Stefan Zweig Alışveriş Listeme Ekle
- - , Evet saplantılı ve hastalıklı bir aşkı okuyoruz bu kitapta ama öyle derin duygular ki hissettirdikleri anlatamam. Belki okuduğum en iyi Zweig kitabı değildi ama tartışmasız ikinciyi.
5/ 5
- Deniz - , Zweig ve eserleri der susarım.
5/ 5
- - , Okuduğuma pişman olmadığım bir kitap. Tam çerezlik zaten az sayfa sayısı var. Kadın bana çok saplantılı bir aşık gibi geldi, ama bu kitabı daha ilgi çekici yapıyor. Güzeldi :)
4/ 5
- - , Okuduğum ilk modern klasikti ve çok güzeldi
4/ 5
- - , Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Dili çok ağır değildi güzeldi. Beğendim :)
3/ 5
83.625
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 68
ISBN 9786053606604
Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA!
6,00 TL %36
bkmkitap.com
Fiyatı
3,84 TL
Fiyat Alarmı
  • Stefan Zweig Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Brief einer Unbekannten) adlı uzun öyküsünü 1920’li yılların ilk yarısında kaleme aldı. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu’nun kadın kahramanını sadece uzun bir mektubun yazarı olarak tanıyoruz. Kadının hayatı boyunca sevmiş olduğu erkek için kaleme aldığı bu mektubun "gönderen"inin adı yoktur. Mektubun başında tek bir hitap vardır: "Sana, beni asla tanımamış olan sana". Kadın büyük tutkusunu hep bir "bilinmeyen" olarak, yani tek başına yaşamaya razıdır, bu aşk öyküsünde "taraflar" değil, sadece tek bir "taraf" vardır. Böylesine, gerçek anlamda aşk denilebilir mi? Zweig okurunu, bir kez daha, insan psikolojisinde eşine pek rastlanmayan bir yolculuğa davet ediyor. Bu yeni yolculuğun sonunda "mutlak aşk" kavramının şimdiye kadar bilinmeyen kıyılarına varmayı amaçlamış olması da bir ihtimal!

Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.