sadsad x
asdasd
52,50 TL
39,38 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
13,13 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Spor Tahkim Hukuku Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Ders Kitapları
Sayfa Sayısı: 692
ISBN: 9786053334675
Kapak: Ciltli
Nuray Ekşi
Nuray Ekşi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Spor Tahkim Hukuku Kısa Özet

    Çalışma, spor tahkim hukuku ile sınırlıdır. Çalışmanın birinci bölümünde spor hukukunun tanımı, kapsamı, spor hukukunun diğer hukuk dallarıyla olan bağlantısı ile spora ilişkin uyuşmazlıklar ve bu uyuşmazlıkların çözüm yolları açıklanmıştır. Çalışmanın ikinci bölümünden itibaren, spor uyuşmazlıklarının tahkim yoluyla çözümü incelenmiştir. Ancak Türk spor hukukunda sporun yapılanmasındaki ikili ayrım dikkate alınarak "futbola ilişkin uyuşmazlıkların tahkim yoluyla çözümü" ile "diğer spor dallarına ilişkin uyuşmazlıkların tahkim yoluyla çözümü" ayrı bölümlerde ele alınmıştır.

    Ayrıca, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı'nın görev ve yetkisi kapsamında yapılan at yarışlarının yanı sıra federasyonlar bünyesinde yapılan binicilik sporlarına ilişkin uyuşmazlıkların tahkim yoluyla çözümü, özel olarak incelenmiştir.

    Sporun bütün dallarını ilgilendiren doping uyuşmazlıklarının tahkim yoluyla çözümü; spor tahkim mahkemesi ve spor tahkim mahkemesi kararlarının Türkiye'de sonuç doğurması; spor uyuşmazlıklarına ilişkin yabancı kararların tanınması ve tenfizi; insan hakları bağlamında sportif uyuşmazlıkların tahkim yoluyla çözümü, çalışmada ele alınan diğer konuları teşkil etmektedir.

Spor Tahkim Hukuku Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.