cocukana.jpg (296 KB)

Çocuk Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 31183 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 31183 ürün görüntüleniyor.

Çocuk Kitapları: Çocukların Mükemmel Geleceğini Kitaplarla İnşa Edin!

Çocuklara verilebilecek en büyük armağanlardan biri okuma sevgisidir. Hiçbir şey iyi bir kitap kadar mutlu etmez, heyecanlandırmaz, eğitmez, eğlendirmez. Ancak bir sorununuz var çocuklara okuma alışkanlığı kazandırma konusunda zorluk yaşıyorsunuz. Televizyon izlemeyi, bilgisayar oynamayı kitap okumaya tercih ediyorlar. Ama ne olursa olsun şevkiniz kırılmasın. Onlara okuma sevgisini aşılayabilirsiniz. Sürekli cesaret ve destek verdiğinizde iyi bir okuyucu olup yaşamın onlara sunduğu şeylerin tadını çıkarabilirler. Çocuk kitaplarının kazandırdıkları, çocuklara faydasıyla birlikte ailece mutluluğun temellerindendir. Mutlu bir aile, mutlu bir çocuk ve başarı için kitap okumak büyük bir önemdedir. Kitap okumanın çocuklara sağladığı faydaları inceleyip kitapların sağlayacağı sınırsız faydaları düşünmeye ne dersiniz?


Çocuk Kitaplarının Faydaları | +7 Fayda Mükemmel Bir Çocukluk için

● Kitap okumayı seven çocuklar yaşıtlarına göre kendilerini daha iyi ifade ederler.
● Kitap okumanın sağladığı zihinsel gelişim sınavlarda ve hayatta başarılı olmalarını sağlar.
● Kitap okumaları ve okuduklarını paylaşmaları çocukları sosyal bir birey yapacaktır ve arkadaşlık kurma becerisi kazanacaklardır.
● Kitaplarla bambaşka dünyaların içinde yer alıp sınırsız bir hayal gücü geliştirme becerisini kazanacaklardır.
● Çocuklar kitaplarla duyguları ve insanları tanıyarak duygusal gelişimlerine ivme kazandıracaklardır.
● Çocuklar farklı türlerde kitaplar okuyarak ilgilerini geliştirirler ve neye ilgi ve yeteneklerinin olduğunu kitaplar sayesinde tanıyabilirler.
● Eğlenceli ve kendi başına zaman geçirmenin keyfini tadacaklardır.


Bkm Kitap: +30000 Çocuk Kitabıyla En Büyük Çocuk Kütüphanesi

Çocuk kitaplarına verilen önem her geçen gün artmaktadır. Her sene yayınlanan yüzlerce çocuk kitabı bunun örneğidir. Çocuk kitaplarının kaliteli baskıları, kapak tasarımları ve usta yazarların elinden çıkması, çocuk edebiyatının her geçen gün zenginleşmesini sağlamaktadır. Yayınevleri çıkardıkları çocuk kitap serileriyle anne baba ve çocukların sevgisini kazanmayı başarıyorlar. Çocuk edebiyatını geliştiren başlıca yayınevleri : Can çocuk kitapları, Yapı Kredi çocuk kitapları, Timaş çocuk kitapları, Tudem çocuk kitapları, Arkadaş yayınları çocuk kitapları, İş Bankası çocuk kitapları, Tübitak çocuk kitapları, 1001 Çiçek çocuk kitapları, Doğan Egmont çocuk kitapları, Altın çocuk kitapları, Bilgi çocuk kitapları, Eksik Parça çocuk kitapları

Çocuk Kitabı Türleri

1. Çocuk Şiir Kitapları: Çocuk edebiyatının en incelikli türüdür. Çocukların en çok sevdiği kitap türlerindendir. Şiirde kullanılan ses ve söz oyunları çocukların hoşuna gider. Çocukların hayal gücünü ve duygularını besler. Şiirleri ezberlemek ve okumak onlar için büyük bir mutluluktur. Çocuklar şiir kitaplarını okusunlar bu büyülü sanatla erken yaşta tanışmanın tadı bambaşkadır.
2. Çocuk Masal Kitapları: Masal kitapları en çocuksu türdür. Çocukların hayal dünyası can alıcı renkleriyle masalda yer alır. Masallar cennet çocuklarının hayal ülkeleridir.
3. Çocuk Hikaye Kitapları: Türk ve dünya edebiyatının en güzel çocuk hikaye kitapları bkm kitapta. Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılmasında hikaye kitapları büyük bir yardımcınızdır.
4. Çocuk Bilim Kurgu Kitapları: Çocuklar yakın ve uzak gelecek hakkında olacakları bilim kurgu kitaplarıyla öğrenebilirler. Yarına yön verecek olan çocuklar şimdiden bilim kurgu kitaplarıyla nasıl bir dünyada yaşamak istediklerini belirleyebilirler.
5. Çocuk Boyama Kitapları: Çocukların en sevdiği şeylerden biri boyama yapmaktır. En çok da duvarları boyamak isterler. Ama bu durum sizin pek hoşunuza gitmez. En iyi boyama kitaplarını alarak hem çocuklar mutlu olsun hem de sizin gözünüz arkada kalmasın.
6. Çocuk Din Eğitimi Kitapları: Çocuklara din eğitimi erken yaşta verilir. Ancak çocuklarda kitaplar aracılığıyla din eğitimini öğrenebilirler. Çocukların sevdiği kitaplarla din eğitimi verilmesi oldukça etkili bir yöntem.
7. Çocuk Zeka Gelişimi Kitapları: Çocukların başarısı hem kendi öz saygılarını geliştirir hem de ailelerine mutluluk yaşatır. Çocukların zeka gelişiminin kritik dönemleri vardır. Beyinlerinin alabileceği sınırsızdır. Çocukların beyin gelişimi kitaplarla daha hızlı olacaktır.
8. Çocuk Etkinlik Kitapları: Bazen çocuklara zaman ayıramayız. Onlarında kendi başlarına zaman geçirmeye ihtiyaçları vardır. Çocuk etkinlik kitapları bu durum için fırsattır. Çocukların yaratıcılığını etkinlik kitaplarıyla geliştirin.
9. Çocuk Çizgi Roman Kitapları: Çizgiler ve romanlar daha ne olsun. İkisinin mükemmel birlikteliği çizgi romanları meydana getiriyor. Çizgi romanlar o kadar büyüleyicidir ki anne babalarda dayanamaz ve bu kitapları çocuklarından daha çok okumak isterler.
10. Çocuk Dünya Klasikleri Kitapları: Çocuklar dünyayı nasıl tanıyabilir, çocuk dünya klasikleri bu konuda size yardımcı olacaktır. Dünya çocukları dünya klasikleriyle büyüsün sağlıklı ve vizyonlu bir yaşam sürsünler.
11. Çocuk Romanları: Çocuklar ne kadar şanslıdır. Koca koca klasikler onların okuyabileceği şekilde uyarlanmıştır. Çocuklarda bu şansı iyi değerlendirirler ve romanlara bayılırlar.

Çocuklara Kitap Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? +10 İlke İyi Çocuk Kitaplarını Tanımak İçin

● Kitabın büyüklüğü çocuğun büyüklüğüne göre olmalıdır. Kolayca okuyabileceği ve taşıyabileceği boyutlarda olmalıdır.
● Harfler çocuğun gözünü yormayacak büyüklükte olmalı.
● Kitaplarla ilk defa tanışan çocuklar için kapaklar ilgi çekici ve renkli olmalıdır.
● Küçük yaştaki çocuklar için yazıdan daha çok resimlerin olduğu kitaplar tercih edilmelidir.
● Kitaplar çocukların yaş ve seviyesine uygun olmalı ve buna uygun dil kullanan kitaplar tercih edilmelidir.
● Çocukların dikkat süresi göz önünde bulundurularak fazla uzun olmayan kitaplar tercih edilmelidir.
● Kitaplar çocuklara hayaller kurmasını sağlamakla birlikte mantık ilişkisi de gözden kaçırılmamalıdır.
● Çocukların ilgilerine göre konu ve kitaplar seçilmelidir.
● İnsan sevgisi, vatan sevgisi, hayvan sevgisi, yardımlaşma, paylaşma gibi değerlerin anlatıldığı kitaplar çocukların değer yargılarını geliştirecektir.
● Çocuk kitap yazarlarıyla çocuklar tanıştığında onlar için iyi bir deneyim olacaktır bu fırsatla karşılaşırsanız mutlaka değerlendirin.


Çocukların Yaşına Uygun Kitaplar: Hangi Yaşta Hangi Kitap?

3 Yaş Kitap Tavsiyesi : Dünya’nın En Küçük Hediyesi, Utangaç Ayı Monti, Esneme Kitabı, Zürafa Saklama Rehberi, Pembe Canavar

4 Yaş Kitap Tavsiyesi : Kedim Nereye Kayboldu, Minik Rakun ve İri Kötü Kabadayı, Ayılar Kitap Okumaz, Bu Kitapta Hiç Resim Yok, Kültür Alışverişi

5 Yaş Kitap Tavsiyesi : Pes Etmek Yok!, Onun Adı Ay Tozu, Benden Bir Tane Daha Olsa, Bir Puding Hikayesi, Benjamin Okumayı Sevmiyor

6 Yaş Kitap Tavsiyesi : Sarıldığımız Gün, Ağaçtaki Balık, Uzun Yeleli Kedi Çocuk, Senin Muhteşem Esnek Beynin, Bitlerimi Geri Verin

7 Yaş Kitap Tavsiyesi : Bir Tanışma Öyküsü, Sobe Ben Penelope, Noktalarım Olmadan Ne Yapacağım, Kehanet, Kelime Cambazı

8 Yaş Kitap Tavsiyesi : Babam ve Ben, Geceleri Gökyüzü, Sisle Gelen Çocuk, Seksen Günde Devrialem, Zihin Oyunları

9 Yaş Kitap Tavsiyesi : Şeker Portakalı, Vanilya Kokulu Mektuplar, Uçan Sınıf, Matilda, Sıradan Bir Çocuk

10 Yaş Kitap Tavsiyesi : Şimdiki Çocuklar Harika, Dünya Büyülü Bir Yer, Şamatalı Köy, Dünya Şampiyonu Danny, Evde ve Uzakta

11 Yaş Kitap Tavsiyesi : Uğultulu Tepeler, Zirvenin Dibindeki Çocuk, İnsan Neyle Yaşar, Kırmızı Kartal, İlk Kuantum Fiziği Kitabım

12 Yaş Kitap Tavsiyesi : Abartma Tozu, Görünmez Adam, Yıldız Çocuk, Aya Yolculuk, Kayıp Masalın Şifresi

Bkm kitap en çok sayıda çocuk kitabı bulundurmasıyla çocuklar için kitapların öneminin farkında. Bkm kitapla çocuklar zengin bir dünyanın içinde yer alıyor. Sevdikleri kitapları bkm kitaptan alarak eşsiz bir deneyim yaşıyorlar. 30 binin üzerinde çocuk kitabı çeşidiyle ulaşılamayacak bir kitap arşivine sahip olması bkm kitabın çocuklara ne kadar değer verdiğinin göstergesidir. Çocuklarda bu inanılmaz sayıda kitap karşısında bkm kitaba olan sevgilerini gösteriyor ve çocukların en sevdiği kitap merkezi olma özelliğini taşıyor. Devasa çocuk kütüphanesiyle bir anlamda çocukların işi zordur aslında. Hangi kitabı okuyacaklarına karar vermek biraz zor olabilir. Bkm kitap çocuk kitap öneri listeleriyle çocuklara bu konuda yardımcı oluyor. En çok satan çocuk kitapları listesiyle çocuklar birbirleriyle paylaşabilecek kelimeler ve dünyalar bulabiliyorlar. En son çıkan çocuk kitapları listesiyle çocuklar yeniliği ve güncel kitapları takip edebiliyor. Okulöncesi resimli kitaplarla çocuklar okumanın ilk adımlarını atıyor. Okul öncesi şekilli kitaplarla çocuklar zihinlerini geliştirirken aynı zamanda ince motor becerilerini de geliştiriyor. Okul öncesi kitaplarla çocuklar eğitime daha erkenden başlayarak başarının temellerini atıyorlar. Çocuklar okul çağında da yalnız değildir. Çocuk ilkokul kitapları ve çocuk ortaokul kitaplarıyla bkm kitap çocukların eğitimine inanılmaz katkıda bulunuyor. Çocuklar yarını inşa edenlerdir ve dünü inşa edenleri de tanımak istiyorlar, çocuk biyografi kitaplarıyla geçmişin kültürel mirasını geleceğe taşıyorlar. Milli eğitimin tavsiye ettiği çocuk kitaplarıyla en iyi çocuk kitapları listesi olan 100 temel eser listesi çocuklar için fener oluyor. Eğitici çocuk kitaplarıyla çocuklar bilimsel bilgileri eğlenerek öğreniyorlar. Ödüllü çocuk kitaplarıyla nitelikli kitapların zevkini yaşıyorlar. Çocuklar okudukça gelişiyor ve artık kendi listelerini hazırlayabilecek duruma geliyor. Çocuk kitabı önerileri listeleri hazırlayarak kendi gelişimlerine katkıda bulunuyorlar. Değerleri öğreten çocuk kitaplarıyla kişisel gelişimlerini tamamlıyorlar.

En uygun fiyatlı çocuk kitaplarını bkm kitapla almak çok kolay. Bkm kitap her dönem çocuk kitaplarında indirim ve çocuk kitaplarında kampanyalar yaparak en iyi fiyatlı çocuk kitaplarını hızlı bir şekilde kitapların sahiplerine ulaştırıyor. Çocuk kitap setleriyle çocuklara daha uygun fiyatta kitapları teslim ediyor.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.