu manga hem genç hem de yetişkin okurlara hitap etmektedir. 
 • Kaichou Wa Maid Sama: Erkek okulunda okumaya başlayan feminist bir karakterin yaşadıklarını anlatan bir animedir. Okuldaki havalı çocuklardan olan Usui Takumi ve kendisine karşı sert tavırları olan kızın tanışma macerası anlatılmaktadır. Çizimleri ayrıntılı ve bölüm sayısı fazladır.
 • Dengeki Daisy: Teru Kurebayashi adındaki anime karakteri, abisini de kaybettikten sonra tek başına kalmıştır. Kendi kendine güçlenerek yaşamını devam ettirmeye başlamıştır. 
 • Kyou, Koi Wo Hajimemasu: Serseri görünümlü bir erkek karakterin bir kızla tanışması ve birbirlerine olan aşkı manganın konusunu oluşturmaktadır. Bütün ilklerini birlikte yaşamaktadırlar. 
 • One Piece: 91 den fazla ciltten oluşan çizgi roman serisi, en çok bilinen mangalardandır. Gol D. Roger adındaki korsanı ve Grand line adlı adayı konu alan bir çizgi romandır. Arkadaşlarını bulmak amacıyla girdiği yolculuğu anlatan bir eserdir.
 • Attack On Titan: Eren Jaeger adlı anime karakterinin devlerle savaşmak için yaptıklarını konu alan bir çizgi romandır. Dostluğu anlatması ve heyecan dolu bölümlere sahip olmasıyla öne çıkan mangalardandır.
 • Death Note : Popüler olan manga türü, bir ölüm meleğinin liseli genci bulmasıyla beraber başlar. Gizem gerilim ve polisiye türündeki bir çizgi romandır. 
 • Fullmetal Alchemist: Duygusal içeriğiyle okurlarını duygulandıran çizgi roman, iki kardeşin felsefe taşının gücü için girdiği maceraları konu almaktadır.
 • Bleach: Ünlü manga serisi Ichigo adındaki anime karakterini ve ruhları görme yeteneğini konu almaktadır. Bir saldırı sonrasında yaşadıkları maceraları ve ruhlar dünyasını anlatan bir çizgi romandır.
 • Dragon Ball: Son Goku adındaki çocuk karakter Bulma isimli bir kızla tanışır. Daha sonra ejderha toplarıyla tanışmaktadır. Dövüş sanatlarını öğrenen karakterler, mangayı popüler hale getirmektedir.
 • Naruto: Ninjalardan oluşan çizgi roman, fantastik bir konuya sahiptir. Arkadaşlarıyla beraber geçirdiği eğlenceli zamanları ve maceraları içeren bir çizgi roman serisidir.
 • One Punch Man: Saitama adlı karakter kahraman olmak istemektedir. Karakterin hayallerini gerçekleştirmek için yaptıklarını konu alan kitap, olay örgüsünde aksiyon bulundurmaktadır. 
 • Monster: Dr. Kentou Tenma adlı beyin cerrahı hastaları iyileştirmek için her şeyi yapmaktadır. Ameliyata alınan bir çocuğun kaybolmasıyla beraber olaylar başlamıştır. 
 • Slam Dunk: Hikayei Sakuragi isimli bir karakterin basketbol hayatına alışma süreci ve yeteneklerini göstermesi çizgi romanın konusunu oluşturmaktadır. 

Anime ve manga okuyan çocuklar, kitap okumaya erkenden alışmaktadır. Çocuklara yönelik olarak olumlu duygular hissettiren anime karakterleri bulunmaktadır. Japon kültürüne ait ögelere sahip olan anime ve manga kitaplarını incelenmelidir. 

Anime Manga Okumak İsteyenler İçin Hangi Kitaplar Tavsiye Edilir?

Anime kitap önerileri ve manga çeşitlerini inceleyerek yeni başlayacağınız kitaba karar verilmelidir. Yaşınıza ve okuma zevkinize uygun olacak şekilde manga çizgi romanları tercih edilebilir. . Kitaplar yeni başlayanlar için sade dili ve anlaşılırlığı ile çizgi romanı sevdirecek şekilde hazırlanmaktadır. Çizgi roman anlamına da gelen manga, Japon animelerinden oluşmaktadır. Anime ve manga birbirinden farklıdır. Karakterler, sahip oldukları doğaüstü güçler birbirinden farklıdır. Manga bir çizgi roman iken animeler çizgi filmdir. Japon manga kitapları ve anime dizilerini izlemeyi seviyorsanız bu alanda yayımlanan pek çok kitabı inceleyebilirsiniz. Manga kültürüne sahip olan Japonya, farklı türlerdeki çizgi romanları çeşitli yaş gruplarındaki okurlara sunmaktadır. Anime kitapları Türkçe çevirileriyle Türk manga okurları için yayımlanmaktadır. 

 • Black Bird: Misao Harada adında lise öğrencisi tarafından yazılan, herkesin ele geçirmek istediği varlıklar mangada yer almaktadır.
 • Kyou No- Kira Kun: Aralarında aşk ilişkisi başlayan iki karakteri konu alan bir çizgi roman serisidir. Nino Yuiji isimli bir genci ve yaşadıklarını konu almaktadır. Anime kitap serisi içerisinde yer alan pek çok kitap cilt halinde yayımlanmaktadır. Derlemeleri ve kitapların konu bütünlüğünü incelenmelidir

Anime tarzı kitaplar  anime dizilerinden esinlenerek hazırlanmıştır. Animeye benzer Japon karakterlerinden oluşan aksiyon ve animasyon içeriklerine sahip çizgi romanları listede yer almaktadır. Yeni başlayanlar veya uzun süredir Manga okumakta olanlar için pek çok kitap listelenmektedir. 

Çok Satan Manga Animeleri Hangileridir?

Anime kitaplarında gençlik, ölüm, aşk gibi pek çok konu yer almaktadır. Anime ve Mangaların içerisinde savaş konuları yoğun olarak işlenmektedir. Farklı çizerler tarafından kaleme alınan kitaplar aşağıdaki şekilde listelenmiştir.

 • Ölüm Defteri 
 • Gençlik Yolculuğu : Futaba ve Tanaka’nın romantik aşk hikayesi anlatılmaktadır. 
 • Senin Adın: Daha önce karşılaşmayan iki insanın buluşması kitabın konusunu oluşturmaktadır. 
 • Haikyu: Ortaokul öğrencisinin voleybola olan ilgisini, kulüpte yaşadığı maceraları anlatmaktadır. 
 • Vampire Knight 
 • One Piece 
 • Seninle bir İklim: Hoda adında bir gencin Tokyo’da geçen zamanlarını konu almaktadır. 
 • Sessizliğin Sesi

Mangalar ciltli ve ciltsiz kitap alternatiflerinden oluşmaktadır. Japon çizgi romanlarında her karakterin kendine göre bir özelliği bulunmaktadır. 

Daha fazla bilgi