Temel ve İleri Moleküler Biyoloji Yöntemleri

Nobel Tıp Kitabevi

Güler Temizkan

550,00 TL
506,00 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
44,00 TL
Temel ve İleri Moleküler Biyoloji Yöntemleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 788
ISBN: 9786053353621
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 18 adet satılmıştır.
Güler Temizkan
Güler Temizkan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Temel ve İleri Moleküler Biyoloji Yöntemleri Kısa Özet

  Yayınevimiz tarafından daha önce basılmış olan ve alanındaki uygulamalara ilişkin kapsamlı teorik ve pratik bilgiler veren *Moleküler Biyolojide Kullanılan Yöntemler* adlı kitap araştırmacıların gösterdikleri yoğun ilgi nedeniyle üç baskı yaptıktan sonra hızla tükenmişti.

  Bu yeni eser, moleküler biyoloji ve biyoteknolojide baş döndürücü bir hızla artan bilgi birikimi ve sürekli geliştirilen yeni yöntemler nedeniyle çok daha geniş kapsamlı olarak hazırlanmıştır. İlk kitapta var olan bölümlerin içeriğinin zenginleştirilmesinin yanı sıra yazar sayısı da artırılarak yeni ve güncel konular eklenmiştir.

  Moleküler biyolojide kullanılan yöntemlerin hepsini bir kitap içerisinde toplamak kuşkusuz mümkün olmamakla birlikte, özellikle rekombinant DNA teknolojisi, genom ve proteom analizleri, omik teknolojiler ve biyoenformatiğe ait temel teorik bilgiler ve uygulama örnekleri verilmiştir.

  Her biri alanlarında uzman bilim insanları tarafından yazılmış olan kitap 37 bölümden oluşmakta olup moleküler biyolojide kullanılan klasikleşmiş ve yeni yöntemlere ilişkin teorik bilgilerin yanı sıra birçoğu yazarları tarafından da laboratuvarda uygulanmakta olan teknikleri ve deneyimleri kapsamaktadır. Bu nedenle neyi niçin yaptığını bilmek isteyen araştırmacılar için iyi bir kaynak olacağı ve özellikle uygulama örneklerinde yer alan ipuçlarıyla da kullanıcılara pratikte yarar sağlayacağı düşünülmektedir.

  Bu eser de moleküler biyolojiye ilgi duyan ve bu güncel bilim dalının kapsadığı çeşitli konularda çalışan araştırmacıların, ilgili alanlarda öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrencilerinin zevkle okuyup yararlanacağı bir başvuru kitabı olacaktır.

 • 1. Hamur

Temel ve İleri Moleküler Biyoloji Yöntemleri Hakkında Yorumlar