REFERANS.jpg (150 KB)

Referans Kitaplar

Sıralama seçin
Toplam 554 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 4 5 6
Toplam 554 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6

Referans kitaplar, herkes tarafından anlaşılamayabilir. Fakat bu kitapların ne olduğunu aslında herkes bilir. Eski adı ile biz bu kitaplara kaynak kitaplar deriz. İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde okul kitapları milli eğitim bakanlığı tarafından belirlenen müfredatta basılır, hazırlanır ve öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılır.

Fakat bunların yanı sıra yine günümüzdeki müfredat gereği hem derse yardımcı olarak, öğrencinin konuları pekiştirmesi ve öğrenilen konuyu tekrar etmesi hem de yakın bir zamanda muhtemel bir sınava gireceği için sınava hazırlık amaçlı referans kitaplar kullanılır.

Referans Kitapların Amaçları Nelerdir

Geride bıraktığımız yıllarda ve hatta günümüzde dahi devamlılığını kaybetmemiş bir gelenektir, öğretmenin kitap ismi ve yayın evi ismi paylaşarak derse yardımcı ek kitap aldırması. Referans kitaplar, anaokulu itibari ile hayatımıza girer. Anaokulunda genel anlamda boyama yapılsa da, eğitim ve öğretime destek bir çalışma kitabı belirlenir. Bu çalışma kitapları ya tek kitaptan oluşur ve bütün yıl onunla devam edilir ya da dergiler halinde her ay kullanılabilir kitaplardır. Genelde velilerden para toplanır ve öğrenciler için toplu halde satın alınır.

Referans Kitap Önerileri

İlkokul ve Ortaokul seviyesinde bu durum sadece öğretmenin kitap ismini sınıf ile paylaşması ile son bulur. Verilen kitap ismi veliler tarafından araştırılarak satın alınır. Lise döneminde ise bu durum tamamen öğrencinin isteğine bağlıdır. Üniversite sınavlarına hazırlanan bir öğrenci, farklı yayınevlerine ait referans kitaplar edinir. Ne kadar çok soru türü görürse, sınava o kadar iyi hazırlanmış olur.

Üniversite yıllarında artık tamamen her şey öğrencinin elindedir. İhtiyacına ve talebine göre satın alır ya da almaz. Biz de siz değerli öğrencilerimiz için okullarda en fazla talep edilen kitapları araştırdık, inceledik. Hem size hem de cebinize yardımcı olabilmek için sitemiz üzerinden sizlerin huzuruna çıkardık. Sitemizi ziyaret ederek sizler de kitaplar hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.