sadsad x
asdasd

Bir İbrahim Kavgası: Türk-İslam Davası

Cinius Yayınları
45,00 TL
27,45 TL
%39 indirim
Kazancınız
:
17,55 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Bir İbrahim Kavgası: Türk-İslam Davası Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 493
ISBN: 9786051275277
Kapak: Ciltsiz
Ahmet Reyiz Yılmaz
Ahmet Reyiz Yılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bir İbrahim Kavgası: Türk-İslam Davası Kısa Özet

  Ahmet Reyiz Yılmaz, 04.08.1968 Rize doğumludur. Türk işadamı, ekonomist ve Orta Doğu uzmanıdır. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunudur. Yurt dışında Ekonomi ve İş Yönetimi/Business Management alanında sertifika amaçlı eğitim programlarına katılmıştır. İş hayatında, hem yurt içi hem yurt dışında uluslararası birçok ödüle layık görülmüştür. 2005 yılında İsrail’de 400 girişimci arasında yılın iş adamı seçilmiştir.

  İsrail ve Filistin barışına katkı sağlamak amacı ile yarısı Arap Müslüman diğer yarısı Musevi gençlerden oluşan bir futbol takımı ve diğer branşları da kapsayan bir spor kulübünün İsrail Kudüs şehrinde kuruluşuna sponsor olarak öncülük yapmıştır. Kulüp özel barış ödüllerine layık görülmüştür. 1917 yılında İngilizler tarafından yıkılan İsrail Yafo şehrindeki Osmanlı Hükumet Binası’nı yeniden restore etmiştir. Ayrıca Osmanlı dönemine ait Kudüs, Beer Sheba ve Tiberia şehirlerinde bulunan üç farklı şehitliği inşa ederek kültürel tarih mirasımıza kazandırmıştır.

  Yılmaz, Türk İslam Davası’nın doğru zeminde anlaşılmadığı düşüncesine bağlı olarak uzun yıllar süren araştırmaların verdiği birikimle 2010-2012 yılları arasında Hz. İbrahim şahsında Türklerin 4000 yıllık kadim dönem Türk İslam mücadelesini anlatan ‘‘Bir İbrahim Kavgası Türk İslam Davası’’ adlı çalışmasını kaleme almıştır. Nuh sonrası dönemden günümüze Türk İslam tarihine ışık tutan çalışma Türkçe ve tüm dünyada İngilizce olarak yayınlanmıştır.

  Evli ve dört çocuk babası olan Ahmet Reyiz Yılmaz, ileri düzeyde İngilizce ve İbranice bilmektedir.

Bir İbrahim Kavgası: Türk-İslam Davası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.