ebeveyn.jpg (219 KB)

Ebeveyn Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 408 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 4 5
Toplam 408 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Ebeveyn Kitapları Önerileri

Çocuk yetiştirme konusunda doğru bildiğimiz, bir sürü yanlış olduğunu söylemeliyiz. Anne-Baba olmadan önce bu konuda bilinçlenmiş olmamız önemlidir. Dünyaya bir çocuk getiriyoruz, ona bakıp eğitiyoruz ve büyüyüp bir birey oluyor. Fakat o çocuğa verdiğimiz eğitim onun karakterini, geleceğini kısacası hayatı ile ilgili her şeyi etkiliyor. Bu nedenle çocuk büyütme konusunda geçmişten günümüze gelen adetleri sürdürüp bu şekilde çocuk büyütemeyiz. Tabii ki gelenek ve göreneklerimizin devamı, onu korumak ve devam ettirebilmek önemlidir. BKM Kitap aracılığı ile ebeveyn kitapları hakkında bilgi sahibi olma şansınız oluyor. Böylelikle gelenek ve göreneklerinizden ayrılmadan bilinçlenmenize yardımcı olacaktır.

Ebeveyn Kitapları Ne İşimize Yarar

Çocuk gelişimi ve eğitimi üzerine okuyan, bunun eğitimini alan bireyler dahi çocuk yetiştirme konusunda yeterli bilgiye sahip olamayabiliyor. Çünkü yaşadığımız dönemde bir yıl öncesini bile günümüzde devam ettiremiyoruz ve sürekli kendimizi geliştirmeye ihtiyacımız oluyor. Yeni doğan çocuklar adeta anne karnında öğrenip, dünyaya geliyor dediğimiz cinsten çocuklar. Bizlere de anne-baba olarak onlara ayak uydurmak düşüyor. Bilmediklerimizi öğrenmek ve kendimizi geliştirmek için de en büyük yol göstericimiz ebeveyn kitapları oluyor.

Aynı anda fazlası ile kitap okuyarak bilgi yüklemesi yapmanız da bir süre sonra bunları unutmanıza ya da birbirine karıştırmanıza sebep olacaktır. Bu nedenle sitemiz üzerinde yer alan kitapları inceleyerek, çocuğunuzun kaç aylık olduğu, bulunduğu ay ya da yaş içerisinde gelişim göstermesi, öğrenmesi gereken davranışlar hakkında bilgi sahibi olmanız ve bunu destekleyen ebeveyn kitapları satın almanız daha fazla işinize yarayacaktır.

Bunların dışında sizlere vereceğimiz en büyük tavsiye, bir kitabı okuduktan sonra o kitaptan ne öğrendiğinizi ve kendinize uygulamayı hedeflediğiniz davranışları not alın. Eğer aldığınız notları hayata geçirdiğinize inanıyorsanız, o zaman okuduğunuz kitaptan fayda görmüşsünüz demektir. Bilinçli ebeveynler olmamız dileğiyle.

 

Daha fazla bilgi