XML ve İleri XML Teknolojileri

Kodlab Yayın Dağıtım

Musa Çiçek

150,00 TL
129,00 TL
%14 indirim
Kazancınız
:
21,00 TL
XML ve İleri XML Teknolojileri Hakkında Bilgiler
Türü: Programlama Kitapları
Sayfa Sayısı: 292
ISBN: 9786054205264
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2013
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Musa Çiçek
Musa Çiçek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • XML ve İleri XML Teknolojileri Kısa Özet

  Bu kitap XML teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ve kendini bu konuda geliştirmek isteyen tüm yazılımcılar için bir kaynak niteliği taşımaktadır.

  XML konusundaki bilgi seviyeniz ne olursa olsun, bu kitap sizlere çok şey kazandıracak ve XML konusundaki eksiklerinizi bu kitapla kapatacaksınız.

  Bu kitabı diğerlerinden ayıran en büyük özellik, sadece teorik kavramlarla kalmayıp bu kavramların bol örnek uygulamalar eşliğinde sunulmasıdır. Böylece XML hem kavramsal boyutta öğrenecek hem de pratik uygulamalar ile XML`in iş dünyasındaki aktif rolünü göreceksiniz.

  Kitabın ilk bölümlerinde XML ve XML teknolojileri hakkında temel bilgiler veriliyor. Daha sonra XML dosyalarının DTD ile doğrulanması ve XSL teknolojisi ile XML biçimlendirme işlemleri anlatılıyor. XML teknolojisinin HTML ve JavaScript ile kullanımı anlatıldıktan hemen sonra Dünyanın en popüler uygulama geliştirme platformu olan Visual Studio ve En popüler programlama dili olan C# dili kullanılarak XML işlemleri hakkında bilgi verilmiştir. Kitapta XML tabanlı diğer teknolojiler de anlatılmıştır. Örneğin SVG tabanlı grafikler, RSS, XHTML ve E4X gibi XML konusundaki yeni teknolojilere de değinilmiştir.

  XML Giriş
  XML`in Yapısı
  DTD
  XSL, XSLT
  XHTML
  HTML-XML İlişkisi
  XML DOM
  JavaScript ile XML Kullanımı
  E4X
  C# ile XML İşlemleri
  RSS

 • 1. Hamur

XML ve İleri XML Teknolojileri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.