sadsad x
asdasd

hukuk.jpg (142 KB)

Hukuk Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 6181 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 6181 ürün görüntüleniyor.

Hukuk Kitabı Tavsiyeleri

Kitap okuma alışkanlığı hukuk için oldukça önemlidir. Bu durumun nedeni ise anayasal mevzuların iyi bilinmesinin günlük hayatta oluşan olaylara bağlı olarak farklı yorumlanması gereken özel durumların ortaya çıkabilmesidir. Örneğin birbirine benzeyen iki farklı olayda detayların etkisi ile farklı yorumların yapılması gerekebilir. Hukuk kitapları bu noktada devreye girer ve muhatabının farklı bakış açıları ile olaylara hukuki yorumlar getirebilmesini sağlar.

Alanındaki gelişmeleri yakından takip edebilmek için kitap okuma alışkanlığını geliştirmek gereklidir. Sadece hukuki gelişmeleri izleyebilmek adına değil entelektüel kimliğin de geliştirilebilmesi için hukuk kitapları konusunda belirli bir seçiciliğe erişmek gereklidir. Okumada ayrıca beraberinde güçlü hukuksal yorum yapma yeteneğinin gelişmesine de yardımcı olur. Bu nedenle hukuki kaynaklardan en üst seviyede faydalanılmalıdır.

Bkmkitap.com bu konudaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek adına sizlere en güncel bilgileri içeren hukuk kitapları sunma çabası içindedir. Bilindiği gibi aslolan hukuki kaynak sayılan metinleri yazıldıkları dilde okumaktır ancak bu her zaman mümkün olmayabilir mesela kaynak metni okuyup anlayacak kadar dil bilemeyebilirsiniz. O zaman kaynağın çevirisinden yararlanma gündeme gelir. Hukuki metinlerin çevirisi normal edebi metin çevirilerine kıyasla daha fazla bilgi birikiminin olmasını gerektirir. Çeviri yapma ciddi bir iş olduğundan kitap listemizde bu konuda seçici davranıldığını, sadece seçkin yazarlara ait kitapların sunulduğunu bilmenizi isteriz.

Hukuki Kitapları Özelinde Belirtilen Yorum Yöntemleri

Bir olay değerlendirilirken kullanılan başlıca yorum yöntemleri bir hukuk kitapları okuyucusu için şu şekillerde olmalıdır;

  • Deneyimler sonucu kazanılmış yorum yöntemi
  • Amaçlanan doğrultudaki yorum yöntemi
  • Tarihsel olarak açıklanabilen olaylardaki yorum yöntemi

Okuma listesinden seçeceğiniz kaynak hukuk kitapları yukarıda belirtilen olayları hukuksal yorumlama yöntemlerini geliştirmek adına bilgi birikimine sahip olmanız için gerekli bilgileri içermektedir.

 

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.