amerikan-edebiyati-min_(1).jpg (46 KB)

Amerikan Edebiyatı

Sıralama seçin
Toplam 1734 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 ... 5 ... 10 ... 19
Toplam 1734 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 10 ... 19

Amerikan Edebiyatı Nedir?


Yepyeni bir dünyadan beklenen de yeni bir edebiyattır. 20. yüzyıl edebiyatına damga vuran Amerikan yazarları üretken bir biçimde ağırlıklı olarak roman ve öykü türlerinde eserler vermişlerdir. Amerikan edebiyatı hem bireysel bir edebiyattır hem de toplumsal bir edebiyattır. Amerikan yazarları kendi yaşantılarından yola çıkarak roman ve öykü kaleme almışlardır. Aynı zamanda toplumun ve insanların yaşadığı zorluklar Amerikan edebiyatı kitaplarının konusudur. İşçilerin acımasız çalışma koşulları, yaşadıkları yoksulluk, ezilmeleri ve savaşların uğrattığı yıkımlar toplumsal Amerikan edebiyatının ana konularıdır. Toplumsal ve insanı meseleri ustalıkla resmeden Amerikan yazarları dünyaya iyimser bir bakış açısıyla bakarlar. Dünyadan umutludurlar ve büyük bir umudun parçası olmak için eserler üretmişlerdir.

Amerikan Edebiyatı Yazarları


Amerikan edebiyatı yazarlarını sıraladığımızda: David Salinger, John Steinbeck, Mark Twain, Emily Dickinson, Arthur Miller, Ray Bradbury, Edgar Allan Poe, Herman Melville, Emerson, Walt Whitman, Jack London, Harper Lee, Hemingway, T.S. Eliot Amerikan edebiyatının en önemli yazarlarıdır. Amerikan edebiyatının Amerika sınırlarını aşarak dünyada kabul görmesini sağlayan Amerikan yazarlar, dünyada en çok okunan yazarlar listesinde kendilerine yer bulmayı başarmıştır.

Amerikan Edebiyatı Kitapları


Amerikan klasikleri arasında sayılan, okunması gereken klasikler arasında yer alan Amerikan edebiyatı kitaplarını sıraladığımızda: Tom Sawyer, Vahşetin Çağrısı, Martin Eden, Fareler ve İnsanlar, Çavdar Tarlasında Çocuklar, Morg Sokağı Cinayetleri, Moby Dick, Çimen Yaprakları, Beyaz Diş, Bülbülü Öldürmek, Yaşlı Adam ve Deniz, Çorak Ülke kitapları hem Amerikan edebiyatının hem de dünya edebiyatının en çok okunan kitaplarıdır.

Amerikan Klasiklerini Şimdi Okumaya Başlayın


Tüm Amerikan kitaplarına bkmkitap.com adresinden en kolay yoldan ulaşabilirsiniz. En iyi Amerikan yazarlarının kitaplarını satın alarak dünyaya daha umutlu bakabilirsiniz. Amerikan edebiyatı yazarları sayesinde daha iyimser ve dünyayı değiştirebileceğinize dair inancınız artmaya devam edecek. Dünya klasikleri içinde yer alan Amerikan klasikleri ile zamana dayanan ve dil zevki kazandıran kitaplar ile kitap okumanın keyfini harika bir şekilde hissedeceksiniz.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.