Telif Hakları ve Sanatçıların Vergilendirilmesi

Akis Kitap

Muharrem Özdemir

150,00 TL
100,50 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
49,50 TL
Telif Hakları ve Sanatçıların Vergilendirilmesi Hakkında Bilgiler
Türü: Referans ve Kaynak Kitapları
Sayfa Sayısı: 327
ISBN: 9786051291109
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Muharrem Özdemir
Muharrem Özdemir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Telif Hakları ve Sanatçıların Vergilendirilmesi Kısa Özet

    Kitabımın üç temel bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, telif haklarının Türkiye’deki gelişimi ve taraf olduğumuz uluslararası düzenlemeler başta olmak üzere 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndaki düzenlemelere yer verilmiştir. Bunlar, eser sahibinin hakları, koruma süreleri, iktibas özgürlüğünün sınırları, ilmi edebi konularda daha çok rastlanılan intihal yasağı yanında korsanla mücadele ve korsanla mücadele ve korsanla mücadelede emniyet güçlerinin elde ettikleri başarılı sonuçlar, hak ihlaline uğrayan sanatkarın başvurabileceği hukuki ve caza davaları ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır.

    İkinci bölümde telif haklarının vergi mevzuatı karşısındaki durumu geniş olarak ele alınmıştır. Uzun yılllar bakanlık bünyesinde incelemeleri yapmış ve sanat camiasını iyi bilen biri olarak Maliya Bakanlığı’nın Telif Haklarına mevzuat boyutuyla bakışı ve genel perspektiften vergilendirme usullerine örnekler ve kararlar ışığında ayna tutulmuştur.

    Kitabımızın üçüncü bölümde ise, vergi istisnasından yararlanamayan sanatçıların vergilendirilmesindeki usul ve esaslar, vergisel yükümlülükler ve belge düzeni anlatılmıştır.

  • 1. Hamur

Telif Hakları ve Sanatçıların Vergilendirilmesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.