sadsad x
asdasd

Türkiye’nin Beşeri ve Ekonomik Coğrafyası

Nobel Akademik Yayıncılık

Ersin Güngördü

42,00 TL
34,44 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
7,56 TL
Türkiye’nin Beşeri ve Ekonomik Coğrafyası Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 584
ISBN: 9786051330495
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2011
Ersin Güngördü
Ersin Güngördü
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türkiye’nin Beşeri ve Ekonomik Coğrafyası Kısa Özet

  İlk kez 1994 yılında yayımladığım *Türkiye`nin Beşeri ve Ekonomik Coğrafyası* isimli bu eser; 1997, 2001 ve 2006 yıllarında gözden geçirilerek tekrar basılmış ve 2011 yılında artan ihtiyaç ve taleplere uygun bir şekilde geliştirilmiştir.

  Eserin I. Bölümünde genel olarak Türkiye`de nüfusun dağılışı, dağılışın nedenleri ve sonuçları, nüfusun yapısı, nüfus hareketleri, nüfus yoğunlukları; II. Bölümünde *Yerleşme Coğrafyası* başlığı altında coğrafi ortam içersinde yerleşme-insan ilişkileri, kır ve şehir yerleşmeleri; III. Bölümünde ise; doğal ortam-insan ilişkisi sonucu ortaya çıkan ekonomik faaliyetler *Ekonomik Coğrafya* başlığı altında ele alınmış ve insan coğrafyası, zirai coğrafya, hayvan coğrafyası, maden coğrafyası, enerji coğrafyası, sanayi coğrafyası, ticaret coğrafyası, ulaşım coğrafyası ve turizm coğrafyasına yer verilmiştir.

  2011 yılında basımını gerçekleştirmiş olduğum bu eserde Türkiye`nin nüfus, yerleşme (kır-şehir), ziraat, hayvan, maden, enerji, sanayi, ticaret, ulaşım ve turizm coğrafyası konularına yer verilmiştir. Her konuyla ilgili renkli dağılış haritaları, resim, şekil ve tablolar konmuştur.

  Bunun yanında, bu kitabın benim için manevi önemi Sabah Gazetesi`nin de en çok okunan kitaplar listesinde yer almasıdır. Sabah Gazetesi 2 Mayıs 2006 tarihindeki Pazar Sabah Eki baskısında Ersin Güngördü`nün Türkiye`nin Beşeri ve Ekonomik Coğrafyası kitabının çok okunan ve satılan kitaplar listesinde olduğunu yayımlamıştır.

  Türkiye`nin Beşeri ve Ekonomik potansiyelini tanıtan bu eserin öğrenciler ve diğer okuyucular için büyük fayda sağlayacağını ummaktayım.

 • 1. Hamur

Türkiye’nin Beşeri ve Ekonomik Coğrafyası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.