sadsad x
asdasd

Roma İmparatorları 2. Cilt

Kronik Kitap

Historia Augusta

40,00 TL
24,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
16,00 TL
Roma İmparatorları 2. Cilt Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786057635969
Kapak: Ciltsiz
Historia Augusta
Historia Augusta
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Roma İmparatorları 2. Cilt Kısa Özet

  Çarpıcı Yaşamlarıyla Roma İmparatorları…

  türkiye’de ilk defa tamamı yayınlanacak olan historia augusta’nın ikinci cildi, daha önce olduğu gibi samet özgüler tarafından dilimize kazandırıldı. Bu cilt, MS 211 yılında tahta geçen Caracalla ile başlıyor ve 244 yılında büyük ihtimalle tahtta gözü olan bir diğer aday tarafından öldürülen 3. Gordianus ile son buluyor.

  Roma imparatorları hakkındaki sayılı Latince kaynaktan biri olan Historia Augusta, askerî anarşinin gitgide daha çok hâkim olduğu, imparatorluk topraklarının neredeyse tamamında yaşanan ve hissedilen büyük kriz ortamının ve dış saldırıların Roma’yı kötü bir sona sürüklediği döneme dair elimizdeki nadir kaynaklardan biri olması ve söz konusu imparatorların hayatlarına dair neredeyse tek kaynak olması sebebiyle tarihi önemini asırlardır muhafaza ediyor.

  Okuyucular metin boyunca çoğu zaman diğer kaynaklarla karşılaştırma yapıp doğru olması en yüksek ihtimal bilgiye erişme şansına sahip olacakken öte yandan zaman zaman kendi mantıklarıyla kalacak ve olayları bu doğrultuda değerlendirecektir. Neredeyse bütün diğer Eski Çağ Tarihi kaynaklarında olan bu durumun biyografilerde daha da öne çıkması, belki de Historia Augusta’yı çok daha ilginç ve çekici kılan hususlardan biridir.

  Bu ciltte okuyucular Antoninus Caracalla, Antoninus Geta, Opellius Macrinus, Antoninus Diadumenianus, Antoninus Elagabalus, Severus Alexander, 1. Maximinus, 2. Maximinus, 1. Gordianus, 2. Gordianus, 3. Gordianus, Maximus ve Balbinus gibi Roma imparatorları hakkında çarpıcı bilgiler öğrenebilecekler.

  Roma İmparatorları, birbirinden çarpıcı yaşam öyküleriyle tarihi karakterlere ilgi duyan herkesin baş ucu eseri…

Roma İmparatorları 2. Cilt Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.