İnsan ve Toplum Kitapları

İnsan ve Toplum Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 11043 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 11043 ürün görüntüleniyor.

İnsan ve Toplum İle İlgili Kitaplar

İnsan ve toplum ayrılamaz bir sistemdir. Toplum insanlardan oluşur ve bütün olarak düşünülmelidir. Bireylerin varoluş amaçlarının başında toplum gelir. Birey ve toplum ayrı olarak düşünülemediği gibi değişimleri de birbirine bağlı olarak gelişir. İnsan bağımsız ve özgür bir varlık olsa da toplum içinde var olur ve topluma hizmet eder.

Toplum ve insan birbirine bağlı ve ayrılmaz bir bütün olarak kabul edilir. Birey ve toplum kavramlarının tek başına ve kendi yasalarına göre değiştiği düşünülse de birey toplumu, toplum ise bireyi etkiler. Bu sebeple birey ve toplum birbirinden ayrı düşünülemez. Bireyler toplumlar karşı sorumludur. Toplumlar ise bireylere karşı sorumludur.

Her birey tek başına düşünülse de aslında toplum için var olduğu düşünülür. Bu konuda sosyoloji ve antropoloji bilimleri araştırmalar ve çalışmalar yapmaktadır. Sosyoloji ve antropoloji bilimleri birey ve toplum ilişkisini en iyi inceleyen bilim dallarıdır. Her iki bilim dalı da birey ve toplum ilişkisin geçmişten günümüze aydınlatır ve bilgi sahibi olmamızı sağlar. Sitemizde bulunan ''İnsan ve Toplum Kitapları'' kategorisinde birbirine bağlı bu iki kavram arasındaki ilişkilerin anlatıldığı birçok kitap bulunmaktadır.

İnsan ve toplum Kitaplarına Nasıl Ulaşabilirim

İnsan ilişkileri olarak incelendiğinde ilk akla gelen kadın-erkek ilişkileridir. Kadın-erkek ilişkilerini konu alan İnsan ve Toplum Kitapları farklı iki cinsiyetin birbirleri ve toplum ile ilişkilerini konu alır. Bunun yanında günümüzde çok tartışılan konular arasında yer alan ''Kadın ve Feminizm'' konusunu işleyen kitaplar da bulunmaktadır. Bireylerin birbirleri ile ilişkileri düşünüldüğünde sosyal medyanın etkisi de göz önünde bulundurulmalıdır.

Sosyal medya günümüzde göz ardı edilemeyecek kadar önem kazanmıştır. İnsan ve toplum ilişkilerinin gelişmesindeki en önemli faktörlerin başında ise kişisel gelişim gelir. Gelişmiş bir toplum için gelişmiş bireylere ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaç ancak kişisel gelişim ile sağlanabilir. İnsan ve toplum ilişkilerini temel alan yüzlerce kitabı sitemizde bulabilirsiniz. Birçok yayınevi ve yazarın İnsan ve Toplum Kitapları BKM Kitapta sizlerle...

Daha fazla bilgi