sadsad x
asdasd
30,00 TL
26,10 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
3,90 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Spor Sosyolojisi Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 285
ISBN: 9786059221092
Kapak: Ciltsiz
Ayhan Dever
Ayhan Dever
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Spor Sosyolojisi Kısa Özet

    Elinizdeki kitabın ilk baskısının üzerinden beş yıl geçmiş olmasına karşın, o yıldan bu yana, spor sosyolojisi alanında ülkemizde pek fazla çalışma yayınlanmadı. Özellikle Batı ülkeleri ve Amerika'da konuyla ilgili çalışmaların sayısı oldukça fazla iken, ülkemizde bu sayının bir elin parmaklarını geçmemiş olması son derece üzücü ve düşündürücüdür. Çünkü değişen toplum yapısı içerisinde, spora olan bakış da sürekli olarak değişmiş, spor yeni kimliklere bürünmüş ve doğrudan bir şekilde birtakım unsurlar için temel belirleyici olmuştur. Bu durum ise spora yönelik sosyolojik çalışmaları daha da zorunlu bir hale getirmiştir.

    Spor sosyolojisi, sporu toplum temelli inceleyen bir alandır. Buna bağlı olarak Türk kültürü incelendiği zaman, kültürümüzün sporla olan yoğun bağlantısı da ortaya çıkacaktır. Çünkü Türk kültürü sürekli olarak sporla iç içe olmuştur. Bu nedenle ülkemizde spor sosyolojisi alanında yapılacak yeni çalışmalar, aynı zamanda kültürümüz ve spor arasındaki ilişkiyi de gözler önüne serecektir. Bunun bir sonucu olarak da umut ediyorum ki alan bir nebze de olsa hak ettiği değeri bulacaktır.

    Elinizdeki kitabın kısa bir süre içerisinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları'nda ve bazı Sosyoloji Bölümlerinde okutulan 'Spor Sosyolojisi' dersi için kaynak kitap olarak seçilmiş olması, ayrıca benim için gurur verici bir olaydır.

Spor Sosyolojisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.