sadsad x
asdasd

Kazım Karabekir - İttihat ve Terakki Cemiyeti

Kronik Kitap

Erhan Çifci

70,00 TL
64,40 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
5,60 TL
Kazım Karabekir - İttihat ve Terakki Cemiyeti Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 432
ISBN: 9789752430952
Kapak: Ciltsiz
Erhan Çifci
Erhan Çifci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kazım Karabekir - İttihat ve Terakki Cemiyeti Kısa Özet

  İttihat ve terraki cemiyeti’nin birinci elden yazılmış tarihi…

  *…Vatanseverlerin yıllardan beri ruhuna sinmiş olan hürriyet duyguları bir ideal halinde yeniden tebellür etmiş [açığa çıkmış] ve milletin faal, fikirli, fedakâr, faziletli ve feragatli evlatlarını büyük bir hızla birbirine bağlayarak tehlikenin karşısına dikmiştir. İşte bu kaynaşma neticesinde memleketin hakiki sahibinin sadece padişah ve bendeleri değil, onu kanı pahasına kazanan ve korumaya çalışan millet olduğunu fiiliyat sahasında ispat etmek maksadıyla kurulan cemiyet İttihat ve Terakki’dir.*

  - Kazım Karabekir

  Türk askeri ve siyasi tarihinin unutulmaz şahsiyetlerinden biri olan Kâzım Karabekir’e dair serimiz, yine kendisinin kaleme aldığı kaynak bir eserle devam ediyor. 66 yıllık ömrü boyunca kritik dönemlerde en hassas olayların içerisinde yer alan Kâzım Karabekir, Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarına damga vuran İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin tarihine ışık tutuyor.

  Askerî tarihçi - yazar Erhan Çifci’nin editoryal katkılarıyla hazırlanan bu eserde İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin önemli üyelerinden biri olan Karabekir, Cemiyet’in askerî ve siyasi kanatlarının nasıl kurulduklarına dair çok ilginç bilgiler veriyor. Karabekir, eserine İttihat ve Terakki üzerine yazma sebeplerine ilişkin açıklamalar yaparak başlarken, muhtelif başlıklar altında Cemiyet’in genişlemesine ve ülkenin geleceğinde söz sahibi olmasına giden süreç hakkında çok kıymetli anekdotları okuyucularla paylaşıyor.

  Bu yönleriyle kitap *İttihat ve Terakki Cemiyeti* hakkında yazılan en önemli eserlerden biri olma vasfını taşıyor.

Kazım Karabekir - İttihat ve Terakki Cemiyeti Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.