sadsad x
asdasd

Yenilik inovasyon ve Yenilik Yönetimi

Nobel Bilimsel Eserler

Murat Bay

16,67 TL
13,34 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
3,33 TL
Yenilik inovasyon ve Yenilik Yönetimi Hakkında Bilgiler
Türü: Yönetim Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786059663380
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Murat Bay
Murat Bay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yenilik inovasyon ve Yenilik Yönetimi Kısa Özet

  İnovasyon, diğer bir ifadeyle yenilik ve değişim demektir. İnovasyon yönetimi, şirketlerin başarılı olmasında, varlığını idame ettirebilmesinde önemli bir faktör olmasının yanında süreçlerden oluşan bir sistemdir ve bu sistem, tüketiciye sistematik bir şekilde nasıl değer katılacağını araştırmaktadır. İnovasyon, mikro düzeyde rekabet avantajı elde etmede ve sürdürülebilirlik açısından önemli bir kavramdır. Makro düzeyde ise ekonomik büyüme istihdam olanaklarını arttırmada önemli bir rol oynamaktadır.

  Sektörler, inovasyon düzeyleri, coğrafi konumları, büyüklükleri gibi birçok açıdan farklı sınıflandırmalara konu olmaktadır. İnovasyon ve inovasyon yönetiminin çoğunlukla yüksek teknolojili veya büyük firmaların meselesi olduğu kabul edilmektedir. Ancak düşük teknolojili sektörler ve şirketler için inovasyon daha elzem bir konudur.

  OECD, şekerleme, bisküvi ve çikolata sektörünü düşük teknolojili sektör olarak sınıflandırmaktadır. Kitabın uygulama kısmında Karaman’dan 12, Gaziantep’ten 10, İstanbul’dan 9, Konya’dan 8 ve Kayseri’den 3 olmak üzere toplam 42 firma incelenerek Türkiye genelinde şekerleme, bisküvi ve çikolata firmalarının sayısal olarak yarıya yakını (% 42,4)(Üretim hacmi olarak %80) mercek altına alınmıştır.

  Araştırma sonuçlarına göre Türkiye’deki şekerleme, bisküvi ve çikolata firmalarının yenilikçilik skorları incelendiğinde, hiçbir firmanın ideal skora sahip olmadığı tespit edilmiştir. Genel toplama bakıldığında firmaların yüzde 38’inin yenilikçilik düzeyinin iyi, yüzde 55’inin ne iyi ne kötü, yüzde 7’sinin de kötü olduğu bulunmuştur.

 • 2. Hamur

Yenilik inovasyon ve Yenilik Yönetimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.