sadsad x
asdasd

Engelli Çocuklara Anne Baba Olma Sanatı

Egemen Yayınları

Ali Rıza Soyaslan

13,00 TL
8,68 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
4,32 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Engelli Çocuklara Anne Baba Olma Sanatı Hakkında Bilgiler
Türü: Ebeveyn Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786056725708
Kapak: Ciltsiz
Ali Rıza Soyaslan
Ali Rıza Soyaslan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Engelli Çocuklara Anne Baba Olma Sanatı Kısa Özet

  Ülkemizde 8,5 milyon engelli insanımız bulunmaktadır. Yine ülkemizde engelli Ççocuklarını nasıl yetiştireceğini, onları topluma ve kendilerine faydalı birer birey olarak nasıl eğiteceklerini tam olarak bilmeyen bir o kadar da anne ve baba bulunmaktadır. Bu kitabı yazma gerekçeme gelirsek ben de engelli bir aileye sahibim.

  Annem, babam ve iki ağabeyim engelli. Ailenin tek sağlıklı çocuğu benim. Ağabeylerimin topluma kazandırılmasında engelli olmamamdan kaynaklanan aile yükü benim omuzlarımda ilerledi hep. Ailem ile toplum arasında köprü vazifesi yaptım diyebilirim. Yani engelli çocuklu ailelerin sıkıntılarına oldukça vakıf birisiyim.

  Ülkemizde engellilere yönelik klasik diyebileceğimiz bir çok faaliyet söz konusudur. Fakat engelli bireyleri yetiştiren anne babaların yaşadıkları sıkıntılar gözden kaçmıştır. Bazı makaleler, köşe yazıları vs.. gibi anne babalara destek yazıları yazılsa da yeterli değildir. Çünkü sorun büyük olmakla beraber tüm sorunların ve çözüm önerilerinin bir arada tutulduğu bir kitap çalışmasının olması ailelere gerçek anlamda ışık tutacaktır.

  Netice de ülkemizde ilk olacağını düşündüğüm bu kitap, engelli aileler için büyük bir boşluğun doldurulmasına vesile olacağı kanaatindeyim.

Engelli Çocuklara Anne Baba Olma Sanatı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.