Türkiye`de Siyasal İletişim 2007-2015

Seta Yayınları

İsmail Çağlar

20,00 TL
14,40 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
5,60 TL
Türkiye`de Siyasal İletişim 2007-2015 Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 156
ISBN: 9786054023578
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 6 adet satılmıştır.
İsmail Çağlar
İsmail Çağlar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Türkiye`de Siyasal İletişim 2007-2015 Kısa Özet

    Bu çalışma AK Parti, CHP, MHP ve HDP’nin 2007 yılından bu yana gerçekleştirdiği siyasal iletişim stratejileri ve seçim kampanyalarına odaklanmaktadır. İsmail Çağlar ve Yusuf Özkır’ın editörlüğünde yayına hazırlanan bu raporda Kübra Güran Yiğitbaşı AK Parti’nin, Abdullah Özkan CHP’nin, Şükrü Balcı ile Onur Bekiroğlu MHP’nin ve Hüseyin Alptekin HDP’nin siyasal iletişim stratejilerini ve seçim kampanyalarını inceledi.

    Siyasal iletişim incelemeleri genellikle seçimden sonra yapılan çalışmalardır. Bu çalışma ise bir yönüyle belirtilen dört seçimden sonra yapılmakla birlikte esas özelliğini ve önemini 7 Haziran 2015 seçimi öncesinde hazırlanmasıyla kazanmaktadır. Siyasi partilerin dört seçim boyunca gerçekleştirdikleri siyasal iletişim faaliyetleri analiz edilirken 7 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimlere dair projeksiyon ve önerilere de yer verilmesi bu rapora ayrıcalıklı bir konum kazandırmaktadır.

    Sonuç olarak bu çalışmada yer alan partilerin siyasal iletişim performanslarına ilişkin analizler bir yandan partiler arası rekabete ve kampanya süreci içerisinde farklılaşabilmesine ışık tutarken; diğer taraftan kapsamı ve içerik zenginliğiyle politik aktörlere yol gösterici nitelik taşımaktadır. Spesifik bir seçim döneminde tek bir partinin siyasal iletişimine odaklanmak yerine, kapsayıcı bir dönemde etkin olmuş dört partinin siyasal iletişimini ve seçim kampanyasını sadece siyasal iletişim ile sınırlı kalmayıp siyaset ve sosyolojiyi de dahil ederek analiz eden bu çalışma, bu yönüyle Türkiye siyasal iletişim literatürüne önemli bir katkı yapmaktadır.

  • 1. Hamur

Türkiye`de Siyasal İletişim 2007-2015 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.