sadsad x
asdasd
psikoloji-kitaplari.jpg (85 KB)

Psikolojik Kitaplar

Sıralama seçin
Toplam 3856 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 .... 39 40 41
Toplam 3856 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 39 40 41

Psikoloji Kitapları: Duygu Düşünce ve Davranışları Anlamanın Yolu


Psikoloji kitapları, insanın içgörü kazanması için kendisini ve çevresini anlayabilmesi için ilk başvurabileceği kitaplardandır. Duygular, düşünceler ve davranışlar; bu üçlü arasında nasıl bir ilişki olduğunu görmek ve yaşamımızı nasıl yönlendirdiğini anlamak için psikoloji kitaplarına başvurabiliriz. Psikoloji ruhun bilimi olduğu için belki de insanla en fazla iç içe olan bilim dalıdır. Bilim dalı olmasına karşın psikolojiye ilgi oldukça fazladır. 7’den 77’ye herkesin ilgilendiği bir dal olma özelliğini gösteriyor psikoloji. Psikoloji kitaplarıyla ilgilenenlerin en başında araştırmacılar, üniversite öğrencileri, kendini daha iyi anlamak ve geliştirmek isteyenler ve psikolojik problemlerine çözüm bulmak isteyenler yer alıyor. Psikoloji öğrencilerinin okuması gereken kitapların en başında psikolojiye giriş kitapları bulunuyor. Psikolojiye yeni başlayan üniversite öğrencileri psikolojiye giriş kitapları ile psikolojiye başlangıç yapabilirler. Psikolojik romanlar ile psikolojide derinleşebilirler. Psikolojik romanlar ile insan kendini daha iyi anlayabilir. Bilinçaltı kitaplarıyla insanın bilinmeyenlerine uzun bir yolculuk yapılabilir. Psikoloji kitaplarıyla sosyal fobi, kaygı, bağımlılık, kişilik problemleri, yeme bozuklukları gibi psikolojik problemler daha iyi anlaşılıp çözümler bulunabilir.

Psikoloji Kitap Türleri:


Çocuk psikolojisi kitapları, sağlıklı bir çocuk yetiştirmek isteyen ebeveynlerin ve araştırmacıların başvurabileceği kitaplardır. Din psikolojisi kitapları ile din ve birey arasında nasıl bir ilişki kurulduğu incelenebilir, dinin mutluluk ve ruh sağlığı üzerindeki etkisi araştırılabilir. Eğitim psikolojisi kitapları hem üniversite öğrencilerinin hem de öğretmenlerin başvuru kaynağıdır. Öğretmenler derste etkili olma yöntemlerini ve öğrencilerin psikolojilerini eğitim psikolojisi kitaplarıyla anlayabilirler. Gelişim psikolojisi kitapları ile çocuk ve yetişkinlerin nasıl bir gelişim izlediğini ve kendimizin hangi gelişim basamağında bulunduğunu görebiliriz. Psikolojik danışma kitapları psikolojik danışmanların, psikologların ve psikiyatristlerin psikolojik danışma sırasında başvurabileceği kaynak kitaplardır. Psikoloji tarihi kitapları ile psikolojinin nasıl bir tarihi yolculuk yaptığını görebilir, psikoloji kuramcılarının yaşamlarını, düşüncelerini yakından izleyebiliriz. Sosyal psikoloji kitapları ile bireyin çevresiyle nasıl bir ilişki içinde olduğunu ve birbirlerini nasıl etkilediğini öğrenebiliriz.

En iyi psikoloji kitaplarını psikoloji kuramcıları yazmıştır. En iyi psikoloji kitaplarından söz ettiğimizde İnsan Olmanın Psikolojisi, Duyguların Psikolojisi, Sevme Sanatı, Bilinçaltı ile ilgili kitaplar, Irvin D. Yalom kitapları, Sigmund Freud kitapları, Karen Horney kitapları, Engin Geçtan kitapları, en iyi psikoloji kitaplarının başında gelir.

Psikoloji kitapları ruha yolculuk yapmanın bir yoludur. Yaşamın amacı düşünüldüğünde insanın kendini bilmesi ve tanıması hedeftir. İnsan tek parça olmadığından duyguları, düşünceleri, davranışları, yaşadıkları, ailesi, çevresi birçok faktör insanı tamamlar. Bazı davranışlarımızın nedenlerini anlayamayız ama bu davranışların sergilenmesinin psikoloji kitaplarında karşılığı vardır. Bilinçaltı denilen insanın en derinleri, davranışları büyük ölçüde şekillendirir. Sağlıklı bir yaşam sürmek için duygu düşünce ve davranışlarımızın farkında varmalıyız. Sonrasında istediğimiz düşünce ve davranışlara yön vermek bizim elimizde. İnsan kendini geliştiren varlıktır. Psikoloji kitaplarıyla bu gelişim mümkün. Gerisi sizin sizin yaşamda ne ölçüde başarılı olmak istediğinizde ve bunu bilinçli olarak yaşamınızda sürdürmenizde. Başarıda tesadüfün payı vardır, ancak çalışma ve sürdürülebilir bir tempo sizin emeğiniz olan bir çalışma sizi daha mutlu edecektir. Psikoloji kitaplarını okurken emin olun gözleriniz dolacak, mutluluk duyacaksınız, iyi hissedeceksiniz, kendinizde bir şeyleri değiştirmek için güç bulacaksınız, korkularınızın üzerine gideceksiniz. Bunların kalıcı olması için düşünceden çıkıp davranışa dönüşmesi gerekiyor. İsteyerek ve bilerek yaşanan yaşam sizi daha iyi hissedecektir. Kendinizi anlamak için şimdi elinize bir psikoloji kitabı alın.

Bkm kitapla 4000 üzerindeki psikoloji kitabına en kolay yoldan ulaşabilirsiniz. Yetişkinlerin, üniversite öğrencilerininin, araştırma görevlilerinin, ebeveynlerin, psikoloji kitaplarını okumak ve öğrenmek isteyenlerin ilk başlangıç noktası Bkm kitaptır. En iyi psikoloji kitaplarını, en çok okunan psikoloji kitaplarını ve psikoloji kitap önerilerini Bkm kitapta bulabilirsiniz.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.