National Geographic Kids

Sıralama seçin
Toplam 128 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2
Toplam 128 ürün görüntüleniyor.
1 2

National Geographic Kids Dergisi Nedir?

Kitaplar, sayfalardan oluşan içerisindeki metinlerin anlamlı bir bütün oluşturduğu kapaklı veya ciltli kaynaklardır. Kitaplar pek çok farklı amaçla kaleme alınmaktadır. Bilgi vermeyi hedefleyen kitaplar ansiklopedi veya akademik kitaplardan oluşurken aynı zamanda belirli bir hayalin veya gerçek olayların anlatıldığı kitaplar da okurlar tarafından tercih edilmektedir. Farklı yaş gruplarına uygun olarak hazırlanan kitaplar çocuklar, gençler ve yetişkinler için farklı içerik özellikleriyle hazırlanmaktadır. Çeşitli kitap türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Roman
 • Hikaye
 • Şiir
 • Deneme
 • Anı
 • Günlük
 • Biyografi
 • Otobiyografi
 • Gezi Kitapları

Dergi formuna sahip kitaplar da bulunmaktadır. Dergi formuna sahip kitaplar, geniş bir kitlenin ilgi duyduğu kitaplardır. Düzenli olarak belirli bir zaman diliminde tercih edilen ve takip edilen National Geographic Kids kitapları, çocukların tarzına ve gelişimine katkı sağlayacak bir yapıda hazırlanmaktadır. Özellikle çocuklar için hazırlanan National Geographic Kids kitapları, çocuklara bilim ve farklı konuların öğretilmesinde katkı sağlamaktadır. Kitaplar evren, hayvanlar, insan ve hayvanın anatomisi başta olmak üzere pek çok farklı konu içermektedir. Özel içeriği sayesinde birçok farklı canlıya ait detay bu eserler içerisinde ortaya konulmaktadır. Eserler uzmanların yardımıyla çocukların anlama kabiliyetine uygun olarak hazırlanmaktadır ve çocukların beyin gelişimine de fayda sağlamaktadır. Yüksek performansı ve genel bi çerçeveye hitap eden tasarımı ile National Geographic Kids dergisi hem farklı konularda hazırlanmakta hem de belirli seriler halinde yayımlanabilmektedir. Her seride farklı içeriklerin sunulduğu National Geographic Kids dergisi özel poster, oyuncak ve diğer aksesuarları ile birlikte sunulmaktadır.

National Geographic Kids Kitapları Nelerdir?

National Geographic Kids kitapları çeşitleri içeriklerine ve konularına göre değişkenlik göstermektedir. Pek çok farklı konu ile okuyucu karşısına çıkan bu eserler, genel anlamda çocuklardan oluşan bir kitlenin dikkatini çekmektedir. Hayvanlar, doğa, coğrafya ve evrenin eşsiz özelliklerinin yansıtıldığı bu kitap türleri birçok farklı detayı yansıtmaktadır. Anlaşılır ve kolay ifadesi ile National Geographic Kids kitapları, çocukların pratik bir şekilde kavramasına yardımcı olmaktadır. Evrenin anlatıldığı kaynaklar içerik olarak gezegenleri temel almaktadır. Çocuklar tarafından büyük ilgi gören hayvanlardan olan dinozorların anlatıldığı kitaplar da bulunmaktadır. Bu kitaplar farklı seri ve içerikleri ile çocuklar için hazırlanmaktadır. Spor dallarının temellerinin öğretildiği kaynaklara ek olarak insan ve hayvan anatomilerinin temel alındığı dergi serileri de çocuklara sunulmaktadır. National Geographic Kids kitaplarının özellikleri genel olarak içeriklerine göre değişkenlik göstermektedir. Gezegenleri konu alan dergiler genel olarak büyük posterler ve anahtarlıklarla birlikte sunulurken hayvanları ele alan dergiler de hayvan oyuncakları ile birlikte sunulmaktadır. Bu bilgilere göre National Geographic Kids dergileri aşağıda listelenmiştir.

 • Mars - Uzayı Keşfediyorum: Mars’a neden kızıl gezegen denildiğinden Mars ile ilgili yüzey detaylarına kadar birçok bilgi içeren kaynak çocuklara özel olarak hazırlanmıştır. Kaynak National Geographic Kids kitapları uzay kategorisi altında yer almaktadır. Mars'ta bulunan ve Gezgin adı verilen uzay araçlarının görevlerinin de çocuklara uygun bir dille anlatıldığı kaynakta insanların neden Mars’a ulaşmayı bu kadar istediği ele alınmıştır. Aynı zamanda çocuklara büyük boy mars posteri hediye eden National Geographic Kids dergileri arasında en sevilen kitaplardan bir tanesidir.
 • Uranüs - Uzayı Keşfediyorum: Uzayın anlatıldığı serilerden bir tanesi olan Uranüs serisi National Geographic Uzay dergileri arasında sevilen ürünlerden bir tanesidir. Uranüs’ün uydularının da anlatıldığı dergide uzayı keşfediyorum teması hakimdir. Çocuklara Uranüs’ün dev posteri ve not defteri hediye edilmektedir. Bu sayede çocuklara uzay sevdirilmektedir.
 • National Geographic Kids Popüler Bilim Seti 5 Kitap: National Geographic Kids-ilk kitaplarım seti-5 kitap takım meraklı çocuklar ve uzaya dair meraklarını gidermek isteyenler için hazırlanmıştır. National Geographic’in sevilen kitap setlerinden birisi olan “ Uzayı Keşfediyorum ” serisi içeriğinde National Geographic Kids – Meteorlar, National Geographic Kids – Mars, National Geographic Kids – Gezegenler, National Geographic Kids – Hava, National Geographic Kids – Robotlar kitapları yer almaktadır. Bunlara ek olarak çocuklar için sunulan farklı ek içerikler de yer almaktadır.
 • National Geographic Kids - Uzayı Keşfediyorum 12 Kitap Takım: National Geographic Kids-Uzayı keşfediyorum 12 kitap set; National Geographic Kids- Uzayı Keşfediyorum Galaksiler, National Geographic Kids- Uzayı Keşfediyorum Güneş, National Geographic Kids- Uzayı Keşfediyorum Jüpiter, National Geographic Kids- Uzayı Keşfediyorum Mars, National Geographic Kids- Uzayı Keşfediyorum Merkür, National Geographic Kids- Uzayı Keşfediyorum Neptün, National Geographic Kids- Uzayı Keşfediyorum Satürn, National Geographic Kids- Uzayı Keşfediyorum Astronot, National Geographic Kids- Uzayı Keşfediyorum Ay, National Geographic Kids- Uzayı Keşfediyorum Dünya, National Geographic Kids- Uzayı Keşfediyorum Uranüs ve National Geographic Kids- Uzayı Keşfediyorum Venüs kitaplarından oluşmaktadır. Uzayı tanımak isteyen çocuklar için özel olarak üretilen kaynak çocukların anlayacağı dilde uydular, galaksiler ve diğer uzayla ilgili pek çok konuyu içerisinde barındırmaktadır.
 • Parlayan Hayvanlar - Seviye 1: Parlayan Hayvanlar olarak çıkarılan dergi, National Geographic Kids kitapları seviye 1 olarak bilinmektedir. 1. seviye, yaş grubu düşük olan çocuklar için hazırlanan kitaplardan oluşmaktadır. Bu serinin kitapları çocukların meraklı kişiliklerini ortaya çıkarmak ve çocukları araştırmaya itmek amacı ile oluşturulmuştur. Sevilen kitaplardan olan “Parlayan Hayvanlar” dergisi deri değiştiren sürüngenlerden kabuklu böceklere kadar geniş hayvan popülasyonunu anlatmaktadır. Anlatım dili olarak 5-7 yaş arası çocuklar için uygun olan kitap çocukların eğlenirken öğrenmelerine yardımcı olan kaynaklar arasında yer almaktadır.
 • Gündüz ve Gece - Seviye 1: Evrene ve Dünya’ya karşı merakı olan çocuklar için tavsiye edilen kitapta Dünya’nın hareketleri başta olmak üzere gece ve gündüzün nasıl oluştuğu anlatılmaktadır. 1. seviye kitaplardan olması nedeniyle daha düşük yaş grubundaki çocuklar için uygun Genel olarak 5-7 yaş aralığı için tavsiye edilmektedir. Eserin temel konusu Dünya’nın hareketleri sonucunda gece ve gündüzün oluşmasıdır. Eser aynı zamanda Dünya’nın Güneş etrafında, Ayın da Dünya’nın etrafında dönmesi sonucunda oluşan olayları anlatılmaktadır.
 • Yılanlar Seviye 2: Hayvanlar alemine ilgi duyan çocuklar için hazırlanan kitaplar arasında yer alan “Yılanlar” National Geographic Kids kitapları seviye 2 kitapları arasında sunulmaktadır. Sürüngenlerin yaşayışlarını anlatan kitap özellikle yılanlar konusunda çok sayıda detay vermektedir. Yılanların deri değiştirme aşamasını fotoğraflarla anlatan kitap, sürüngenler aleminde yılanların yerini anlatmaktadır. 1. seviye kitaplara göre daha ağır bir dil içeren kitap 8-10 yaşları arası çocuklar için tavsiye edilmektedir.

NatGeo Kids içerikleri çocukların ilgi alanlarına göre seçilmektedir. Yapılan çeşitli araştırmalar konuların seçilmelerine katkı sağlamaktadır. Çocuk psikolojisi üzerine çalışan uzmanlar tarafından çocukların ilgi alanları ile ilgili geniş çalışmalar yürütülürken başta hayvanlar alemi olmak üzere uzay, insan ve hayvan anatomileri gibi konular incelenmektedir. Çocukların deneylere de ilgili olduğunun saptanması sonrasında çocuklar için risk teşkil etmeyen küçük deneyler NatGeo Kids’in fizik kitapları içerisinde yer almaktadır.

National Geographic’in Tarihçesi Nasıldır?

National Geographic, 1988 yılından beri ABD’de hazırlanan resmi bir yayın organıdır. İlk çıkarıldığı yıllarda “National Geographic Society” adıyla veya “National Geographic Magazine” isimleriyle piyasaya sürülmesine karşın günümüzde dergilerin üzerinde sadece “National Geographic” yazmaktadır. Yılın her ayı farklı isimlerle çıkarılan dergi günümüzde de yayın hayatına devam etmektedir. National Geographic’in Türkiye’deki ilk yayım tarihi 2004’tür. 2004 yılında yayımlanmaya başlanmış olan dergi, çocukların ilgisini çekmesi nedeniyle düzenli olarak her ay çıkarılmaya devam etmiştir. Dergi, aynı zamanda her ay bir kullanıcısına ödül vermektedir. Ödüllü bulmacalar derginin içerisine eklenmekte, bulmacaların yanıtlarının dağıtıcıya ulaşması sonrasında ödül dağıtımları yapılmaktadır. Dergi, yaş gruplarına göre hazırlanan içeriklerinden ilki olan “National Geographic Kids İlk Kitaplarım Serisi” ile adını duyurmuştur. İçeriklerini tamamı ile çocukların anlayacağı bir dilde hazırlayan dergi konu seçimlerinde de uzmanlardan yardım almaktadır. Bu bilgilere göre “National Geographic Kids - İlk Kitaplarım Serisi” aşağıda maddeler halinde listelenmiştir.

 • Suyun Hikayesi: Dünya’nın büyük bir çoğunluğunu oluşturan suyun hikayesinin anlatıldığı bir eserdir. Dergide suyun nasıl dünyaya geldiği, suyun tehlikeleri, dinozorlar ve suyun hikayesi, Dünyanın ne kadar suyu kaldığı, suyun kaldırma kuvvetini ve suyu nasıl kullanmamız gerektiği gibi konular ele alınmıştır.
 • Bizim Dünyamız: Dünyamızın anlatıldığı dergide Dünya’nın oluşumundan fay hatlarına kadar geniş bir konu yelpazesi çocuklara uygun bir dille aktarılmıştır. Dünya’ya ve evrene meraklı olan çocuklar için hazırlanan dergi resimli olması ile de çocukların ilgisini çekmektedir. Tercih edilen dilin çocuklara uygun olduğu kitap aynı zamanda büyük dünya posteri ile de çocukların beğenisini kazanmıştır.
 • Garip Deniz Canlıları Seviye 2: Denizin altına ilgi duyan çocuklar için hazırlanan dergi, denizlerin dibinde yaşayan gizemli canlıları konu almaktadır. Başta piranalar olmak üzere köpek balıkları, yunus balıkları hatta foklara kadar deniz canlıları incelen Bunlara ek olarak çocuklara denizde yaşayan garip canlılar da görselleri ile birlikte sunulmuştur.
 • Şahin Tüyü - Kaşifler Akademisi: Küçük kaşifler için hazırlanan dergi oyunları ve anlatım tarzıyla çocuklara eğlenceli vakit geçirtmeyi amaçlamaktadır. Dergi, belirli konularda verdiği bilgiler ile çocukların gelişimlerine de katkı sağlamaktadır. Çocuklar için farklı teknolojili ekipmanlarının kullanıldığı dergide çocukların keşif yapmalarına ve yeni yerler keşfetmelerine olanak sağlanmaktadır. Seri halinde çıkarılan derginin ikinci kitabı olan “Kaşifler Akademisi” çocukların arkadaşlarıyla birlikte evde eğlenceli vakitler geçirmelerine yardımcı olmaktadır.
 • National Geographic Kids - Sevimli Hayvanlar Seti 6 Kitap: İçerisinde birden fazla kitap barındıran set hayvanlar alemine ilgi duyan çocuklara özel olarak hazırlanmıştır. Maymunlar, kediler ve köpekler başta olmak üzere 6 kitaplık bir seri olan dergi çocukların kütüphanelerini dolduran ve hayvanları tanımalarına yardımcı olan kaynaklar arasında yer almaktadır. National Geographic Kids – Midilli, National Geographic Kids - Kediler ve Köpekler, National Geographic Kids – Koalalar, National Geographic Kids – Pandalar, National Geographic Kids – Maymunlar ve National Geographic Kids – Yunuslar kitaplarından oluşan dergi sevimli hayvanların çok sayıda fotoğrafı ile çocuklara hayvanları öğretmektedir. Dergi aynı zamanda kolay okunabilir olması nedeniyle de tercih edilmektedir.
 • Ölümcül Hayvanlar Seviye 3: Seviye 3 kitap olması nedeniyle yaşı daha büyük çocuklar için uygun olan dergi ölümcül hayvanlar olarak belirlediği birden çok hayvanın avlanma, yemek arayışı ve yaşamları ile ilgili bilgi vermektedir. 7 kitaptan oluşan seri kaplanlardan yılanlara, timsahlardan kartallara kadar avcı özelliği olan çok sayıda hayvanı tanıtması ile çocuklar tarafından ilgi görmektedir.

National Geographic Kids kitapları yorumlar ebeveynler tarafından yapılmaktadır. Yorumlar ve değerlendirmelerin iyi olması NatGeo Kids almak isteyen ebeveynlere yol gösterici olmaktadır. Dergilerin piyasada rahatlıkla bulunması da birçok kişinin rahatlıkla faydalanmasına ve bu sayede geniş bir kitleye ulaşım sağlanmasına neden olmuştur. National Geographic Kids dergileri, özel bir içerik ve öğretici bir yapıda hazırlanmaktadır. Özenle hazırlanmış yapısı ile hem beyin gelişimine katkıda bulunmakta hem de coğrafya ve canlılar hakkında çocukların genel bir bilgi sahibi olmasına yardımcı olmaktadır. Her ay düzenli olarak dergi çıkaran NatGeo çocuklara özel tekli dergi ve içeriklerine ek olarak aynı zamanda set olarak da satışa sunulmaktadır. National Geographic Kids kitapları fiyatı genel olarak değişkenlik göstermektedir. Hazırlanan derginin içeriği ve ekleri fiyatların değişmesine neden olurken tekli olarak satılan dergiler alıcıya daha uygun fiyatlardan sunulmaktadır. Set halinde yapılan satışlarda ise dergilerin fiyatları değişiklik göstermektedir. Fiyatlar dergi sayısına göre değişkenlik gösterirken genel olarak National Geographic Kids kitapları erişilebilir fiyatlardan satışa çıkarılmaktadır.

National Geographic Kids Kitapları Çocuk Gelişimine Nasıl Katkı Sağlar?

National Geographic Kids kitapları genel olarak özel bir formda tasarlanmaktadır ve çocuklara farklı bakış açıları kazandırmakta, coğrafyayı öğrenmeleri açısından kolaylık sunmaktadır. Birçok farklı alan üzerinde etki sağlayan içerikler, hem gelişimi hem de düşünce tarzını geliştiren bir eğilim ortaya koymaktadır. Çocukların anlayabileceği bir formda dizayn edilen kitap türleri, içeriğinde bulunan ulusal coğrafya yapısı ile birçok farklı kültürü yansıtmaktadır. Gelenekler, iklim çeşitleri, yaşayan canlılar gibi birçok farklı detayı gözler önüne sererek geniş bir bilgi aktarımı sunulmaktadır. National Geographic Kids kitapları, geniş çerçevesi ile çocuklar üzerinde oldukça büyük bir etki oluşturmaktadır. Çocukların bakış açılarını geliştiren bu kitaplar, aynı zamanda Dünya’nın nasıl bir işleyişe sahip olduğunu detaylarıyla ele almaktadır. Her yaş grubundaki çocuk kitlenin anlayabileceği formu ile National Geographic Kids kitapları, beyin ve düşünce gelişimine oldukça büyük oranda katkı sağlamaktadır.

National Geographic Kids Kitaplarının Fiyatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

National Geographic Kids kitaplarının fiyatları, pek çok farklı faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kitapların tasarımı, dizaynı içeriği, kalitesi gibi birçok farklı özellik fiyatları etkilemektedir. Okuyucuların tercih ve talepleri ile şekillenen bu fiyat politikası daha çok genel bir ekonomiyi takip etmektedir. Ülke ve dünya üzerinde gelişen ekonomik politikalar eşliğinde özel içerikli bu kitap türleri, çeşitlilik ortaya koymaktadır. Ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilen National Geographic Kids kitapları, birçok farklı özellik ve bilgi içeriği ile geniş bir aktarım sunmaktadır. Bu sayede çocuk gelişimine de büyük oranda katkı oluşturulmaktadır. National Geographic Kids kitapları içerik ve dizayn açısından farklılıklar yansıtmakta ve bilgilerin genişliğine bağlı olarak da kitap tasarımlarında değişkenlik göstermektedir. Fiyat politikaları da tasarım, kalite ve içeriğine bağlı olarak değişkenlik sunmaktadır. National Geographic Kids kitaplarının fiyatlarını belirleyen faktörlerden bazıları aşağıda listelenmiştir. 

 • Yayıncının büyüklüğü
 • Kitabın amaçlandığı pazar
 • Yayın tarihi
 • Kitaplarda kullanılacak olan malzemeler
 • Yazar, illüstratör veya yazar-ressamın şöhreti
 • Kitabın pazarlanması
 • Kitabın sayfa sayısı

National Geographic Kids Kitapları Kaç Yaş için Uygundur?

National Geographic Kids kitapları, genel olarak 6 ve 10 yaş kesimine sunulmaktadır. Birçok farklı içeriği ve doğa ile canlıları ele aldığı konuları sayesinde geniş bir çerçeve ortaya koymaktadır. 10 üzeri yaş kesimi için de tercih edilebilir olan bu kitaplar çocuklara özel bir şekilde hazırlanmaktadır. Bilgiler, uzmanlar tarafından birçok detay incelenerek ve basite indirgenmiş ifadeler ile kitaplar üzerinden sunulmaktadır. Açık, anlaşılır ve kolay kavranabilir yapılı National Geographic Kids kitapları, ebeveynler tarafından da oldukça fazla beğenilmektedir. Birçok farklı türü bulunan eserler, çocukların hangi alana daha yatkın olduğu anlama ve bu alan üzerine yoğunlaşmasını sağlamak açısından önem taşımaktadır.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.