Alman Edebiyatı Kitapları

Alman Edebiyatı Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 614 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 4 5 ... 7
Toplam 614 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 7

Alman Edebiyatı Kitap Önerileri

Edebiyat, geçmişimizin ve geleceğimizin kişiye özgü diller aracılığı ile anlatıldığı en güzel aracımızdır. Her insanın karakteri gereği hissettikleri de değişkenlik gösterir. Buna bağlı olarak herkes derdini ya da mutluluğunu anlatırken aynı dili konuşmaz. Her bireyin kendine özgü tepkileri vardır. Bazıları bir olay için sevinir fakat bunu dışarıya sadece gülümseyerek yansıtır. Fakat farklı bir birey aynı olay için sevinç çığlıkları atabilir. Edebiyat içerisinde bunların tamamını barındırır. Edebiyat olaya ait içeriğin ne olduğundan çok nasıl anlatıldığı ile ilgilenir. Alman Edebiyatı da edebiyat türlerinden sadece bir tanesidir.

Alman Edebiyatı Yazarları ve Kitapları 

Alman Edebiyatı sadece almanlar tarafından ilgi görüp, incelenmez. Bu alanda yazılan yazıları ilgisi olan herkes okuyabilir. Türk halkı olarak düz mantık hareket ediyoruz ve biraz da milliyetçiliğimiz kaynaklı olsa gerek genel anlamda Türkler için yapılan ya da Türklere özel olan daha fazla ilgimizi çekiyor.

Örneğin; Franz Kafka fazla tercih edilen ve fazla okunan bir Alman edebiyatı yazarıdır. Yazıp yayınladığı fazla sayıda kitabı vardır ve kitapları genelde talep gören kitaplardır. Genel anlamda kitaplarında kendisine bir konu edinir ve bir senaryo eşliğinde edindiği konu hakkındaki görüşlerini savunur.

Ya da adı çok fazla duyulan Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabının da bir alman edebiyatı kitabı olduğunu biliyor muydunuz? Bir filozof olan Friedrich Nietzsche, bu eserinin temelinde ruhu güçlü olan insanlardan bahsetmiş. Onların en zor anlarında dahi ne kadar güçlü durabildiklerini, aslında yıprandıklarını fakat bunu kendilerinin bile fark etmediğini anlatmış. Biz de bu kitapta yazdıklarını severek okumuş, içinde mutlaka kendimizi bulduğumuz bölümlere rastlamışız.

Alman edebiyatı kitap, bir insana gezmediği yerleri gezdirir, bilmediklerini öğretir. Bazen en yakın arkadaşı hatta dostu, bazen de en azılı düşmanı olur. Okumaktan vazgeçmeyin.

 

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.