sadsad x
asdasd
15,00 TL
13,80 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
1,20 TL
Yılmaz Güney Hazinesi Hakkında Bilgiler
Türü: Fotoğraf Sinema ve Tiyatro Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9789759010003
Kapak: Ciltsiz
M. Şehmus Güzel
M. Şehmus Güzel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yılmaz Güney Hazinesi Kısa Özet

  "Hazine sözcüğü, ilkin define avcılarının ilgisini çekebilir. Böyle düşünenlerin "Çirkin Kral" Yılmaz Güney`in tepkisine maruz kalacağını kestirmemek zor olmasa gerek. 

  Yılmaz Güney, yaşamını insanlık mücadelesinde; kalemi, sanatı ve militanlığıyla, insanlığa ait, insanlığın geleceği için ne kadar güzellik varsa, uzanıp ilmek ilmek işledi ve insanlığa sundu. 

  Yılmaz Güney`in hazinesinde devrimci sanatın çok yönlülüğü vardır. Bunu siyaset, sinema, yazar, yayın ve disiplinli yaratıcılığıyla sürekli gelişme trendindeki yaşam çatısının en yükseğine çıkardı. Yaşamı militanca kavradı. Değişikliği manyetik bir dalga gibi her alana yayarak tırmandı. Yoksa Siverekli Zaza anne ve Muşlu Kurmanc babadan olan devrimci sanatçı, siyasetçi ve mücadele insanı Kürt Yılmaz Güney, bugünkü ününe erişebilir miydi? Kültür ve siyaseti içiçe işleyen insan Yılmaz Güney`in katkılarından ürkmeye gerek yok. Her varlıklarını paylaşmaya hazır çocukların, Yılmaz Güney`in rolünü kıskançlıkla paylaşamamalarının bir nedeninin olması gerek. İşte minicik sokak çocukları bile ona saygı ile duruyor. Onlar ki açlıkla terbiye edilmek istenen çocuklar; beyaz perdede kaptıkları rolü Diyarbakır`ın, Muş`un, Dersim`in ve bilcümle memleket kuçelerinde oynarlarken, kendinden emin olmanın zanatını da öğrendiler. Devrimci tutumla haksızlığa karşı koymayı ve etik kılmayı bellediler. Onu kendine idol seçen o gencecik çocuklar, yaşama dört elle sarılmayı, öğrenmeyi ve üretmenin şifresini yakaladılar. Kendilerinden birinin dünyada nelere muktedir olabileceğinin mutluluğuyla, karşılarına aldıkları Yılmaz Güney`in portresinden gururla güç aldılar.Yılmaz Güney`in tutsağı olduğu yaşam, O`nu tutsaklığına rağmen başarılı kılmaktan alıkoyamadı. O`nu sevmeyenleri kahreden de bu değil mi? Yılmaz Güney`in, farklı özellik ve yeteneklerini birbirinden soyutlamak saygısızlık olur. Yılmaz Güney`e saygıda kusur olmaz.!

  Bu kitapta, O`nun bütünlüklü olarak yaratıcılığının sırrını ve hazinesini bulacaksınız. Derslerle dolu Yılmaz Güney hazinesi; her devrimcinin, sanatçının, insanın ve Kürt`ün hizmetine amadedir, yeter ki o yaşamı yaşama uyarlayabilelim."

Yılmaz Güney Hazinesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.