sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 360 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 4
Toplam 360 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Wattpad Kitapları Nedir?

Dünya çapında 40 milyondan fazla kişinin kullandığı Wattpad, hem yazarların hem de okuyucuların yoğun ilgi gösterdiği bir uygulamadır. Bu platformda oturum açarak kitap yazmak ve okuyucularla buluşturmak oldukça kolaydır. Teknolojinin bu kadar geliştiği çağımızda, gençlere okuma alışkanlığı kazandırma açısından oldukça verimli bir platformdur. Özellikle genç yaştakilerin tercih ettiği kitaplar genellikle Wattpad kökenli ve basılı hale getirilmiş kitaplardır. 15 – 25 yaş arasına hitap eden Wattpad kitapları, gençler tarafından büyük ilgi görmektedir. Bu yüzden Wattpad yazarları seri halinde kitaplar çıkarır. Oldukça geniş bir kitleye kendini duyuran Wattpad yazarları, genellikle genç yaştadır. Bu yüzden gençlerin seveceği konuları daha iyi bilerek kurgu oluştururlar. Kitap sektörü içinde önemli bir yere sahip olan Wattpad kitapları, yeni nesil içerikleri ile gençlerin beğenisini kazanmaktadır.

Çeşitli konularda, tamamen özgün olarak yazılan Wattpad kitapları komik, korkunç, psikolojik gibi özelliklere sahiptir. Genellikle bir Wattpad kitabı yayımlandıktan sonra yoğun ilgiyle karşılaşmakta ve kısa süre sonra ikincisi ve hatta üçüncüsü bile çıkmaktadır. Wattpad kitap serileri, oldukça kalın kitaplardan oluşmaktadır. Fakat sürükleyici olaylar ve kolay bir dille yazılması sayesinde okuyucular tarafından kısa süre içinde tamamen bitirilmektedir. Öykü kitabı kategorisinde yer alan Wattpad kitapları, gençlere okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitapları sevdirmek için tercih edilebilmektedir.

En Popüler Wattpad Kitapları Hangileridir?

Wattpadd’de popüler edebiyat türünün birçok eseri bulunmaktadır. Bu eserler genelde gençlik romanlarıdır. Aşağıda en sevilen Wattpad kitapları listelenmiştir:

 • Meltem ÖzkayaYeni Dünya 1-Ametist: Wattpad'in fantastik bilim kurgu romanı "Ametist"te Meltem Özkaya'nın beğenilen genç dehası, yeni dünya ile diğer gezegenler arasındaki farkı anlatmaktadır. Bu da bu genç yazarın Wattpad'den klişe olmayan hikayeler çıkaracağını ve Türklerin de harika genç bilimkurgu kitapları yazabileceğini kanıtlamaktadır. Kesinlikle okumaya değer bir eserdir. Wattpad genç kitapları kategorisinde oldukça başarılı bir yere sahiptir.
 • Betül GüçlüSevgili Limon Çiçeği: Asıl mesleği pastacılık olan Betül Güçlü, bu işe olan aşkını kitabında da göstermektedi Aynı zamanda hamur işlerinde başarılı olduğu kadar yazı yazmakta da başarılıdır.
 • Koray YersürenGözlük: Sürgün, ucube, hüsrana uğramış, mutsuz, ama aynı zamanda komik bir karakterin hikayesidir. Okulda arkadaşları tarafından dışlanan Ege adlı karakterin psikolojik sorunları da bulunmaktadır. İnternetten tanıştığı Heiley17 tek dostudur ve gerçekte tanıdığı biri olmak ihtimali vardır. Bu komik yolculuğu anlatan Gözlük aynı zamanda Wattpad ödülü de kazanmıştır.
 • Ayşenur NazlıParalel Odalar Teorisi: Öykü başlığının özgünlüğü, uyumsuz karakterlerin ahenkli güzelliği ve Ayşenur Nazlı'nın sade dilinin okuyucuya kazandırdığı akıcılık ilgileri üzerine çekmektedir. Bu özellikleri ileWattpad'in MBTI'ye dayanan ilk kurgusu Paralel Oda Teorisi, harika hikayesi Aurora'nın Şarkısı ile tanınan Ayşenur Nazlı'nın mizah ve gençlik hikayesidir. Paralel oda teorisi, oda arkadaşıyla tartışan Nihan ve tek başına odayı karşılayamayan Teoman'ın oda arkadaşı bulmadaki çaresizliği nedeniyle aynı evde yaşamalarını anlatmaktadır. Wattpad’in en kaliteli mizahi hikayelerden biridir. Wattpad mizah kitapları arasında ilk sırada yer almaktadı
 • Büşra ToramanAv Dönencesi: Türkiye’de fantastik edebiyatın kraliçesi sıfatına sahip Büşra Toraman, bu kitabında kurt adamlarla ilgili macera dolu bir hikaye kurgulamıştır. Ada ve Dawson’un maceraları, okurlarına heyecanlı bir hikaye sunmaktadır.
 • Lilian CarmineKayıp Çocuklar: 17 yaşındaki Koey Gray yeni taşındığı mahallede kendini yalnız hissetmektedi Mezarlıkta hiç beklemediği bir anda Tristan adlı yakışıklı ve gizemli çocukla tanışmıştır. İkilinin arasında yaşanan olaylar anlatılmaktadır.
 • Selvi Atıcı Gitme: Tek bir gece geçirdikten sonra birbirinden ya nefret eden ya da birbirine aşık olan iki insanı anlatmaktadır. Aşk ve nefret arasındaki ince çizgiyi gösteren en güzel kitaplardandır. Deliler gibi aşık bir kadın ile sürekli tek gecelik takılan bir erkeğin hikayesi, okurların yüreğine dokunabilmektedir. Wattpad kitapları aşk kategorisi içinde en beğenilen kitaplar arasında yer almaktadır.

Wattpad’den Çıkan Basılı Kitaplar Hangileridir?

Mobil bir uygulama olan Wattpad’de yazarlar, online olarak hikaye yazma imkanına da sahiptir. Telefondan veya bilgisayardan yazı yazmayı ve herkesin yazar olmasını kolaylaştıran bir uygulamadır. Aynı zamanda bu hikayeleri yine Wattpad üzerinden okumak da mümkündür. Wattpad ünlü kitaplar, okurların beğenisini kazandıktan sonra basılı bir şekilde de yayımlanmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

 • Büşra Küçük – Kötü Çocuk: Wattpad deyince akla ilk gelen isimlerden olan Büşra Küçük’ün ilk kitabıdır. Yayınlandığı ilk günden beri yoğun bir ilgi görmüştür. Daha sonra basılı hale getirilmiş ve daha fazla okuyucuya ulaşmıştır. Öyle ki hikayesinden etkilenen senaristler, filme uyarlama yapmıştır. "Kötü Çocuk" kitabında Kayla ve Meriç'in aşk hikayesi anlatılmaktadı 17 yaşında olan Kayla, babasıyla birlikte yeni bir şehre taşınır ve Kayla şehre uyum sağlamakta zorlanmaktadır. Tanıştığı ilk isim gizemli Meriç olur ve Meriç, yalnız kalmayı seçmiş biridir. Kayla, bu gizemli adama doğru sebepsiz yere çekilmeye ve ona güvenmeye başlamıştır. Ancak Meriç'in gizemli karanlık geçmişi su yüzüne çıkmaya başlayınca aşkları zorlu bir sınava girmiştir.
 • Mihri Mavi – Psikopat: Bir yanda bolluk içinde yaşayan Buket, diğer yanda herkesin korktuğu tehlikeli ve acımasız Kağan, kitabın iki farklı karakterdir. Babasının iflasıyla hayatı değişen Buket, mükemmel hayatını İzmir'de bırakıp, zor bir hayat yaşayacağı Ankara'ya taşınmak zorunda kalmıştır. Buket, bulunduğu ortama ve yeni başladığı liseye uyum sağlamaya çalışırken öyle büyük bir hata yapar ki, her davranışı sorunlu olan Kağan'ın dikkatini çekmiştir. Sınır tanımayan Kağan, Buket’e öfkesini tereddütsüz bir şekilde dile getirmektedir. Birbirlerinden ölesiye nefret eden bu ikili, imkansız bir aşka doğru adım adım ilerlemektedir. Wattpadd romantik kitap önerileri deyince akla ilk gelen isimlerden biridir.
 • Büşra Yılmaz – 4N1K: Başarılı kurgusu ile okuyucuların beğenisini kazanmış bir diğer kitaptır. Yaprak, Ali, Oğuz, Gökhan ve Sinan isimli 5 arkadaşın arasında geçen hikaye anlatılmaktadı Yaprak çocukken sıradan bir kızken, birlikte büyüdüğü 4 erkek arkadaşı sayesinde değişmiştir. Kalbi bu 4 erkekle dolan Yaprak’ın aşka inancı da ihtiyacı da yoktur. Doğum gününde gelen gizemli bir paket ile hayatı yeniden değişmiştir. Pakette, gizemli bir aşıktan gelen, Yaprak’ın asla giyemeyeceği tarzda gösterişli bir elbise ve bir de not vardır.

Etkileyici Hikayeleri ile Hayranlık Uyandıran Wattpad Kitapları Hangileridir?

Wattpad kitapları sıra dışı hikayeler, benzersiz kurgularıyla okurları tarafından çok sevilmektedir. Aşağıda etkileyici kurgu karakterlerin yer aldığı bazı kitaplar listenmiştir:

 • Aycan Mutlu – Yaşarken Görmek: Hatıralar isimli kitabı ile kendinden söz ettiren Aycan Mutlu, bu kitabında da romantik bir hikayeyi anlatmaktadı Görme engelli ana karakterin, romantizm dolu hikayesine yer verilmektedir. Okurunun ruhunuzun derinliklerine işleyen bu kitap, oldukça başarılı bir kurguya sahiptir.
 • Meltem Özkaya – Ejderhanın Öfkesi: Fantastik hikaye arayanlar için idealdir. Tamamen fantastik bir dünyada dönen iktidar savaşları, birbirine düşman kardeşlerin çatışması, hayatta kalma mücadelesi anlatılmaktadır Güçlü bir kaleme sahip Meltem Özkaya, bu kitabı ile Wattpad gerilim kitapları arasında başarılı konumdadır.
 • Ecem Altınok – Binlerce His: Profesyonel bir şekilde kaleme alınmış Binlerce His, Çağın, Eymen ve Bade’nin kusursuz hikayesini anlatmaktadı Wattpad cinsel kitaplar kategorisinde yer almaktadır. 18 yaş altındaki okurlar için de uygundur; çünkü abartılı cinsellik yoktur. Aşk ve cinselliği bir arada işleyen hikaye, sürükleyici bir anlatıma sahiptir.
 • İdil Elif Uzun – Gündönümü: Ütopik bir dünyada geçen hikayede, hanedan savaşları anlatılmaktadı Özellikle Game of Thrones gibi dizileri sevenlerin bayılacağı türden bir kitaptır. Celina Woodville, kuzeni kralla nişanlandığını açıklayana kadar kraliçe olacağını düşünerek büyümüştür. Bu şansını kaybettikten sonra koca krallığı hırslarının esareti altına almıştır. Wattpad efsanesi niteliğine sahip kitap, tarih ve macera okumaları yapmayı sevenler için idealdir.
 • Sümeyra İkiz – Tarumar: Zamanla unutulan küçük esnafların hikayesini anlatan Tarumar, Wattpad mahalle kitapları kategorisinde sayılabilmektedir. Debbağ, sahaf, küfeci, misçi, ahâr ustası, kunduracı, taş ustası gibi pek çok meslek erbabı ve zanaatkar, bu kitapta okurların karşına çıkmaktadır.
 • Betül Güçlü – Süper Dadı: Efran; buz gibi soğuk, dışarıya kapalı ve duvarları olan Beril’e aşık bir adamdır. Süper Dadı kitabında, aşkın insana neler yaptırabileceği çok yakından işlenmektedir. Efran’ın Beril’in ikiz çocuklarına bakma macerası yer almaktadır. Zorlu, eğlenceli ve sevimli hikayeyide güzel bir aşk sınavına da yer verilmektedir.

Wattpad Kitap Türleri Nelerdir?

Wattpad kitapları çok çeşitli türlere sahiptir. Genellikle genç yazarlar tarafından kaleme alınan bu hikayeler; hareketli, renkli, entrika dolu, hüzünlü ve depresif özelliklere sahiptir. Bilim kurgudan romantizme, fantastik hikayelerden gerilim hikayelerine kadar pek çok farklı alanda kitap, muazzam hikayeler ve faydalı bilgileri okuyuculara sunmaktadır. Wattpad kategorisinde yer alan yazarların farklı kitapları da basılmıştır. Wattpad kitapları genç kurgu hikayeleri türleri şu şekilde sınıflandırılabilir:

 • Aşk kitapları
 1. Buket Özdal – Bir Kavanoz Aşk
 2. Eylül Sancaktar – Eros’un Okları
 3. Merve Akıncı – Şahmelek
 4. Fırtına Hamide – Günahkar
 5. Betül Güçlü – Süper Dadı
 6. Zeliha Eren – Kuzey Masalı
 • Hareketli kitaplar
 1. Afra İrem Duman – Acil Çıkış
 2. İlayda Cömert – Ruh Kontrolcüsü
 3. Gizem Fere – Mafya Sekreteri
 4. Tolga Ra – İsyankar
 • Gerilim kitapları
 1. Öykü Odabaş – İntikamın Sırrı
 2. Lilian Carmine – Kayıp Çocuklar
 3. Alya Öztanyel – Karanlık Lise
 4. Elif Diril – Mafyanın Hizmetçisi
 5. Sena Yağmur Yalçın – Sosyopat

Farklı türlerdeki Wattpad kitapları, farklı okuyucu kitlelerine hitap etmektedir. Genç yazarların kaleminden çıktığı için genç okurların da ilgisini çekmektedir. Ayrıca her yaş grubu için uygun içerikler de bulanabilmektedir. Online bir platformdan çıkan Wattpad kitapları, basılı şekilde kitaplıklarda da yer alabilmektedir. Özellikle genç yaştakilerin ilgisini çeken Wattpad vampir kitapları geniş bir okuyucu kitlesine sahiptir. Wattpad uygulamasında zamanla profesyonelleşen yazarlar, basılı formdaki kitapları ile daha fazla okuyucuya ulaşmaktadır. Bazı Wattpad kitaplarının konusu öyle etkileyicidir ki; filme de uyarlanmıştır. Genç yazarların özgün fikirlerini kitaplarla bir araya getiren Wattpad, bugüne kadar oldukça fazla kitabın basılmasını sağlamıştır.

En İyi Wattpad Yazarları Kimlerdir?

Oldukça fazla sayıda kullanıcıya sahip Wattpad, yeni yazarların da yetişmesine olanak sağlamıştır. Zamanla bu platformda kendini geliştiren yazarların kitapları basılı hale gelmiştir. Özellikle genç yazarların içinde yer aldığı Wattpad, günümüz edebiyat dünyasına da yeni bir soluk getirmiştir. Wattpad kitapları en çok okunan yazarlar şu şekilde listelenebilir:

 • Büşra Küçük: 27 yaşındaki yazar, Wattpad’e 2011 yılında katılmıştır. Bugüne kadar milyonlarca okunmaya ulaşan 15’ten fazla hikaye paylaşmıştır. Popüler serisi olan Kötü Çocuk, Ephesus Yayınları tarafından basılmıştır. İlk hikayesi, 55 milyondan fazla okunmaya sahiptir.
 • Buket Özdal: 23 yaşındaki yazar, 2014 yılında Wattpad’e katılmıştır. Asıl adı Buket Koyun’dur. Lisede okurken kaleme aldığı Bir Kavanoz Aşk adlı kitabı, 6 milyondan fazla okuyucuya ulaşmıştır. 2015 yılında bu kitap, Epsilon Yayınları tarafından basılı hale getirilmiştir.
 • Büşra Yılmaz: 22 yaşındaki yazar, Wattpad’e 2013 yılında katılmıştır. En popüler hikayesi olan Benimle Yan, 60 milyondan fazla okunmaya sahiptir. 65 milyon okunmayı geçen çeşitli hikayeleri ile beğeni kazanmıştır.
 • Mihri Mavi: Kimliği bilinmeyen yazar, 2013 yılından beri Wattpad kullanmaktadır. Psikopat adlı kitabı Martı Yayınları tarafından basılmıştır.
 • Koray Yersüren: Lise yıllarından beri blog yazarlığı yapan Yersüren, Wattpad’de hikayeler yazmıştır. Gözlük adlı kitabıyla ödül kazanmıştır. 3 seri halinde çıkardığı bu kitap, milyonlarca okuyucuya ulaşmıştır.
 • Betül Güçlü: Asıl mesleği pastacılık olan yazar, Wattpad sayesinde yazar kişiliğini de geliştirmiştir. Bugüne kadar 7 kitabı basılmıştır. Oldukça geniş bir okuyucu kitlesine sahiptir.
 • Gizem Fere: Wattpad’de yazdığı Mafya Sekreteri adlı kitabıyla ismini duyurmayı başarmıştır. Oldukça fazla okuma aldıktan sonra bu kitap, Puslu Yayıncılık tarafından okurların beğenisine sunulmuştur. Ardından devam kitabı olan Mafya Sekreteri 2 adlı kitabı kaleme almıştır.
 • Ayşenur Nazlı: Çocuk ve gençlik edebiyatında pek çok eser vermiştir. Wattpad aracılığıyla yazdığı kitaplar Ephesus Yayınları’ndan çıkmış ve okur severlerle buluşmuştur. Başlangıç Meridyeni Teorisi ve Paralel Odalar Teorisi kitaplarında oldukça ilginç ve etkileyici bir kurgu yakalamayı başarmıştır.

Her yaşa uygun içeriklere sahip Wattpad kitaplarının basılı halini Bkm Kitap aracılığıyla bulabilirsiniz. Wattpad psikoloji kitapları, aşk romanları, polisiye hikayeleri gibi farklı türleri sizlerle buluşturur.

Wattpad Kitapları Fiyatları

Oldukça fazla seçeneğe sahip olan Wattpad kitapları, farklı kullanıcıların beğenisini kazanır. Her tarzı ve türü seven okur için uygun kitap bulmak mümkündür. Geniş bir yelpaze sunan Bkm Kitap, tüm Wattpad kitaplarını e uygun fiyatlarla bulmanızı sağlar. Bu kitapların fiyatlarını belirleyen bazı faktörler vardır. Örneğin; kitabın hangi yayınevi tarafından basıldığı oldukça önemlidir. Her yayınevinin farklı bir politikası vardır ve bu da fiyatlara doğrudan yansır. Ayrıca üretim koşulları bakımından da birbirlerinden farklıdırlar. Bunun dışında kitabın sayfa sayısı da önemlidir. Kalın kitaplar için daha fazla harcama yapmak gerekir; bu yüzden daha yüksek fiyatlara sahiptir. Yazarın daha önce başka bir kitabı olup olmadığı da fiyatları etkiler. İlk defa bir kitap çıkaran yazarların kitapları, başlangıçta düşük fiyata sahiptir. Kitabın konusu, tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biridir. Bu yüzden çok sevilen bir konuda yazılmışsa daha yüksek fiyatlı olabilir. Wattpad doktor kitapları, okuyucuların severek tercih ettiği türler arasında yer alır. Pek çok farklı yazarı doktor konulu kitabı bulunur. Bu tarzda bir kitap okumak istiyorsanız, Bkm Kitap sayesinde farklı çeşitleri inceleyebilirsiniz.

Wattpad kitap tavsiyeleri, okuyucuların seçim yapmasında oldukça etkilidir. Diğer kullanıcıların kitap hakkındaki yorumları, kişilerin merak ettiği bir şeydir. Kitabın dijital ortamdayken ne kadar beğenildiği ve okunduğu da fiyatları belirlerken göz önünde bulundurulur. Baskı, kalite, kapak tasarım gibi krterler, kitapların fiyatları üzerinde doğrudan etkilidir. Düz ve ince kapağa sahip kitaplar daha uygun fiyatlara sahiptir. Özel olarak tasarlanan, ciltli kapaklara sahip kitaplar ise yüksek fiyatlı olabilir. Fakat dayanıklı olan ciltli kapak sayesinde kitabınızı uzun süre kitaplığınızda saklayabilirsiniz. Yırtılmalara, eskimelere, aşınmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Yani fiyat performans açısından daha avantajlıdır. Siz de birbirinden farklı türdeki, kaliteli Wattpad kitaplarına uygun fiyatlarla sahip olmak için Bkm Kitap sayfasına göz atabilirsiniz. Aradığınız Wattpad kitabını kolay bir şekilde bulabilir ve tek tıkla hemen satın alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.