Çok Satan Çizgi Romanlar

Sıralama seçin
Toplam 97 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2
Toplam 97 ürün görüntüleniyor.
1 2

Anime Kitapları Nelerdir? 

Anime, dünyaca ünlü bir çizgi film ismidir. Japonya’ya has bir çizgi film türü olarak bilinmekte olan Anime, Fransız dilindeki animasyon kelimesinin kısaltılarak Japoncaya geçmesi ile türemiştir. Genel olarak bir manga serisi uzun bölümlerce yayımlandıktan sonra TV ya da sinemaya uyarlanarak gösterime sunulmaktadır. Bilinen haliyle genel olarak el ile çizimi gerçekleştirilmektedir ancak gelişen teknoloji ile birlikte bilgisayar çizimleri de mümkün hale gelmiştir. Anime olgusu uzun zaman önce Osamu Tezuka tarafından keşfedilmiştir. İlk başlangıçta kamera ve küçük animasyon çekimleri ile gelişme göstermiştir. Sonrasında animeler üzerinden eğlenceli ve öğretici mesajlar verilmeye başlanmıştır. Bu durum ise çizgi film karakterleri ile anime kitapları oluşumuna öncülük etmiştir. Animeler sadece çocuklara hitap etmekte olan çizgi filmler değildir. Bu nedenle geniş bir alan üzerine yayılmış olduklarını görmek son derece mümkündür.

Anime karakterlerinin karakter oluşumu Walt Disney karakterleri üzerinden ilham alınarak gerçekleştirilmiştir. Bu yüzden anime karakterlerinin gözleri çok iri sayılacak boyuttadır. Aynı zamanda uzun bacak boyları ve oldukça ince belleri ile tanınmışlardır. Karakterler her aktiviteyi yapabilmekte ve her konuda aşırı düzeyde tepkiler vermektedir. Japon çizgi romanları için Manga kelimesi türetilmiştir. Bu kelime sözlük anlamı olarak Çince karakterler olan man – ga e man (kaygısız, ilgisiz) anlamı taşıyan ga ise (resim) anlamını taşımaktadır. Anime çizim sanatı kullanılarak oluşturulan karikatürleri isimlendirmek adına türemiştir.

Anime Kitap Türleri Nelerdir?

Manga kelimesi japonca ile özdeşleşmiştir. Mangalar, çizgi film haline getirildiklerinde bu filmler anime adını almaktadır.  Çok sayıda anime kitap türleri hazırlanmış ve okurların değerlendirilmesine sunulmuştur. Özellikleri ve türlerine göre anime mangaları sıralamak gerekirse şöyle bir sıralama yanlış olmayacaktır;

 • Sonen: Sonen türünde bir anime çizimi 18 yaş altı erkek çocukların okuması ve incelemesine uygun olan anime türlerini kapsamaktadır. Konu ve içerikleri 18 yaş altı erkek çocuklarına uygun hazırlanmıştır.
 • Shoujo: Shoujo anime türü net bir şekilde belirtildiği üzere 18 yaş altındaki kız çocukları için tasarlanmış olan animelerdir. İçerik ve konu bakımından da sadece 18 yaş altı kız çocuklarına özel olarak tasarlanmaktadır.
 • Seinen: Seinen türü animeler erkekler için hazırlanmakta olan manga tipleridir. Genel olarak tüm erkeklerin rahatça takip etmesi için uygundur.
 • Josei: Josei türü animeler net olarak kadınlar için tasarlanmakta olan manga türüdür.
 • Kodomo: Çocuklara has olarak tasarlanmakta olan manga türüdür.
 • Gekiga: Olgunluk ve ciddiyet içerikli manga türüdür. Yetişkin kişiler için dizayn edilmektedirler.
 • Ecchi: Cinsel içerikli mangalardır.
 • Yaoi: Kadınlar için oluşturulmakta olan mangalardır.
 • Yuri: Kadınlar için oluşturulan manga türlerindendir. Kadınlar arasındaki aşkı ve ilgiyi anlatmakta olan manga türüdür.
 • Shonen Ai: Erkek erkeğe romantik aşk ve sevgiyi konu olarak ele alan, cinselliği çok nadir olarak işlemekte olan manga türüdür.
 • Shoujo Ai: Kadın kadına romantik aşk ve sevgi konularını ele almakta olan animelerdir.
 • Hentai: Fazlasıyla ağır ve sapıkça cinsel öğe ve sahneler içermekte olan manga türleridir.
 • Mecha: Konu olarak Gelişmiş robot ve makineleri ele alan bir türdür. Dev savaş robotları, gelişmiş uzay gemileri, bu araçları kullanan pilotlar, uç bilim kurgu öğeleri içermektedir. Bu sebeple en çok tercih edilen türler arasında yer almaktadırlar.
 • Harem/Reverse Harem: Bir erkeğin ancak çok sayıda kızın (harem) veya bir kızın ancak çok sayıda erkeğin bulunduğu (reverse harem) şeklinde tasarlanmakta olan mangalardır.
 • Kodomo: Çok küçük yaşta olan çocuklar için hazırlanmakta olan mangalardır.
 • Doujinshi: Anime hayranlarının kendi ürettikleri türdür. Genel anlamda yan hikaye olarak uyarlanmaktadır.

Anime Filmleri Nedir? 

Japon çizgi romanları olarak bilinmekte olan animasyon yapıtlarıdır. Çok çeşitli hikayelere sahip olan anime kitapları aynı zamanda her kesime hitap edebilme özelliğine de sahiptir. Çizgi film olarak uyarlanabilir oluşları ilgi odağı olmalarındaki başlıca sebeplerden biridir. Uzun süren hatta bitmeyen hikayeleri ile çok özel konular işleyebilmektedir. Aynı zamanda animeler birçok kişinin sandığı gibi çocuklara hitap etmekte olan çizgi film serileri değildir. Hemen her yaşta kitleye hitap etmektedir ve konuları fazlası ile geniştir. Animeler Japon menşeilidirler ve bu nedenle sadece çizimlerine bakarak bile aralarındaki farkı anlamak mümkündür. Çizgi filmler üzerinde işlenmekte olan konular çok basit olurken animelerin içermiş olduğu konuların ucu bucağı yoktur. Ancak Rick and Morty gibi örnek verilebilecek yetişkinlere hitap eden çizgi filmler de bulunmaktadır. Anime içerik türlerine örnek vermek gerekirse şu sıralama uygun olacaktır; 

 • Titana Saldırı: İlk yayımlanması 2009 yılında dayanan kitap aksiyon, karanlık fantezi türünde olan bir anime kitabıdır. Yazarı Hajime Isayama olarak bilinmekte olan bu eser Kodansha'nın “Bessatsu Shōnen Magazine” adlı aylık manga dergisinde yayımlanmıştır. Dönemin en çok satan anime kitapları arasında yer almaktadır. Ülkemizde Gerekli Şeyler Yayıncılık tarafından yayınlanmaktadır.

  Titana Saldırı kitabının konusu ise şu şekildedir: Yıllar öncesi ortaya çıkmış olan devler yüzünden inşa ettikleri yüksek duvarlar olan Duvar Maria, Duvar Rose ve Duvar Sina denilen yüksek duvarlar ve bu duvarlar içinde oluşturdukları şehirlerde bulunan kişilerin yaşantısını ele almaktadır. Sonunda en büyük devin ortaya çıkması durumları değiştirerek yıllardır huzur içinde yaşamakta olan insanların hayatını değiştirecektir. Devler tarafından yapılan baskın sırasında büyük bir gedik açılmış ve Eren ismindeki çocuğun annesi devlerden kaçmayı başarmıştır. Eren, yakın arkadaşları Armin Arlert ve Mikasa Ackerman’ın yanında tüm devleri öldürmek üzere yemin etmiştir ve böylelikle araştırma maceraları sürükleyici hikayesi ile en çok okunan animelerden biri olarak yerini almasını sağlamıştır.

 • Naruto: İlk olarak 1999 yılında yayımlanmış olan bu anime kitabı Masashi Kishimoto tarafından yazılmış bir kitaptır. Macera, fantezi, komedi ve dövüş sanatları içermekte olan bu kitap sürükleyici bir hikayeyi ele almaktadır. Türkiye’de 2011 yılından itibaren yayınlanmakta olan kitap Gerekli Şeyler Yayıncılık şirketi tarafından basılarak okurlarına sunulmaktadır.

  Dünyaca ünlü bu eser, içeriğinde ninja okulundaki problemli bir çocuğun yaşamından bahsetmektedir. Naruto bu problemli çocuktur ve yaşadığı köyde efsane bir kahraman olmayı hedeflemektedir. Bu kahramanlık için birçok farklı yol denemesi ve bu süreç ile büyük sırların ortaya çıkması, genel olarak köy halkını etkilemektedir. Naruto eseri farklı ciltler halinde sunulmaktadır ve her kitap birbirinin devamı niteliğindedir.

 • Bleach: Manga yazarı olan Tite Kubo tarafından oluşturulmuş bir seridir. 2001 yılından bugüne her hafta Shonen Jump dergisinde yayımlanmaktadır. Animeye dönüştürülen serinin daha çok sayıda aktivitesi bulunmaktadır. Sinema filmi, Rock müzikali ve çok sayıda video oyununa sahip olan bir eserdir.

  Kitap konu olarak 15 yaşında, farklı boyutlardaki canlıları görebilme yeteneği olan Ichigo Kurosaki’nin hayatını anlatmaktadır. Ichigo Kurosaki’nin sahip olduğu özel güçler nedeniyle bir hollow’u takip etmekte olan Rukia Kuchiki ile kesiş kötü ruhu yakalayan Rukia savaşma sonucu bitkin düşer bu nedenle güçlerini Ichigoya aktarmak zorunda kalmıştır. Aralarındaki arkadaşlık bu şekilde başlamış ve serüven tam olarak da böyle hayat bulmuştur. Rukia ile Ichigo birlikte kötü ruhları avlamaya başlamışlardır.

 • Another : Korku ve gizem konusunu işleyen Yukito Ayatsuji yazarına ait bir manga romanıdır. 2009 yılında Kadokawa Shoten tarafından basılmıştır. 1972’li yıllara dayanan bir hikayeden bahsedilmekte olan bu roman aynı zamanda ürkütücü ve sürükleyici bir hikaye donanımına sahiptir. İlk olarak Young Ace dergisinde yer verilen bu hikaye canlı aksiyon filmine de konu olmuştur.

  Another kitabında, kuzey ortaokulunun öğrencisi olan Misaki’nin okul döneminde hayatını kaybetmesi ile hikaye başlamaktadır. Misaki’nin arkadaşları ve öğretmenleri tarafından bu ölüm bir türlü kabul edilememektedir. Misaki, sanki hala yaşıyormuş gibi tüm aktivitelerde hem öğretmenleri hem de arkadaşları tarafından aynı ortamda buludurulmakta hatta kitabın önemli konusu olan mezuniyet töreninde bile yanlarındaymış gibi kutlama yapılmaktadır.

 • One Punch Man: 2009 yılında One takma adını kullanan yazar tarafından oluşturulan bir Japon süper kahraman parodisi olarak okurlara sunulmuştur. Wanpanman ismi verilmekte olan bu anime kitabı aslında Japon kültüründe çok iyi bilinen Anpanman kelimesinden esinlenerek kullanılmıştır. Büyük bir araştırma oranına yükselmiş olan anime kitabı içeriğinde Saitama isminde bir süper kahramandan bahsetmektedir.

  Tür olarak aksiyon, parodi, süper kahraman ve bilimkurgu içermektedir. Kitapta en güçlü olarak kabul edilen anime karakterin süper kahramanlık görevini hobi olarak yapmasını işlemektedir. Bu karakterin adı Saitama olarak bilinmektedir. Kitap içerisinde Saitama’nın başından geçen olaylardan bahsedilmektedir.

 • Dragon Ball: 1984 yılına dayalı bir hikayeye sahip olan “Dragon Ball” kitabı Akira Toriyama tarafından oluşturulmuştur. Bu anime oluşturulurken yazar tarafından “Batıya Yolculuk” romanından ilham almıştır. Toplam olarak 42 ciltlik bir roman olan Dragon Ball efsanesi Toei Animation tarafından devam niteliğinde anime uyarlaması yapılmıştır.

1984 yılında başlamış olan Dragon Ball efsanesi konu olarak Son Goku adlı karakterin maceralarından bahsetmektedir. Hikaye içerisinde Son Goku’nun çocukluğundan yetişkinliğine kadar geçen süre içerisinde dövüş sanatları üzerine kendini sürekli olarak geliştirmesi ele alınmaktadır. Geçen bu süre içerisinde gelişen olayların hepsi detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Geliştirmiş olduğu güçleri ve bunlar üzerinde etki sağlayacak olan güce sahip ejder toplarını araması sırasında dünyayı keşfedişi kaçınılmaz olacaktır. Uzun bir hikayeden oluşmakta olan bu anime kitabı aynı zamanda 2 adet anime serisine dönüştürülmüştür.

Anime Kitapları Nedir?

Animasyon anlamı taşıyan bu kitaplar Japon kökenli kelimeden türemişlerdir. Kendilerine özgü hikayeler üzerinden tasarlanmakta olan bu kitaplar kullanıcılarına çok sayıda seçenek sunmakta olan kitaplardır. Animasyon destekli olan bu kitaplar, geniş bir yaş kitlesine hitap etmektedir. Karakterleri ve ilginç rolleri ile birçok kişi tarafından ilgi uyandıran animeler, farklı teknikler kullanılarak gözler önüne serilmektedir. Japonya’da farklı bir kültür ile sunulan bu karakterler, batı ile etkileşim sağlamakta ve aynı zamanda piyasada oldukça fazla rağbet görmektedir. Yüksek potansiyeli ile genel olarak dikkat çeken kitaplar, farklı türlerde sunularak ilgi uyandırmaktadır. Örneğin Anime boyama kitabı gibi seçenekler ile meraklılarına farklı etkinlikler oluşturmaktadırlar. Geniş yaş aralığı ile hem çocuk hem de genç bir kitleye uyumlu bu kitaplar, içeriğinde bulunan pek çok farklı karakter ile değişik hikayeler yansıtmaktadır. Birbirinden çok farklı hikayelere şahitlik edilebilmekte olan bu kitaplar sayesinde kültürel farklılıklara değinilmektedir. Bu nedenle eserlerde sadece çocuklara özel kahramanlar yoktur. Her yaştan insanın takip edebileceği şekilde oluşturulmuşlardır. İngilizce anime kitapları da oldukça yaygındır. Ancak son dönemlerde anime kitapları Türkçe olarak da sıkça okurlara sunulmaya başlanmıştır.

Anime Kitap Önerileri Nelerdir? 

Anime kitapları arasında birçok farklı kitap türü bulunmaktadır. Okuyucu kitlesinin yönlendirilmesi ile sunulan kitaplar, insanların beğeni ve istekleri doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Anime kitapları, çeşitli yaş gruplarına hitap ederken piyasa üzerinde birçok farklı özellik yansıtmakta olan kitap vardır.  Bununla birlikte çocuk ve genç kitlenin tercih ettiği kitaplar farklılık görülmektedir. Her kitap türünde olduğu gibi farklı seçenekler ile okurlarını karşılayan anime kitapları da çeşitlerine göre gerek anime çizim kitabı olsun gerekse anime karikatür kitabı olsun kullanıcılar nazarında büyük ilgi çekmekte olan kitap türleridir. Anime tekniği özgü bir formda yansıtılan bu türler, çeşitli alanlara yönelerek geniş bir işlev sunmaktadır. Belirli bir okuyucu kitlesine hitap eden çizim kitapları, önerileri ile çeşitli alanlara yöneltmektedir. Anime kitap önerileri denildiğinde akla gelen ilk kitaplar aşağıda listelenmiştir.

 • Kyou No Kira-Kun
 • Sukitte İi Na Yo
 • Gençlik Yolculuğu
 • Kamisama Hajimemashta
 • Black Bird
 • Hirunaka No Ryuusei
 • Kyou, Koi Wo Hajimemasu
 • Dengeki Daisy
 • Kaichou Wa Maid Sama
 • L–DK

Bu kitaplar gibi zengin bir anime kitap topluluğu ile karşılaşmak mümkündür. Çünkü anime kitaplar geniş konu hacmi ile okurlarına her zaman ayrıcalık yaratmaktadır. Özel içerikleri ve etkin tekniği ile birlikte tasarlanan bu kitaplar, 4 evreden oluşan anime çizimleri ile epeyce beceri gerektiren bir tarz yansıtmaktadır. Japonya okuma kültürü ile birlikte manga ve anime türü kitapların en çok tercih edildikleri ve satıldıkları ülke olarak bilinmektedir. Bununla birlikte Türkiye'de de sıklıkla tercih edilen bu eserler, piyasanın çok satan ürünleri arasında yer almaktadır. Anime konusuna tutkun olan kitle ileri düzeyde anime kitapları okumayı tercih etmektedir. Yeni başlayan anime severler için birbirinden farklı türleri ile önerilmekte olan anime kitaplarından başlıcalarını şöyle sıralamak mümkündür;

Yukarıda listelenmiş olan bu kitaplar yeni başlayacak olan kişiler için en ideal anime kitaplarıdır. İçerik olarak sürükleyici ve yöneltici serüvenleri içerisinde etkili bir içerik sunulmaktadır. Anime kitapları özel içerikli ve geniş çaplı formu açısından birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Günümüzde anime okuyan kişi sayısı da gittikçe artmaktadır.

En Çok Satılan Anime Kitapları Nelerdir? 

Anime kitap tarzı Japonya’ya has formu ile geniş bir kitlenin ilgisini çekmektedir. Özel içerikleri ve farklı türleri sayesinde birçok kişi tarafından ilgi duyulan bu kitaplar, artık Türkiye'de de okuyucusuyla buluşmaktadır. Büyük oranda dikkat çeken anime kitapları, son dönemlerde oldukça popüler bir konumda yer almaktadır. Anime ve anime türü kitapların yoğunluğunun çok olduğu ve her geçen gün arttığı bir dönem yaşanmaktadır. Geniş bir kitle tarafından sıklıkla okunan Anime kitaplarının en çok tercih edilen kitapları listesi oldukça geniştir. Bununla birlikte anime kitapları cilt halinde gözler önüne serilmekte ve her kitap bir diğerinin devamı niteliği taşımaktadır. Bu eserler dışında. En çok tercih edilen anime kitaplarından bazıları aşağıda listelenmiştir.

 • Death Note
 • Naruto
 • Seraph of the End
 • All You Need Is Kill
 • Titana Saldırı
 • Fullmetal Alchemist
 • One-Punch Man
 • Seraph Of The End
 • Suikast Sınıfı
 • Senin Adın
 • Seninle Bir İklim
 • Haikyu!!
Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.