sadsad x
asdasd

RUS.jpg (144 KB)

Rus Edebiyatı

Sıralama seçin
Toplam 1467 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 ... 5 ... 9 ... 16
Toplam 1467 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 9 ... 16

Rus Edebiyatının Ünlü Yazarları

 Rus edebiyatı okurların tutkuyla okuduğu ve bağımlılık yapan bir edebiyat türüdür. Rus edebiyatı özellikle Dostoyevski, Tolstoy, Gorki, Çehov, Turgenyev, Bulgakov, Gogol, Puşkin, Pasternak, Mayakovski, Şolohov, Soljenitsin, Nabokov gibi Rus yazarlar sayesinde dünya edebiyatında saygın bir yer edinmiştir. Rus edebiyatına altın çağını yaşatan ve dünyanın büyük edebiyatları arasında sayılmasını sağlayan Rus yazarlar, Rus edebiyatının en iyi kitaplarını tüm dünya kitap severlerine armağan etmişlerdir. Rus yazarlarının genel özelliği insanı derin betimlemeleridir. Her anı, her düşünceyi, her fiziksel özelliği insanın bütün olarak anlaşılması için tüm detaylarıyla betimlerler ve hafızaya kazımayı başarırlar. İnsana dair olağanüstü betimlemeleri sayesinde sizi kitabın içine öyle bir çekerler ki bu betimlemeler üzerinde uzunca süre düşünüyor bulursunuz kendinizi. Epeyce zaman geçmiş olmasına rağmen kitabın sayfalarında ilerleme kaydedememişsinizdir ve kendinizi düşünüyor durumdasınızdır. Rus yazarlarının bir diğer mesleği ise psikolog olmalarıdır. İnsana dair derin ruh tahlilleriyle insanı anlamayı ve anlatmayı başarılı bir şekilde yaparlar. Rus yazarlar aynı zamanda dönemini en iyi yansıtan tarihçilerdir. Rus edebiyatı kitapları siyasi liderlerinin, toplumsal olayların, devrimlerin ve Rus halkının sosyal yaşantısı Rus yazarlarının üzerinde etkisi büyüktür.

Rus Romanları Nedir?


Rus edebiyatı denildiğinde ilk akla gelen Rus romanlarıdır. O kadar çok sayıda Rus romanı vardır ki ve roman türleri arasında çoğu en iyi romanlardır. Hangi romandan başlanması gerektiği okurlar için soru işareti olabilir. En çok okunan Rus romanları listesi iyi bir başlangıç olabilir. Dünya edebiyatında en çok satılan romanlar arasına girmiş çok sayıda roman vardır Rus edebiyatında. Rus yazarlarının eserlerinden hangisinden başlayacak olursanız olun bir pişmanlık yaşamazsınız. Rus romanlarını okuyarak yaşamın en güzel anlarını deneyimlemiş olursunuz. Kendinizi zengin bir dünyanın içinde bulursunuz ve kendi içsel dünyanızda büyük bir yolculuğa başlarsınız Rus romanlarıyla. Rus romanlarını okumak ve sonrasında okuduklarınızı paylaşmanız ise size bambaşka bir zenginlik katacaktır.

En İyi Rus Romanları Hangileridir?


Rus klasikleri aynı zamanda bir dünya klasikleridir. Rusya sınırlarını aşmıştır ve dünya okurları tarafından cilt cilt okunur. Dünya tarafından en çok okunan ve en iyi Rus klasiklerini saydığımızda: Budala, Çocukluğum, Oblomov, Suç ve Ceza, Karamazov Kardeşler, Babalar ve Oğullar, İnsan Neyle Yaşar, Yeraltından Notlar, Usta ve Margarita, Palto, Yüzbaşının Kızı, Lolita, Köpek Kalbi, Doktor Jivago, Savaş ve Barış en çok okunan Rus klasikleridir. 19. yüzyıl Rus edebiyatı, dünya edebiyatına ölümsüz eserler kazandırmıştır. Hem kalınlıkları hem de yaydıkları etki olarak her biri dev bir eserdir. Rus klasikleri mutlaka okunması gereken kitaplar listesinde önemli bir yerde bulunur. Rus klasikleri kendini tanımanın, içsel çatışmaları anlamanın, yeni bir kimlik yaratmanın başvuru kitaplarıdır. Dünyaca ünlü Rus yazarlarını en iyi yayınevlerinden okumanın keyfi ise bambaşka güzeldir.

Bkm Kitap ile birlikte tüm Rus yazar kitaplarına en kolay yoldan ulaşabilirsiniz. En iyi Rus yazarlarının kitaplarını en iyi fiyatla alarak okumanın keyfini çıkarırsınız. Rus klasiklerini kitaplığınızda bulundurarak kütüphanenizi taçlandırırsınız. Rus edebiyatçılarını okuyarak kendinizi yeniden anlamaya başlayabilirsiniz. Rus yazarların kitaplarını satın alarak en güzel kitapları şimdi okumaya başlayın.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.