sadsad x
asdasd

Kendini Değiştiren Beyin

Pegasus Yayınları

Norman Doidge

39,98 TL
21,99 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
17,99 TL
Kendini Değiştiren Beyin Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 342
ISBN: 9786055360948
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2012
Norman Doidge
Norman Doidge
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kendini Değiştiren Beyin Kısa Özet

  "Dr. Norman Doidge sizi insan beyninin labirentlerinde fantastik bir yolculuğa çıkarıyor."
  Simon Hughes, Australia Financial

  "Olumlu düşünmenin gücü nihayet bilimsel temele dayandırılıyor. Bilim ve kişisel gelişim arasındaki boşluğu dolduran mucize yaratan çalışmalar."
  The New York Tımes


  "Bu kitap dünyanın düz olmadığını keşfetmek gibidir."
  Gretel Killeen, Sun Herald


  "Görkemli. Fevkalade. Kitabı bir solukta okuyacaksınız."
  V. S. Ramachandran, Kaliforniya Üniversitesi


  "Tüm hayatımızı değiştirme potansiyeli olan göz alıcı bir kitap."
  Hobart Mercury

  Yalnızca birkaç on yıl önce, bilim adamları beynin `donatılmış` şekilde sabit bir yapıda olduğunu ve beyin hasarlarının çoğu biçiminin bu nedenle tedavi edilemez olduğunu düşünüyorlardı. Saygın bir psikiyatr ve araştırmacı olan Dr. Norman Doidge kendi hastalarının yaşadıkları dönüşümlerden etkilenerek beyin konusunda yapılan son araştırmalarının izini sürmüş ve nörobilim öncüleriyle ve nöro-rehabilitasyondan fayda gören hastalarla görüşerek nöroplastisite adlı yeni bir bilim dalının keşfine çıkmıştır. Dr. Doidge bu kitapta beynin sabit bir yapıda olmaktan ne denli uzak olduğunu büyüleyici kişisel anlatımlarla betimliyor ve en zor görülen nörolojik koşullar için bile göz alıcı değişimlerin yaşanmasını okuyuculara sunuyor.

  Beyin konusunda devrim yaratacak bu kitap insan zihnine bakış açınızı değiştirecek. Doksan yaşında hâlâ tıp uygulamaları yapan bir doktorun yarım beyne sahip olan bir felç kurbanının beynini nasıl bir bütün olarak yeniden düzenlediğine tanık olun. Dr. Norman Doidge bu bestseller kitabında nöroplastisite beyin dalının gözleri görmeyen insanların görmelerine nasıl yardımcı olduğu, beyin hasarı yaşamış olan kişilerin IQ seviyelerinin nasıl artırıldığı ve belleklerinin nasıl güçlendirildiği konusunda hayattan gerçek öyküleri bize sunmaktadır. Beyin konusunda yeni bulguları ortaya koyan cesur bilim adamları yüzyıllardır yerleşik olan yanlış inanışları alaşağı ediyor. Bu kitap sizde zihnin kapasiteleri konusunda beynin mucizevi bir yapı olduğu duygusu bırakacak.

  "Bu, müthiş bir kitaptır. Onu okumak için beyin cerrahı olmanıza gerek yok meraklı bir zihne sahip olmak yeterlidir. Kendini Değiştiren Beyin hepimizin yararlanabileceği bir yapıttır. Felç, serebral palsi, şizofreni, öğrenme güçlüğü çekme, takıntılı-zorlanımlı bozukluklar ve benzeri rahatsızlıkları olan kişiler ve yakınlarına büyük fayda sağlayacaktır: Ve ayrıca IQ seviyesini artırmak ve belleğini geliştirmek isteyen sıradan insanlara da faydalı olacaktır. Bu kitabı satın alın. Beyniniz size teşekkür edecek."
  Dr. Jessica Warner, Globe and Mail

 • 2. Hamur

Kendini Değiştiren Beyin Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.