sadsad x
asdasd
45,00 TL
31,95 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
13,05 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Süpertahmin Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 344
ISBN: 9786052261682
Kapak: Ciltsiz
Philip Tetlock
Philip Tetlock
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Süpertahmin Kısa Özet

  Optimist Yayın Grubu’nun Şubat ayı kitaplarından Süpertahmin iş yaşamında, ürün lansmanında, günlük hayatta, siyasette ve hemen her alanda neler olabileceğini önceden düşünüp doğru bilmeye yönlendiren ilginç bir kitap.

  Philip Tetlock ABD hükümeti tarafından desteklenen The Good Judgement Project (İyi Muhakeme Projesi) kapsamında aralarında dansçılar, film yapımcıları, çiftçiler, emekli boru hattı döşeme uzmanları gibi çok farklı konularda bilgi sahibi on binlerce kişiye küresel olaylarla ilgili tahmin yaptırdı. Her biri gönüllü olan bu kişilerin bazıları muazzam enformasyona sahip kuruluşları ve analistleri aşan bir tahmin performansı gösterdi. Onlar, *süper tahminci* idiler.

  Pennsylvania Üniversitesi profesörlerinden ve ünlü Wharton İşletme Okulu siyaset bilimi kürsüsü sahibi Philip E. Tetlock ile gazeteci yazar Dan Gardner’le birlikte kaleme aldıkları bu kitap süper tahmincilerden neler öğrenebileceğimizi anlatıyor. Doğru tahminde bulunmanın güçlü bilgisayarlar ve gizemli yöntemler gerektirmediğini, farklı kaynaklardan kanıt toplamakla, olasılığa dayalı düşünmekle, ekipler halinde çalışmakla, işaretlere dikkat etmekle ve en önemlisi de hatayı kabul edip izlenen yolu değiştirmekle mümkün olacağını gösteriyor.

  Süpertahmin kitabımızın ilginizi çekmesini umar, iyi çalışmalar dileriz.

  Saygılarımızla

Süpertahmin Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.