sadsad x
asdasd
tarih-kitaplari.jpg (105 KB)

Tarih Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 26048 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 26048 ürün görüntüleniyor.

Tarih Kitapları: Şimdi Hangi Tarihi Kitabı Okumak İstersin?

Tarihi olayları öğrenmenin en kolay ve en eğlenceli yollarından sadece birisi tarih kitabı okumaktır. Tarihi yerleri gezmek, tarihi filmleri izlemek, tarihi anlatan kişilerden dinlemekte tarih kitabı okumak kadar kolay ve eğlenceli bir yoldur, tarihi öğrenmek için. Bkm kitap; tarihi, kitaplarla öğrenmek isteyenlerin ilk başlangıç noktasıdır. Bkm kitap, en iyi tarih kitaplarını kataloğunda bulundurmasından öte, 25 binin üzerindeki tarih kitabı çeşidiyle en zengin ve en fazla sayıda tarih kitabını sizinle paylaşıyor. Türk tarih yazarlarının ve yabancı tarih yazarlarının kitaplarını okuyarak tarihe hangi yaklaşımla baktıklarını görebileceksiniz ve farklı bakış açıları sayesinde çok yönlü bir okuma yapıp nesnel değerlendirmelerde bulunabileceksiniz.Tarih kitaplarını okumayı sevenler, tarih kitapları kategorisinde büyük bir yol kat ettikleri için “mutlaka sahip olması gereken tarih kitapları” diye listelere itibar etmeyip kendi listelerini belirleyeceklerdir. Tarih kitaplarını okumayı sevenler, tarihi olayları kavramışlardır ve tarihi olaylar hakkında rahatlıkla çıkarım yapabilirler.

Tarih Kitapları: Türkiye’nin En Büyük Online Kitabevi Bkm Kitap’ta

Tarihi romanları okumak bir tutkudur, okurlar tarihi romanlarını, tarihi romanlarda okurlarını bulmuştur. Birbiriyle bu kadar yakın ilişki içinde olanlar zaten tarihi romanlara ısınma adımlarını geçmiş tarihi romanlarla bir olmuştur. Tarihi kitapları okumak olayları ve tarihleri ezberlemek, akılda bulundurmaya çalışmak değildir. Olaylar kavramlar ve kişiler hakkındaki ilişkiler bütününün anlaşılıp çıkarımlarda bulunulmasıdır. Tarihi kitaplarla yolculuğa çıkmanın farklı boyutları vardır, nerede bulunduğunuza göre. Tarih kitapları okuyarak geçmişe güzel bir yolculuk yapabileceğiniz gibi bunun tam tersi bir yolculuk da yapılabilir. Okur bir anlamda tarih kitaplarıyla geçmişe istediği yolculuğu yapıp istediği şeyi görebilir. Tarih kitapları, kır bahçesinde gezintiye çıkmaktan daha çok savaş meydanında cenge çıkmaktır, masada bilek güreşi yapmaktır. Tarih kitapları kendi devrinin iç dinamikleriyle değerlendirilmesinden öte çok daha fazla bir şeydir. Geçmişe geçmişin gözünden ve geçmişe bugünün gözünden bakmak bizi sınırlandırır. Geçmiş bugün ve gelecek ve tarih kitaplarının içinde bulunan onlarca dinamik hepsi bütüncül bir yaklaşımla değerlendirilebilir. Tarihi kitaplarla binlerce yıl öncesine ve binlerce yıl sonrasına gidebilirsiniz. Tarih kitaplarını akademik dilde ve edebi dilde diye ayrım yapmak tarih kitaplarını bilmemektir. Tarih kitaplarının ayrımı şu şekilde yapılır: Osmanlı tarihi kitapları, Türk tarihi kitapları, Dünya tarihi kitapları, Dinler tarihi kitapları, Felsefe tarihi kitapları, Sanat tarihi kitapları, Yakın Çağ tarihi kitapları, Siyasi tarih kitapları, İnkılap tarihi kitapları, Selçuklu tarihi kitapları, Bizans tarihi kitapları, Cumhuriyet tarihi kitapları, Uygarlık tarihi kitapları, Türk Eğitim tarihi kitapları, Bilim tarihi kitapları, Kurtuluş Savaşı tarihi kitapları, İlkçağ tarihi kitapları, Mezhepler tarihi kitapları, Tıp tarihi kitapları …

Tarih Kitapları: Bkm Kitapla Sana Hayat Gibi Gelir

Tarih kitapları sadece geçmişe yolculuk değildir geçmişe bugüne ve geleceğe yolculuktur. İnsan yaşamı renklidir, kitaplarla daha renkli hale gelir. Tarih kitapları belgeler ve bilgiler ile yazılır ancak yazarın bakış açısından bağımsız tutulamaz. Tarih kitaplarının objektif olma gibi bir zorunluluğu yoktur. Objektif olduğunu iddia edebilirler. Tarihçiler, kuyumcu olmadıkları için tarihi hassas terazide tartamazlar. Tarihi romanlarda ise roman olmalarından dolayı katı bir üslup göremeyiz. Tarihi kitaplar kişisel donanımı artırmaktan ve sınavlar için bilgi edinmekten çok daha fazla bir şeydir, ufukları genişleten düşünsel ve keyifli bir yolculuktur. Çocuklar için yazılmış tarih kitaplarıyla çocukların bilgi birikimini oldukları yaşta (çocuklara nedense bulunduğumuz yaştan bakarak erken yaş deriz, oysa onlar oldukları yaşta çocuk yaşındadırlar) öğrenmelerini sağlayarak gelişimlerini destekleyerek düşünsel olarak gelişimlerini artırabiliriz. Tarih kitaplarını kalınlıklarına ve fiyatlarına göre ayırım yapamayız yukarıda tarih kitaplarının ayrımını belirttik. Tarih kitaplarına Bkm kitapla en kolay şekilde arama yapıp ulaşabilir ve en hızlı şekilde satın alabilirsiniz.

Tarih Kitaplarının Hepsi Burada!

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.