sadsad x
asdasd

Türkiye’nin Kültür Hazineleri

Anadolu Ajansı

Kolektif

75,00 TL
67,50 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
7,50 TL
Türkiye’nin Kültür Hazineleri Hakkında Bilgiler
Türü: Kültür Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 300
ISBN: 9786059075497
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türkiye’nin Kültür Hazineleri Kısa Özet

  Anadolu Ajansı "Türkiye`nin Kültür Hazineleri"ni kitaplaştırdı.

  Anadolu Ajansı Yayınlarından çıkan ülkenin tanıtımına katkıda bulunacak *Türkiye’nin Kültür Hazineleri* kitabında Türkiye`nin kültürel ve doğal varlıkları "Külliye- Medrese-Türbe, "Tarih-Kültür Doğa", "Camiler", "Kaleler", "Kiliseler", "Antik Kentler", "Açık Hava Müzeleri" ve "Köprüler" olmak üzere 8 başlıkta ele alınıyor.

  Türkiye’nin kültürel ve doğal varlıkların korunması konusunda kamu bilinci oluşturmaya yönelik özel haber, izlenim haberleri ve dosya haberlerin yer aldığı kitapta Anadolu medeniyetlerinin UNESCO yolculuğu anlatılıyor.

  Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla hazırlanan kitapta, Van Gölü`nün ortasındaki adada yer alan 900`lü yıllarda inşa edilmiş Akdamar Kilisesi, yaklaşık 1600 yıl önce Trabzon`da dik yamaç üzerinde inşa edilen Sümela Manastırı, Ağrı`da 1600`lü yıllarda yüz yıl gibi uzun bir sürede tamamlanan İshak Paşa Sarayı gibi 80`e yakın eser konu ediliyor.

  Eserde, Türkiye`nin insanlık tarihi kadar eskiye dayanan evrensel nitelikte kültürel ve doğal değerleri fotoğraflarla desteklenerek okuyucuya sunuluyor.

 • 2. Hamur

Türkiye’nin Kültür Hazineleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.