sadsad x
asdasd
10,00
8,10
%19 indirim
Dönüşüm Hakkında Bilgiler
Türü: Alman Edebiyatı Kitapları
Sayfa Sayısı: 70
ISBN: 9786052394519
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Franz Kafka
Franz Kafka
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Dönüşüm Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dönüşüm Kısa Özet

  Franz Kafka Dönüşüm eseriyle Dünya edebiyatında önemli bir yer almıştır.

  Şehirler arası pazarlamacılık yaparak ailesinin bütün yükünü üstlenen Gregor Samsa, bir sabah yatağında kendini mide bulandıran bir böceğe dönüşmüş halde bulur. Bir yandan işe geç kalmış diğer yandan odasının önünde içeriden neden çıkmadığını merak eden ailesine açıklama yapmaya çalışmaktadır. Bir süre bu dönüşümünü açıklayamasa da yeni hayatına artık alışmak zorundadır.

  Ailesi zamanla bu durumunu öğrendiğinde kendilerinden soyutlayarak ona karşı kötü davranır. Annesi babası ve kız kardeşi çalışmak zorunda kalmıştır. Durumları, Gregor çalışmadığı için gittikçe kötüye gitmektedir. Evin bir odasını üç kişiye kiraya vermiş, kendi evlerinde misafir gibi yaşamaya başlamışlardır. Bir süre sonra aralarında evde yaşananlar yüzünden çıkan tartışmadan dolayı kiracılar artık kira parasını vermeyeceğini söylediğinde, babası üçünü de hemen evden kovmuştur. Bir gece odasından çıkıp ailesini görmek isteyen Gregor ise babasının gazabına uğrayarak gövdesine büyük bir darbe alır. Dönüşümünden beri Gregor’a bakan kız kardeşi de daha fazla dayanamayıp artık isyan ederek Gregor yüzünden hayatlarının mahvolduğunu söyler.

  Bir sabah sabahın ilk ışıklarında Gregor hayata gözlerini yumar. Bunu fark eden hizmetçi kadın Gregor’un ölü bedenini süpürerek ev halkına durumu anlatmıştır. Samsa ailesi çalıştıkları işlerden istifa ederek kendilerine yeni bir hayat kurmak ister. Tramvaya atlayıp her şeyi geride bırakarak üçü birlikte başka şehirlerde yeni bir hayata doğru yol alır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.