En Çok Satan Polisiye Kitaplar

Sıralama seçin
Toplam 43 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 43 ürün görüntüleniyor.

Polisiye romanlar, cinayet romanları dedektif romanları isimleriyle de anılır. Bir suçu aydınlatmaya, cinayeti çözmeye, ipuçlarını takip ederek olayları bir çözüme kavuşturmaya çalışır kahramanlar. Okurların, heyecan merak korku duyguları harekete geçirilmeye çalışılır. Duyguları beslediği için polisiye romanlar çok satanlar kategorisinde yerlerini koruyor. Aşk, para, cinayet polisiye romanların vazgeçilmez temalarıdır. Bu türün öncüsü Amerikan yazarı Edgar Allan Poe’dır. Gerilim ve korku öğeleri içeren Morg Sokağı Cinayeti eseri, polisiye roman türünün özelliklerini taşır. Polisiye roman türüyle anılan en başat yazar ise Sir Arthur Conan Doyle’dır. Dedektif romanlarının efsane karakteri Sherlock Holmes tiplemesini yaratmıştır. Sherlock Holmes kendisine gelen müşterileri dinler, ipuçları kanıtları toplar, topladığı kanıtları değerlendirir ve katili yakalar. En sonunda olayı nasıl çözüme kavuşturduğunu açıklar. Polisiye roman türünde en çok eser veren, İngiliz kadın yazar Agatha Cristie’dir. Papaz Evinde Cinayet, On Küçük Zenci, Doğu Ekspresinde Cinayet, En sonunda Ölüm Var, Örümcek Ağı, Üçüncü Kız en bilinen eserleridir. Eserlerinde yer yer gerilim ve psikolojik yöntemlere yer verir. Fransız romancısı Maurice Leblanc’ın Arsen Lupen tipi herkesçe tanınmıştır. Türk Edebiyatında ise polisiye roman türünde az sayıda eser verilmiştir. Peyami Safa’nın Cingöz Recai karakteri polisiye roman kategorisinde kendine yer bulmuştu. Günümüzde popüler polisiye roman yazarları: Ahmet Ümit, Dan Brown, Tess Gerritsen, Jean-Christophe Grangé’dır.

Bu Başlıklardaki Kitapları Çok Seveceksiniz!

Kitapseverlere yol gösteren başlıklarda kitapları listeledik. İlgi duyduğunuz türdeki kitaplara başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu listelerde severek okuduğunuz yazarların diğer kitaplarını bulabilirsiniz. Okurken büyük bir keyif aldığınız kitabın başkalarınca da çok okunduğunu görünce sizinle aynı duyguları yaşayan insanların ne çok olduğunu görebilirsiniz. Bu kategorilerde dünya klasiklerini de bulacaksınız, sizden uzak coğrafyalarda yaşayan insanların yaşamlarına tanıklık edeceksiniz, dünyayı tanımanın, dünya vatandaşı olmanın evrensel değerleri benimsemenin bir yolu da klasik kitaplardır. Klasik kitaplarla bakış açınızı genişleteceksiniz. Bu listelerde Türk klasikleriyle de karşılaşacaksınız. Kendini tanımanın kendi kültürünü tanımanın yollarından biri olan yerel kitaplarla içgörü kazanacaksınız.

En İyi Fiyatta Polisiye Kitapları

En iyi fiyata Polisiye kitaplarını Bkm kitapta bulacaksınız. Tatlı zaman geçirmenizi sağlayan kitapları size ulaştırmakla kalmıyoruz, kitabı alırken de sizi gülümsetiyoruz. Onlarca yayınevinin binlerce kitabını en uygun fiyata hızlıca sizin ayağınıza teslim ediyoruz. İstediğiniz ödeme yöntemiyle Havale / Eft / Kredi Kartı / Banka Kartı / Kapıda Ödeme seçenekleriyle size kolay ve güvenli bir ödeme sunuyoruz. Bkmkitap.com’u takip ederek yapılan kampanyalardan yüksek indirimlerle kitap alabilirsiniz. Yayınevlerine, yazarlara ve kitaplara özel indirim fırsatlarını da kaçırmayın! Fiyat alarm butonuna tıklayın, kitabın fiyatını indirdiğimizde biz size haber verelim. Bkm Kitapla okumak çok güzel!

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.