egitim-okula-yardimci-kitaplar.jpg (83 KB)

Eğitim Okula Yardımcı Kitaplar

Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm:


Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar

Eğitim aile demektir, arkadaştır, sokaktır, okuldur, öğretmendir, doğadır, gecedir. Eğitim biraz da kitap demektir. Çocuklar öğrenmek istedikleri konularda kitaba başvururlar. Eğitim hayatlarında yardımcıdır onlara. Derste öğrendiklerini evde kitaplar sayesinde tekrar edip pekiştirebilirler. Konuyu daha iyi kavramalarını sağlar kitaplar. Kitaplarla kalıcı öğrenmeyi sağlarlar. Öğrencilerin başarısında hep kitaplar var olmuştur. Sınava kitaplardan çalışan öğrenciler daha başarılı olmaktadır. Okuldaysanız, sınavlara hazırlanıyorsanız kitaplara ihtiyacınız vardır. Kitaplarla karşılaşmanız okul öncesinden başlar. 1. Sınıfa başlamanızla, yaşınız büyüdükçe, sınıfınız yükseldikçe almanız gereken kitap da artacaktır. İlkokuldayken dersleri tekrar etmek, ödevleri yapmak için ilkokula yardımcı kitaplar başvuru kaynaklarınız olacaktır. Ortaokuldayken derslerin sayısı artmıştır, bu derslerden başarılı olabilmek için ortaokula yardımcı kitaplar en büyük yardımcınız olacaktır. Ortaokulun son sınıfında, 8. sınıftayken kritik bir dönemdesinizdir. Yaşamınızı belirleyecek bir aşamadasınızdır. İyi bir liseye gitmek hayalinizdir LGS kitapları bu dönemeçte sizin yanınızda olacaktır. Lise eğitiminde yeni derslerle karşılaştınız, başta bu derslerin üstesinden gelmek zor olsa da liseye yardımcı kitaplar bu derslerin üstesinden gelmenizi sağlayacaktır. Liseyi bitirmek üzereyken karşınızda halledilmesi gereken YKS sınavı vardır. Bu sınavın önemini siz de biliyorsunuz, sınavlar yaşamınızda bitmeyecektir ancak bu zamana kadar girdiğiniz sınavlarla vedalaşacağınız bir sınavdır YKS. TYT, AYT sınavlarında başarıya ulaşabilmek için bu kitapları derinlemesine öğrenmiş olmanız gerekir. Öğrendiğinizin göstergesi istediğiniz üniversitede bulunmanızdır. Aileler çocuklarının tatillerde hem dinlenmelerini isterler hem de öğrendiklerini unutmamalarını isterler. Öğrencilerin tekrar yapmalarına yardımcı olan yarıyıl tatil kitapları ve yaz tatil kitapları öğrenmelerini kalıcı kılacaktır. Açık Öğretim lisesinde eğitimine devan eden öğrenciler Açık Öğretim Lisesi kitaplarını kullanarak lise diplomasını alabilirler.  Kitap alırken yeni çıkan okula yardımcı kitapların takip edilmesi gerekir. Sınavlarda yapılan son değişiklikleri takip eden, kitaplarını buna göre güncelleyen yayınevlerinin kitapları size en fazla yararı sağlayacaktır. Dikkat edilmesi gereken sizi başarıya ulaştıracak kitapların seçimini yapmaktır. Doğru öğrenmeyi sağlamak için iyi kitaplardan çalışmanız gerekir. Bu sayede zamanı verimli kullanır, emeğinizin karşılığını alır, verdiğiniz parayı doğru kullanmış olursunuz. Kitaplar yaşamın vazgeçilmenizdir, her zaman ihtiyacınız olacaktır. Bu kitapları alırken size en fazla yararı sağlayan, öğrenmenize yardımcı olan kitapları bulmalısınız. BKM kitap bu kitaplara ulaşmanızda bir köprüdür.

İlkokula Yardımcı Kitaplar

1. sınıf, 2.sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerinin etkili ve kalıcı öğrenme için ilkokulda, yardımcı kitaplara ihtiyacı vardır. BİLSEM Sınavlarına, TÜBİTAK Sınavlarına, Matematik Olimpiyatlarına, Matematik Yarışmalarına, Özel Okul Sınavlarına, Bursluluk Sınavlarına Hazırlık için bu sınavlarda başarı elde etmek, çocukken başarıyı hissetmek için ilkokula yardımcı kitaplara başvurmaları gerekir. Yardımcı kitapları kullanarak dört işlem çözme becerinizi geliştirebilirsiniz.  Yetenek ve zeka problemleri, günlük hayat problemleri ile ilgili soruların yer aldığı kitapları çözerek problem çözme becerisi kazanırsınız.  İlkokula yardımcı kitaplar analitik, soyut düşünme, akıl yürütme gibi matematiksel becerilerinizi artırmanızı sağlar. İlkokula yardımcı kitaplar aynı zamanda eğlenirken öğrenmenizi sağlar. Resimler, masallar ve bilmeceler aracılığıyla zevkli öğrenmeler gerçekleştirebilirsiniz. Matematik, Hayat Bilgisi, Fen ve Teknoloji, Türkçe derslerinde ödevlerinizi tamamlamak için yardımcı kitaplara başvurabilirsiniz. Konuşma becerisini geliştirmek, kelime dağarcığını artırmak, kendini iyi ve etkili ifade edebilmek için hikaye kitapları ve hikaye setlerini okuyabilirsiniz. Hikaye kitaplarıyla hafızaları güçlenir, dinleme becerini öğrenirler, okul başarısına etki sağlar ve hayal dünyalarını geliştirir. İlkokul ders kitapları aynı zamanda öğretmene ve velilere de kolaylık sağlar. Çocuklar ödevlerini ders kitapları aracılığıyla anne babalarına başvurmadan, kendi başlarına bitirebilirler. Öğrenci böylece sorumluluğunu yerine getirmiş olur ve sorumluluk duygusu gelişmiş olur. Öğrenci yardımcı kitaplar aracılığıyla farklı soru tiplerini, farklı yaşantıları görerek farklı bakış açılarıyla düşünme becerisini kazanır. Derslerden önce bu kitaplardan çalışarak ön hazırlık yapmış olur, böylece derslere hazırlıklı gelmiş olacaktır. Bu durum hem öğrencinin hem de öğretmenin hoşuna gidecektir. Öğretmenlerin dersleri etkili bir şekilde anlatmalarına, konuyu çalışmalarına, dersi planlamalarına yardımcı olur.

İlkokula Yardımcı Kitap Önerileri

Öğrencilerde velilerde kendilerine en yararlı olan kitaba ulaşmak isterler. Onlar için yararlı olan kitapların özelliklerini paylaşıyoruz: Kavramları somuttan soyuta anlatan kitaplar tercih edilmelidir. Konuları anlaşılır anlatan basitten karmaşığa doğru ilkesine göre hazırlanmış kitapları incelemelidirler. Geçmişten geleceğe, kronolojik bir sırayla olayları işleyen kitaplar öğrencilere yararlı olacaktır. Günlük hayatla ilişki kuran okuma parçaları bulunan kitaplara başvurulmalıdır. Öğrencinin yaşantısıyla ilişki kurabileceği metinler öğrencilerin kalıcı öğrenmesini sağlar. Gereksiz bilgi ve ayrıntılardan arınmış olmalıdır. Resim, fotoğraf, tablo ve grafiklerle zenginleştirilmiş kitaplar öğrencilerin öğrenmelerine yardımcı olacaktır. Konular öğrencinin seviyesine uygun olarak anlatılmalıdır. İçerik güncel, ezbere dayalı değil, bireyi düşündürmeye yönlendirici, problemi çözme, keşfetmeyi ve eleştirici düşünmeyi geliştirici kitaplar aranmalıdır. BKM kitapta bu özellikleri taşıyan çok sayıda kitaba, zengin içeriğe ve çeşide uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Ortaokula Yardımcı Kitaplar

İyi bir lise eğitimine hazırlanmak ortaokulda başlar. Ortaokul kazanımlarına ulaşan öğrenciler başarılı bir lise eğitimi yaşarlar. Ortaokulda kazanılan çalışma disiplinini öğrenciler kişilikleri haline getirirler. Çalışma disiplini de öğrencilerin yaşamlarında başarı kazanmasını sağlar. Konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları, denemeler öğrencilerin derste öğrendiklerini pekiştirmesini sağlar. Bu kitaplara iyi bir şekilde çalışarak sınavlardan yüksek not alırlar. Türkçe, Matematik, Fen bilimleri, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinde başarıya ulaşmak için yardımcı kitaplara ihtiyaç duyarlar. Ortaokula yardımcı kitaplar öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışır.

Ortaokula Yardımcı Kitap Önerileri

Öğrencilerde velilerde kendilerine en yararlı olan kitaba ulaşmak isterler. Onlar için yararlı olan kitapların özelliklerini paylaşıyoruz: Kavramları somuttan soyuta anlatan kitaplar tercih edilmelidir. Konuları anlaşılır anlatan basitten karmaşığa doğru ilkesine göre hazırlanmış kitapları incelemelidirler. Geçmişten geleceğe, kronolojik bir sırayla olayları işleyen kitaplar öğrencilere yararlı olacaktır. Günlük hayatla ilişki kuran okuma parçaları bulunan kitaplara başvurulmalıdır. Öğrencinin yaşantısıyla ilişki kurabileceği metinler öğrencilerin kalıcı öğrenmesini sağlar. Gereksiz bilgi ve ayrıntılardan arınmış olmalıdır. Resim, fotoğraf, tablo ve grafiklerle zenginleştirilmiş kitaplar öğrencilerin öğrenmelerine yardımcı olacaktır. Konular öğrencinin seviyesine uygun olarak anlatılmalıdır. İçerik güncel, ezbere dayalı değil, bireyi düşündürmeye yönlendirici, problemi çözme, keşfetmeyi ve eleştirici düşünmeyi geliştirici kitaplar aranmalıdır.  BKM kitapta bu özellikleri taşıyan çok sayıda kitaba, zengin içeriğe ve çeşide uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Lise Yardımcı Kitaplar

Lisede eğitim gören öğrenciler derslerinde başarılı olmak, üniversite sınavına iyi hazırlanmak, genel kültür bilgisini artırmak isterler. Lise onların en güzel hatıralarını yaşayacağını dönem olmakla birlikte çalışma disiplini kazanmaları gereken bir dönemdir. Liseye iyi başlayan öğrenciler, 9. sınıftan itibaren derslere gösterilmesi gereken özeni gösteren öğrenciler başarıya ulaşıyor. Lise son sınıfta yoğun çalışmak yerine, 4 sene boyunca her gün düzenli çalışan öğrenciler kendilerini sıkmadan iyi bir üniversiteye girebiliyorlar.  Planlı ve programlı çalışan öğrenciler kendilerine de zaman ayırabiliyorlar. Eğlence, gezme, zaman geçirme, dinlenme, ders çalışma bunları planlayarak hepsi bir arada yapılabilir. Lisede zorlandığınız derslerde, dersi iyi kavrayabilmek için ek kaynak kitaplara ihtiyaç duyarsınız. Dil ve Anlatım, Türk Edebiyatı, Coğrafya, Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Felsefe, Psikoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce ve Tarih derslerini konu anlatımlı kitaplardan çalışarak konuyu derinlemesine öğrenebilirsiniz. Soru bankası kitaplar ile tekrarları yapabilir, öğrendiklerinizi pekiştirebilir ve kalıcı öğrenme sağlayabilirsiniz. Denemelere girerek ne durumda olduğunuzu görebilir, arkadaşlarınızın arasında kendi durumunuzu öğrenebilir, eksik olan konuları tamamlayabilirsiniz. Lise Yardımcı kitaplarla derse ön hazırlık yapabilir, sınıfta ön planda yer alabilirsiniz. Yardımcı kitaplardan ders çalışarak, emeğinizin karşılığını göreceksinizdir. Mutlu bir lise dönemi geçirmek isteyenler ders çalışmayı ihmal etmemelidir.

Liseye Yardımcı Kitap Önerileri

Öğrencilerde velilerde kendilerine en yararlı olan kitaba ulaşmak isterler. Onlar için yararlı olan kitapların özelliklerini paylaşıyoruz: Kavramları somuttan soyuta anlatan kitaplar tercih edilmelidir. Konuları anlaşılır anlatan basitten karmaşığa doğru ilkesine göre hazırlanmış kitapları incelemelidirler. Geçmişten geleceğe, kronolojik bir sırayla olayları işleyen kitaplar öğrencilere yararlı olacaktır. Günlük hayatla ilişki kuran okuma parçaları bulunan kitaplara başvurulmalıdır. Öğrencinin yaşantısıyla ilişki kurabileceği metinler öğrencilerin kalıcı öğrenmesini sağlar. Gereksiz bilgi ve ayrıntılardan arınmış olmalıdır. Resim, fotoğraf, tablo ve grafiklerle zenginleştirilmiş kitaplar öğrencilerin öğrenmelerine yardımcı olacaktır. Konular öğrencinin seviyesine uygun olarak anlatılmalıdır. İçerik güncel, ezbere dayalı değil, bireyi düşündürmeye yönlendirici, problemi çözme, keşfetmeyi ve eleştirici düşünmeyi geliştirici kitaplar aranmalıdır.  BKM kitapta bu özellikleri taşıyan çok sayıda kitaba, zengin içeriğe ve çeşide uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.