Robert B. Edgerton Alışveriş Listeme Ekle
- - , Farkındalık yaratacak bir kitap olduğunu düşünüyorum,kendim adına öğrenecek çok şey var.
3/ 5
13
Sayfa Sayısı 324953
ISBN 9786058487413
Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA!
36,94 TL %35
bkmkitap.com
Fiyatı
24,01 TL
Fiyat Alarmı
 • "Hasta Toplumlar  kitabını Türk toplumunun geleceği ile ilgilenen üniversiteli gençlerin, düşünürlerin, eğitimcilerin, siyasetçilerin, gazetecilerin okumasını isterim."

  - Doğan Cüceoğlu

  "Bu kitap bir çok antropoloğun toplumların doğuştan iyi adapte olmuş sistemler olduğu inancına çok etkili bir meydan okumadır ve ayrıca görecilikle ilgili diğer toplumların hasta olarak asla tanımlanamayacağı efsanesinin yanlış olduğunu ispatlamaktadır. Profesyonel antropologların yanı sıra üniversite öğrencileri tarafından da okunması gerekir."

  - Dr. C. R. Hallpike / Principles of Social Evolution'un yazarı

  "Gerçekten etkileyici ve güncel bir kitap. Robert Edgerton günümüz toplumsal yapısının çıkmazlarının yanı sıra evrimsel geçmişimizi anlamak için hayati öneme haiz kültürel maladaptasyon konularını irdelemiştir. Adaptasyoncu  tartışmaların en sadık destekçilerinin bile, Edgerton'ın çok ikna edici şeklide derlediği bu ansiklopedik ve detaylı çalışmasındaki karşı kanıtların bolluğunu reddetmekte çok büyük sıkıntı yaşayacaktır."

  - Bruce M. Knauft / Antropoloji Profesörü

  "Bu kitap, sadece farklılık yaratan değil aynı zamanda çok muhtemel dönüm noktasını gösteren nadide eserlerden biridir. 'İlkel düzen' efsanesinin net tartışmalarının çok üstünde ve ötesinde Edgerton'ın Hasta Toplumlar'ı, modern antropologların tartışmadan kabul ettiği birçok temel varsayımlara meydan okuyor."

  - S. Chad Oliver / Anropoloji ve Beşeri İlimler Profesörü

  "Edgerton eski bir efsaneyi terk etmemizde ve dünyayı biraz daha fazla doğrulukta görmemizde bize yardım ediyor. Ayrıca Edgerton muazzam bir araştırma programı düzenliyor. Antropolojinin ampirik bir eleştirisi. Bu kitaptan öğrenilecek çok şey var."

  - Roy D'andrade / Antropoloji Profesörü

  "Antropolojideki egemen gelenekselliğe cesaretle meydan okuyan büyüleyici bir kitap."

  - Melvin Konner / The Tengled Wings: Biological Constraints on the Human Spirit'in yazarı.

Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.