sadsad x
asdasd

tarihsel.jpg (169 KB)

Tarihi Romanlar

Sıralama seçin
Toplam 1696 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 ... 5 ... 9 ... 18
Toplam 1696 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 9 ... 18

Tarihi Romanlar

Tarihi roman nedir sorusu yanıtlanmaya çalışıldığında tarihi kitabın türü, ne amaçla yazıldığı ve hangi tarihi roman yazarı tarafından yazıldığı sorularına cevap bulunarak tarihi roman nedir sorusu cevaplanabilir. Tarihi roman yazarı tarihi gerçekleri okura aktarmak amacını taşıyarak tarihi roman yazabilir ya da tamamen kurgusal karakterleri ve kurgusal olayları konu edinerek okura kurgusal bir tarih yolculuğu yaşatmayı amaçlayabilir. Bunları yaparken aynı zamanda edebi bir eser meydana getirmenin sorumluluğuyla okura dil zevki yaşatmak isteyebilir. Tarihi romanlar birçok işlevi yerine getirme özelliğine sahip olduğundan edebiyat türleri arasında özel bir yeri vardır. Roman ve tarihi konuların bir arada bulunması okurun iki edebi türle keyifli bir yolculuk yapmasını sağlar. Okurlar gelecekte ne olduğunu merak ettikleri gibi geçmişte de ne olduğunu da merak ederler. Bilim kurgu romanları ve tarihi romanlar insanların merak duygusunu gidermede başarılı türler olduğu için en çok okunan kitap türleridir. Tarihi romanları okumaya başlayarak geçmişe sürükleyici bir yolculuğa başlarsınız. Kitap kurtları sevdiği kahramanların ve devletlerin anlatıldığı tarihi romanları okuduğunda ise kitapla bir olma boyutuna gelmiştir. Tarihi romanın sürükleyiciliğine kendini kaptırıp tarihi olayların içinde kendini bulmuştur. Kahramanıyla birlikte heyecanlanır, üzülür, ona yardım etmek ister ve onun kazanmasını ister. Tarihi romanları okumaya başlayarak muhteşem bir serüvenin içinde yer almaya şimdi başlamalısınız.

 

Tarihi Roman Yazarları

Tarihi roman yazarları birçok beceriye sahip yazarlardır. Tarihi roman yazarları romanlardaki karakterlerin ruh hallerini başarılı bir şekilde yansıtmalarıyla psikologtur, tarihi gerçekleri kitaplarında anlatarak ciddi bir tarih araştırmacısıdırlar, tarihi romanlarda dönemin sosyal ve toplumsal yönlerini çizerek iyi bir sosyologtur, romanın gerektirdiği tüm özellikleri başarıyla kitaplarında uygulayarak ve okuru sürükleyici bir serüvene sürükleyerek olağanüstü roman yazarlarıdır. Tarihi roman yazarları, tarihi roman kitaplarında dönem olarak genellikle Türk tarihini, Osmanlı tarihini, Cumhuriyet tarihini anlatırlar. Türk tarihi romanlarını Namık Kemal, Nihal Atsız yazarlarından okunabilir. Osmanlı tarihi romanları İskender Pala, Kemal Tahir, Mithat Cemal Kuntay yazarlarından okunabilir. Cumhuriyet tarihi romanları Ayşe Kulin, Peyami Safa, Yakup Kadri Karaosmaoğlu, Falih Rıfkı Atay yazarlarından okunabilir. Tarihi romanlar içinde okurlar tarafından severek okunan diğer bir tür ise tarihi kurgu romanlardır. Tarihi kurgu romanları Orhan Pamuk, İhsan Oktay Anar yazarlarından okunabilir.

 

Bkm Kitap tarihi romanları okumaya başlamak için iyi bir başlangıçtır. bkmkitap.com tarihi romanlar kategorisinden tarihi roman özetlerini okuyarak okumak istediğiniz tarihi romana karar verebilirsiniz. Türk tarihi romanları, Osmanlı tarihi romanları, tarihi kurgu romanları içinden tarihi romanları inceleyerek en iyi tarihi romanları seçebilirsiniz. En zengin sayıda binlerce çeşit tarihi romana ulaşmak için en doğru adres Bkm Kitap. Binlerce tarihi roman arasından Bkm Kitap uzman kadrosu tarafından titizlikle seçilmiş okunması gereken tarihi kitaplar listesi size iyi bir rehber olacaktır.

 

 

 

 

 

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.