sadsad x
asdasd

Babalar ve Oğullar (Fotoğraflı Klasikler)

Can Yayınları
11,50 TL
7,71 TL
%33 indirim
Babalar ve Oğullar (Fotoğraflı Klasikler) Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 9789750738364
Boyut: 12.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
İvan Turgenyev
İvan Turgenyev
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Babalar ve Oğullar (Fotoğraflı Klasikler) Kısa Özet

  Babalar ve Oğullar, klasik Rus edebiyatının unutulmaz yazarı İvan Sergeyeviç Turgenyev’in en önemli eseridir. Kitabın basımından sonra, *Avrupalı bir bakışa sahip tek Rus yazar* diye tanımlanan Turgenyev, karşılaştığı büyük tepkiler nedeniyle ülkesini terk ederek önce Baden-Baden’a, ardından Paris’e gider. Turgenyev, eserinde, kuşaklar arasındaki çatışmayı, derinlemesine ve dengeli bir bakışla sergiler. Romanının başkarakteri, doğa bilimlerinden başka hiçbir yasa ya da değer tanımayan, sonunda aşka yenik düşen nihilist Bazarov tipi, yazarın yarattığı karakterlerin en güçlüsüdür. Roman bir bakıma Turgen­yev’in de bir üyesi olduğu kır kökenli soylu aydınların, kent kökenli radikal aydınlara yenik düşüşünün öyküsüdür. Kitabın radikal aydınlar tarafından şiddetle eleştirilmesinin temelinde yatan, gerçekçiliği ve karakterlerinin inandırıcılığıdır. Babalar ve Oğullar, yazarına ün getirmiş; ancak onun, yaşamına kırgın bir şekilde ve sürgünde devam etmesine yol açmıştır.

  *Tanrım! Babalar ve Oğullar’ın görkemi nedir öyle! Adeta bıçağın kemiğe dayanması gibi bir şey. Bazarov’un hastalığı nasıl da güçlü anlatılmış, kendimi halsiz düşmüş ve sanki ondan hastalık kapmış gibi hissettim. Ya Bazarov’un sonu? Ya ihtiyarcıklar? Kukşina? Nasıl yaptığını şeytan bilir. Tam anlamıyla dahiyane.*

  Anton Çehov

  Türkiye'den 20 çağdaş fotoğrafçı Can Klasikleri’nin bu özel dizisi için 20 kitabın kapak fotoğrafını özgün yorumlarıyla hazırladı.

Babalar ve Oğullar (Fotoğraflı Klasikler) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.