Yükselen Pazar Firmalarının Yenilikçi İş Modelleri

Yalın Yayıncılık

İlke Kardeş

50,00 TL
Yükselen Pazar Firmalarının Yenilikçi İş Modelleri Hakkında Bilgiler
Türü: Pazarlama Satış ve Reklam Kitapları
Sayfa Sayısı: 118
ISBN: 9786054539437
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2013
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
İlke Kardeş
İlke Kardeş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Yükselen Pazar Firmalarının Yenilikçi İş Modelleri Kısa Özet

    İş dünyasına yakından bakıldığında on yıl öncesine kadar adı bile duyulmamış olan bir takım şirketlerin, uluslararası pazarda geniş müşteri kitlesine sahip yerleşik firmalara rağmen rekabette öne çıktıkları gözlenmektedir. Yükselen pazarlardan doğan bu şirketler, kuruluşlarından kısa bir süre sonra hızla uluslararası pazarlarda genişlemeleriyle dikkat çekmektedir.

    Amerikan, Japon ve Avrupa firmalarının 50 yıl gibi bir sürede edinebildikleri `uluslararası şirket / marka` kimliğine yükselen pazar firmalarının bu kadar kısa sürede dahil olmaları merak uyandırıcıdır. Bu firmaların uluslararası pazarlardaki başarı faktörlerinin ve stratejilerinin incelenmesi değişen rekabet koşullarının dinamiklerinin anlaşılmasına katkı sağlayacaktır. Yükselen pazar firmaları yakından incelendiğinde en önemli stratejilerinin iş modelinde yenilik olduğu anlaşılmaktadır. Değer zincirini oluşturan süreçlerde bir farklılık yaratarak başarıyı yakalamışlardır.

    Akademik yazında şuana kadar ihmal edilmiş bir konu olması nedeniyle çalışmanın literatüre katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Bunun yanı sıra yükselen pazar firmalarının stratejilerinin, uluslararası pazarlarda başarılı olmak isteyen şirketlere yol göstermesi umulmaktadır.

  • 2. Hamur

Yükselen Pazar Firmalarının Yenilikçi İş Modelleri Hakkında Yorumlar