sadsad x
asdasd
John Steinbeck Alışveriş Listeme Ekle
- Muhteşem - , Kesinlikle bir solukta okuyacağınız bir kitap.Gidin,alın,okuyun.
5/ 5
- - , Son zamanlarda okuduğum en iyi kitaplar arasında kesinlikle şans verin pişman olmayacaksınız.
5/ 5
- Harika bir dil - , kitap oldukça akıcı, ve lennie small isimli karakterin bu kadar iyi olması sizi kitaba bağlıyor. fakat tek sorun yazarın her kitabında işçi sınıfından bahsetmesi. bu konu bir süre sonra sizi boğuyor.
5/ 5
- Çokiyi - , Hayatımda okudupum en iyi kitaplardan biri herkesin sevebileceği bir kitap.
5/ 5
- - , Hayatımda okuduğum en iyi kitaplardan bir tanesi. George ve Lennie'nin dostluğu o kadar iyi işlenmiş ki tekrar tekrar okumaktan kendimi alamadım. Tavsiye edilmesi gereken, alınırken tereddüt edilmemesi gereken bir kitap.
5/ 5
234.0434782608696
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 126
ISBN 9789755705859
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
12,96 TL %32
bkmkitap.com
Fiyatı
8,80 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Fareler ve İnsanlar Kısa Özet

    Pulitzer ve Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan John Steinbeck’in çağımızın toplumsal ve insani meselelerini ustalıkla resmettiği eserleri modern dünya edebiyatının başyapıtları arasında yer alır. Steinbeck romanlarında yalın ve keskin bir gerçeklik sunarken yine de her seferinde çarpıcı bir öykü ile çıkar okurunun karşısına. Tarihin bir kesitindeki dramı insani ayrıntıları kaçırmadan sergilerken, "tozpembe olmayan gerçekçi bir umudun" türküsünü dillendirir. Bu nedenle eserleri edebi değerleri kadar güncelliklerini de hiç yitirmemiştir.

    Fareler ve İnsanlar, birbirine zıt karakterdeki iki mevsimlik tarım işçisinin, zeki George Milton ve onun güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk yoldaşı Lennie Small’un öyküsünü anlatır. Küçük bir toprak satın alıp insanca bir hayat yaşamanın hayalini kuran bu ikilinin öyküsünde dostluk ve dayanışma duygusu önemli bir yer tutar. Steinbeck insanın insanla ilişkisini anlatmakla kalmaz insanın doğayla ve toplumla kurduğu ilişkileri de konu eder bu destansı romanında. Kitabın ismine ilham veren Robert Burns şiirindeki gibi; "En iyi planları farelerin ve insanların / Sıkça ters gider..."

Fareler ve İnsanlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.