sadsad x
asdasd

siiir.jpg (139 KB)

Şiir Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 13628 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 13628 ürün görüntüleniyor.

Edebiyatın yapı taşlarından bir tanesi hiç şüphesiz şiir kitaplarıdır. Duygu ve düşünceleri tanımlayan, gönül süzgecinden geçirerek okuyucunun kalbine seslenen nadide bir daldır şiir. Şiir kitapları kategorisini incelediğimizde birçok şair ile karşılaşırız. Yaşam şekilleri, yazım teknikleri, şiire ve hayata bakışları ile ülkemizde gelmiş geçmiş birçok şair ve kitabına rastlarız.

Şiir olmadan edebiyat olamaz. Gönlün dışa vurulmuş halidir bir nevi şiir. Ülkemiz şiir anlamında oldukça zengin kaynaklar barındırır. Unutmamak gerekir ki şairlerin ve şiirlerin bulunduğu bir ülkede tarih çok zengindir. Çünkü şairler geçmişinden ve tarihinden beslenir. Memleket şiirleri sevda şiirleri, aşk şiirleri, anne sevgisini yansıtan şiirler ve daha birçok alanda yazılmış şiirler mevcuttur.

Şairler Ve Şiirleri

Birçok gelişmiş ülkenin geçmişine baktığımızda tarih yönünden çok eski medeniyetlere sahip olmadıklarını fark ederiz. Oysa ülke olarak stratejik ve tarihi motifler alanında zengin kaynaklara sahip bir ülkeyiz. Şair alanında da tıpkı tarih gibi zengin alana yayılmış bestekârlar vardır.

Pek çok şiir besteye dönüşmüş ve ozanların diline yerleşmiştir. Şiir kitapları arasında ünlü ozan ve şairlerimizden Ahmet Arif, Edip Cansever, Cemal Süreyya, Ahmet Telli, İsmet Özel, Behçet Aysan, Nazım Hikmet, Özdemir Asaf, Orhan Veli Kanık ve daha sayılamayan yüzlerce hatta binlerce şairimiz bu ülkede yaşamış ve harika şiirler yazmışlardır.

Şiirler Hayatın Aynasıdır

Yüreklerini koyan bu şairler ile iletişim, şiir kitaplarını okuyarak sağlanabilir. Şiirler hayatın gerçeklerini yansıtır. Bu yüzden bir nevi ayna görevi görür. Bunun dışında şiir kitapları sayesinde şairleri daha yakından tanıma fırsatı elde edebiliriz. Şiirlerin en güzel yanı elle tutulamayan ancak yüreğe hoş bir akis bırakan etkili bir yöntem oluşudur.

Şiir, tüm yazılı metinlere kaynaklık eden en eski edebiyat türüdür. Şiir için tanım yapılması oldukça zordur. Her şair neredeyse şiirin ne olduğunu söylemeye çalışmıştır. Her tanım şairleri birbirinden uzaklaştırmıştır yakınlaştırmıştır.  Şairlerin şiir üzerinde anlaştıkları özellikler de  vardır: şiirin ritme dayanması, söyleyiş özgünlüğü, imgelerle düşünmeyi gerektirmesi, estetik duyarlılığın olması şiir için temel niteliklerdir. Şiir için yine de tanım yapmaya çalışıldığında onun en etkili, en yüce, en öz , en duygusal, en derin, en ince ifade biçimi olduğunu söyleyebiliriz. Şiir anlayışı çağdan çağa kültürden kültüre toplumdan topluma değişmektedir. Bugün beğeniyle karşılanan şiirler yarın okunmaya değer görülmeyebilir. İyi şiirler yarınlara kalan şiirlerdir. Zamana dayanan şiirleri keşfetmişseniz okumaya devam etmenizi dileriz. Sizin için Türk edebiyatının yıllara dayanmış şairlerinin listesini oluşturduk: Yunus Emre, Fuzuli, Yahya Kemal Beyatlı, Nazım Hikmet, Necip Fazıl Kısakürek, İsmet Özel, Sezai Karakoç, Orhan Veli, Edip Cansever, Turgut Uyar, Özdemir Asaf, Cemal Süreya, Attila İlhan, Ahmet Arif, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Ece Ayhan, Şükrü Erbaş, Ataol Behramoğlu, Tevfik Fikret, Mehmet Akif Ersoy, Ahmet Muhip Dranas, Can Yücel, Cahit Zarifoğlu, Didem Madak, Erdem Beyazıt, Cahit Sıtkı Tarancı, İlhan Berk, Faruk Nafiz Çamlıbel, Metin Altıok, Oktay Rıfat, Melih Cevdet.. Dünya edebiyatının sevilen şairleri ise, Homeros, Dante, Charles Baudelaire, Rainer Maria Rilke, Paul Celan, William Blake, Pablo Neruda, Arthr Rimbaud, Shakespeare, Bukowski, Walt Whitman, Ömer Hayyam, Şeyh Sadi Şirazi, Şeyh Galip.. Seveceğiniz, duygularınızı dile getiren, ortak yaşantılar içerisinde olduğunu düşündüğünüz şairlerin kitaplarını Bkmkitap’ta uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.