sadsad x
asdasd
29,63 TL
14,82 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
14,81 TL
Alışveriş Listeme Ekle
TÜRK HAVA HARP SANAYİ TARİHİ Hakkında Bilgiler
Türü: Osmanlı Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 578
ISBN: 9786053608882
Kapak: Ciltsiz
Osman Yalçın
Osman Yalçın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • TÜRK HAVA HARP SANAYİ TARİHİ Kısa Özet

    Osmanlı Devleti de, Türkiye Cumhuriyeti de havacılığın kısa tarihi içinde, yirminci yüzyılın ilk yarısında hatırı sayılır bir yere sahiplerdi. Havacılığın askerlikte kullanılmaya başlanmasıyla Osmanlı ordusunda yer bulması neredeyse eş zamanlıydı. Balkan Savaşları`nda Osmanlı ordusu ilk hava harekâtını düzenledi.

    Birinci Dünya ve Kurtuluş savaşlarında havacılar önemli rol oynadı. Cumhuriyet`in ilk yıllarında öncü havacıların kısıtlı imkânlarla başlattığı uçak üretimi, hem devletin hem de havacılığa gönül vermiş kişilerin ve özel girişimcilerin yatırımlarıyla, dünya çapında rekabet edecek düzeye ulaştı.

    Ancak İkinci Dünya Savaşı sonrasında devlet politikası, üretime yatırım yapmaktansa hazır üretilmişi almaya yönelince, bu genç sanayi dalı tarihe karıştı ve ancak yüzyılın son çeyreğinde yeniden ve yan ürünlerden başlayarak gelişme yoluna girdi. Türk Hava Harp Sanayii Tarihi, erken ve hızlı başlayan, ancak çabuk duraklayan hava sanayii macerasını, başlangıcından günümüze kadar ayrıntılı biçimde ele alan bir başvuru kaynağı...

TÜRK HAVA HARP SANAYİ TARİHİ Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.