sadsad x
asdasd

Hayvan Çiftliği (Mini Kitap)

Can Yayınları
14,50
9,43
%35 indirim
Hayvan Çiftliği (Mini Kitap) Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9789750730528
Boyut: 8 x 0
Kapak: Ciltsiz
George Orwell
George Orwell
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Hayvan Çiftliği (Mini Kitap) Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hayvan Çiftliği (Mini Kitap) Kısa Özet

  İngiliz yazar George Orwell, ülkemizde daha çok Bin Dokuz Yüz Seksen Dört adlı kitabıyla tanınır. Hayvan Çiftliği, onun çağdaş klasikler arasına girmiş bir diğer çok ünlü eseridir. 1940’lardaki *reel sosyalizm*in eleştirisi olan bu roman, dünya edebiyatında yergi türünün başyapıtlarından biri olarak kabul edilir.

  Hayvan Çiftliği’nin başkişileri hayvanlardır. Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar, kendilerini sömüren insanlara başkaldırıp çiftliğin yönetimini ele geçirir. Amaçları daha eşitlikçi bir topluluk oluşturmaktır. Aralarında en akıllı olan domuzlar, kısa sürede önder bir takım oluşturur; ama devrimi de yine onlar yolundan saptırır. Ne yazık ki insanlardan daha baskıcı, daha acımasız bir diktatörlük kurulmuştur artık. George Orwell, bu romanında tarihsel bir gerçeği eleştirmektedir. Romandaki önder domuzun, düpedüz Stalin’i simgelediği açıktır. Diğer kahramanlar gerçek kişileri çağrıştırmasalar da, bir diktatörlük ortamında olabilecek kişilerdir.

  Alt başlığı Bir Peri Masalı olan Hayvan Çiftliği, bir masal anlatımıyla yazılmıştır; ama küçükleri eğlendirecek bir peri masalı değil, çarpıcı bir politik taşlamadır.

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.