sadsad x
asdasd

kisesilkitaplar.jpg (140 KB)

Kişisel Gelişim Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 5506 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 .... 56 57 58
Toplam 5506 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 56 57 58

Kişisel Gelişim Kitapları: Kendini Gerçekleştirmeye Bir Adım Daha Yakınsın

En çok duyduğumuz kitap türü ne diye düşündüğümüzde bunun cevabını kolaylıkla kişisel gelişim kitapları diye vereceğiz. Kitapçıların raflarında en göz alıcı yerde bulunurlar ve rafların büyük bir çoğunluğu kişiyi geliştiren kitaplara ayrılmıştır. En çok satan kitaplar listesinde kişisel gelişim kitapları her zaman kendine ön sıralardan yer bulmayı başarıyor. Kendini geliştirme kitabı diyebileceğimiz bu türe ilginin bu kadar yoğun olmasının bir nedeni olmalı. İnsanın nihai amacı olan kendini gerçekleştirme hedefine ulaşmak için, kişisel gelişim kitapları birer patika işlevini görüyor olmalı. Gündelik yaşamda karşılaştığımız durumlara karşı pratik çözümler sunuyor olması kişisel gelişim kitaplarını birer reçete yapıyor. Yaşamı olumlu yönde etkilemesi, iyimser bir bakış açısı sunması, yaşamımızı kolaylaştırması, hedeflere ulaşmamızda yollar göstermesi kişisel gelişim kitaplarını vazgeçilmez kılan nedenlerdendir.

Kişisel gelişim kitapları nedir diye tanımlamak istediğimizde onlara mutluluk ve başarı kitapları diyebiliriz. Mutluluğu ve iyimserliği bu kitapları okurken hissederiz. Yaşamda uygulanabilecek pratik çözümler sunması ve bunları hayata geçirmemizle birlikte başarılı bir yaşam bizi bekliyor olacaktır. İletişim becerilerimizi geliştirmesi, iyi ilişkiler kurmamıza ve sosyal varlığımızı güçlendirmemizi sağlıyor. Yaşamımıza bu kadar katkı sunan kişisel gelişim kitaplarına en kolay yolla bkm kitapta ulaşabildiğiniz gibi beş binin üzerinde kişisel gelişim kitabı bulundurmasıyla en zengin kişisel gelişim kütüphanesine bkm kitap ayrıcalığıyla istediğiniz an ulaşabilirsiniz.

Kişisel gelişim, kişinin kendini geliştirmek için çaba göstermesi, hedefler belirleyip belirlediği hedeflere ulaşarak başarıya ulaşması ve bunun getirdiği mutluluk olarak tanımlanabilir. Kişisel gelişimi sadece kişisel gelişim kitaplarıyla sınırlandırmamak gerekiyor: Kişisel gelişim romanları, kişisel gelişim şiirleri, kişisel gelişim hikayeleri bu türlerin her biri insanı geliştiren nitelikte oldukça kişisel gelişim kategorisine dahil edilebilir. Kişisel gelişim kitapları çeşit itibariyle zengin olduğu için hangi kitaptan başlayacağınıza karar vermek zor olabilir. En çok satan kişisel gelişim kitapları listesini incelemeniz başlangıç için size yardımcı olacaktır. En çok okunan kişisel gelişim kitaplarıyla başlayarak (yakın çevrenizde mutlaka bu kitaplardan okuyanlar var) çevrenizdeki insanlarla bir ortak payda da buluşabilirsiniz. Daha fazla kişisel gelişim kitabı okumak istediğinizde yakın çevreniz size, kişisel gelişim kitapları tavsiyesinde bulunmak için yardımcı olacaktır. Artık sizde zengin bir kişisel gelişim kütüphanesi oluşturmak üzeresinizdir. Sizde artık yakınlarınızdakilere kişisel gelişim kitabı öneriyor durumda olacaksınız. Hatta mutlaka okunması gereken kişisel gelişim kitapları diye listeler oluşturup bunu paylaşmak isteyeceksiniz. Bkm kitaptan aldığınız kişisel gelişim kitaplarını okuduktan sonra okuduğunuz en iyi kişisel gelişim kitabının altına bunu yorum olarak belirttiğinizde bkm kitap en iyi kişisel gelişim kitapları listesini sürekli sizinle birlikte güncelliyor olacaktır.

 

Türkiye’deki Kişisel Gelişim Yazarları

Türkiye’de kişisel gelişim kitaplarının öncüsü Nüvit Osmay’dır. Ardından gelen kişi ise Reha Oğuz Türkkan’dır. İsimlerini herkesin bildiği ve çok satan kişisel gelişim kitapları içinde birçok kitabı bulunan eski kuşak yazarlarından Doğan Cüceloğlu ve Üstün Dökmen’i de bu listeye ekleyebiliriz. Günümüz kişisel gelişim yazarları ise Ahmet Şerif İzgören, Mümin Sekman, Nüvide Tulgar, M, Barış Muslu, Muhammed Bozdağ, Erdal Demirkıran

 

11 En İyi Kişisel Gelişim Yazarı 11 En İyi Kişisel Gelişim Kitabı 11 En İyi Kişisel Gelişim Sözü

 

 1. Ferrarisi’ni Satan Bilge - Robin Sharma

Bir çırpıda, başarılı ve hırslı bir avukatın değişen yaşamını soluksuz bir şekilde okuyacaksınız.

 “Bugün harika bir gün olacak, geri kalan hayatımın ilk günü”

 

 1. Her Şey Seninle Başlar - Mümin Sekman

Başarı ve başarısızlık, insan yaşamının iki temel taşı. İki sonucunda insanın kendisinde olduğunu anlatıyor ve somut örneklerle akılda kalıcı bir şekilde dile getiriyor

“Çaresiz değilsin, çare sensin”

 

 1. İçimizdeki Çocuk - Doğan Cüceloğlu

Kitabı bir kere bitirdiğinizde bir kere daha okumak isteyeceksiniz. “İçimizdeki Çocuk” kitap ismiyle bize çok şey anlatıyor. İçinizdeki çocuğu özgür bırakın.

“Charles C. Finn’in yazdığı Doğan Cüceloğlu’nun çevirdiği “Söylemediklerimi İşitin” şiirini birde İçimizdeki Çocuk kitabının sayfa aralarında okuyun ve söyleyemediklerinizi dinleyin.”

 

 1. Beden Dili - Joe Navarro

Karşımızdakinin beden hareketlerine bakarak aklından geçenleri okuyabilmemiz mümkün mü? Kitabı okurken bunu deneyimlemenizi mutlaka öneririz.

“Sürüyü kendinden uzak tutmak istiyorsan delinin teki gibi davranmalısın.”

 

 1. Duygusal Zeka - Daniel Goleman

IQ’ su yüksek olan insanlar mı yaşamda başarılıdır yoksa duygusal zekası yüksek olan insanlar mı? Bu kitabı okurken çevremizdeki insanları da gözlemleyelim ve yazarın tezinin ne kadar doğru olduğunu test edelim.

“Duygular bize hakim olduğu sürece zeka iyi ya da kötü hiçbir yere varamaz.”

 

 1. Sanatta ve Günlük Yaşamda İletişim Çatışmaları ve Empati - Üstün Dökmen

Anne babaların ve çocukların mutlaka okuması gereken başucu kitaplarından birisi. Kişiler arası ilişkileri iyileştirmede empatinin önemini bir kez daha anlıyoruz. Kitapta Türk kültüre ait örneklerin bolca yer alması kitabı bize daha yakın kılıyor.

“Her durumda mutlu olmak zorunda değiliz ama her durumda güçlü olmak zorundayız.”

 

 1. Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı - Stephen R. Covey

Kitabı okurken yaşamda etkili ve başarılı olmak işte bu kadar basit dedirtiyor. Kitaptakiler uygulanabildiği ölçüde sizi başarıya ulaştıracaktır.

“Unutmayın ki, öğrenmek ve yapmamak, aslında öğrenmemektir. Bilmek ve yapmamak, aslında bilmemektir.”

 

 1. Üstün Başarı - Acar Baltaş

Sınavlarda başarılı olmanın ve bununla birlikte yaşamda başarılı olmanın yolları açık ve çözüm önerileriyle kitapta anlatılıyor. Özellikle sınav çağındaki gençler kitapta olanları uygulayın ve kendinizin en büyük yardımcısı olun.

“Unutmayın ki, kendi varlıklarından mutlu olanlar, iyi sonuçlar yaratırlar.”

 

 1. Dolu Dolu Yaşamak - Özcan Köknel

Dolu dolu yaşamak...Doyasıya yaşamak...Günleri binbir renkle, binbir pırıltıyla doldurmak...Güzellikleri aramak, bulmak, kendini güzelliklerle çevirip, güzellikler içinde yaşamak...Öyleyse elele verelim ve hayatı binbir renkle yaşayabilmek için okuyalım, araştıralım; hayatı dolu dolu yaşamasını bilen kişilerin deneyimlerinden yararlanarak, düş gücümüzü harekete geçirip dikkatimizi daha güzel, daha pırıltılı bir yaşam biçimi üzerinde yoğunlaştıralım.Var mısınız?

 

 1. İyi Hissetmek - David D. Burns

Duygularınızı harekete geçirecek ve hayata daha olumlu bakmanızı sağlayacak bilimsel olarak test edilmiş önerileri yaşamınızda uygulayarak iyi hissettiğiniz bir yaşamı tadın.

“Size kötü hissettiren sadece ve sadece kendi düşünceleriniz; dünyada size zulmeden tek kişi sizsiniz.”

 

 1. İknanın Psikolojisi - Robert B. Cialdini

İş hayatında, ticarette, pazarlamada, günlük yaşamda, aşkta ikna becerisine sahip olmanın yolları anlaşılabilir bir dille anlatılıyor.

“Herkesin aynı düşündüğü yerde hiç kimse düşünmüyor demektir.”

 

 

 

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.