politika-ve-siyaset-kitaplari.jpg (99 KB)

Politika Siyaset Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 13793 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 13793 ürün görüntüleniyor.

Politika ve Siyaset Kitaplarının Önemi

Siyaset kavramı politikayı da içeren daha genel bir kavramdır. Politika amaca ulaşmak için planlanan düşüncelerdir. Siyaset ise devletin politika üretip, üretilen bu politikaları kullanmak suretiyle yönetilmesidir. Bu doğrultuda politikayı herkes üretilebilir ancak siyaseti herkes yapamaz. Üretilen politikayı uygulamaya yetkili kişiler siyasetçi sıfatındadırlar. Politika ve siyaset kavramı birbirine sıkça karıştırılmakta, eş kavramlarmış gibi kullanılmaktadır. Ancak görüldüğü gibi farklı anlam taşımaktadırlar.

Toplumların başarılı bir şekilde yönetimi için siyaset bilimini iyi bir şekilde öğrenmek gereklidir. İyi düzeyde politika bilgisine de sahip olunması gerekir. Bu konularda yazılmış birçok politika siyaset kitapları mevcuttur. Siyasi kararların tahlili, iktidar kavramı, siyasi gelişmeler, değişmeler gibi çeşitli konuları araştıran siyaset bilimine ait kitapların okunması siyasi başarıyı etkileyecektir.

Politika Siyaset Kitap Önerileri

Siyaset bilimi devletler için çok önemlidir. Çünkü bir devletin iyi yönetilmesinde siyaset bilimi etkin rol oynar. İyi yönetilen bir devlette de gelişmişlik seviyesi artacak, halkın refahı sağlanacak, devletin kalkınması hızlanacaktır. Uluslararası alanda güç sağlanması için de uluslararası siyasette başarılı olunması gerekmektedir. Bu doğrultuda yazılmış dünya siyaseti ve politikası, politik akımlar, politik hareketler, kurumlar, örgütler, azınlıklar, etnik sorunlar, uluslararası ilişkiler konularını, güncel siyasi meseleleri içeren politika siyaset kitapları okunmalıdır.

Politika Siyaset Kitapları

Şansölye Bismarck’a göre siyaset bir hükmetme sanatıdır. Bu düşüncesi ile alınan siyasi kararlar sayesinde toplum üzerinde denetim sağlayarak, devletin devamlılığını kontrol altında tutmanın önemini vurgulamak istemiştir. Bazı düşünürler ise iktidarın kendi çıkarları doğrultusunda hareket etme riskinden dolayı siyaseti olumsuz nitelendirse de; siyasetin varlığının toplum için önemi açıkça ortadadır.

BKM kitap politika siyaset kitapları kategorisinde dilediğiniz kitaba en uygun fiyat avantajıyla sahip olabilirsiniz. Güncel siyasi olaylar hakkında yazılmış en yeni eserleri de içeren geniş kitap çeşitliliği ile hizmet vermekteyiz.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.