sadsad x
asdasd
Victor Hugo Alışveriş Listeme Ekle
- yorum işte - , uzun zamandır okumak istediğim bir kitaptı aldım ve herkesin okuması gereken bir kitap okuyun zaten fiyatıda ucuz
5/ 5
- - , Empati kurmak hiç bu kadar kolay olmamıştı
5/ 5
- - , çok etkileyici bir kitap
5/ 5
- - , Adam öldürmek suçundan İdam Cezası verilen bir mahkum. 5 hafta boyunca idamdan kurtulma umudu ve mucizesi ile yaşar. Gardiyanların onu almaya geldiği gün tüm umutları tükenir. Aklına üç kadın gelir. Annesi, karısı ve minik kızı. En çok minik kızı Marie için üzülürken, kızını son kez görmesi için hücreye getirilir. Büyük bir özlemle kızını kucaklayan mahkuma, kızının bayım yavaş olun canımı acıtıyorsununuz demesiyle şaşırır. Marie babasını tanımaz. Mahkum baban nerde diye sorduğunda küçük kız Babam öldü der. ➡️Mahkumun bu durumdan sonra yüreğindeki son sevgide yok olmuştur. Greve Meydanına idam için getirilen mahkumun son sözleri; Ah! Sefiller! Sanırım merdivenden çıkıyorlar. Bir idam mahkumunun mahkumiyetinden, giyotinle idam edileceği zamana kadar iç dünyasında yaşadıklarını yansıtan ve okuyuca sonuna kadar yaşattıran bu muhteşem eseri mutlaka okumanızı tavsiye ederim.
4/ 5
- - , idama bakış açınızı değiştirebilecek bir kitap
4/ 5
64.5
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 130
ISBN 9786053609902
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
10,00 TL %42
bkmkitap.com
Fiyatı
5,80 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Bir İdam Mahkumunun Son Günü Kısa Özet

    Victor Hugo (1802-1885): Fransız edebiyatının en ünlü yazarlarından biri olan sanatçı, edebi ününü şiirleri ve oyunları ile kazandı. Romantik akımın en tanınmış adları arasında yer aldı. Toplumsal sorunlar ve politikayla yakından ilgilendi, 1848 ayaklanmalarının ardından Kurucu Meclis’e katıldı, daha sonra milletvekilliği yaptı, l’Evénement adlı bir gazete çıkardı. 1852’de Louis Bonaparte’ın imparatorluğunu ilan ettiği hükümet darbesine karşı çıktığı için sürgün edildi.

    Cezası 1859’da sona erdi, fakat imparatorluk yıkılana kadar gönüllü olarak sürgünde kaldı, 1870’de Fransa’ya döndü. 1871’de Paris Komünü’nü desteklemese de komüncüleri savundu. Victor Hugo 1829 yılında yayımladığı Bir İdam MahkûmununSon Günü adlı romanıyla idam cezasına taviz vermez bir tavırla karşı çıktı. Klasik edebiyatın şaheserleri arasında yer alan Notre-Dame’ın Kamburu ve Sefiller adlı romanlarıyla dünya edebiyat tarihine geçti.

Bir İdam Mahkumunun Son Günü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.