sadsad x
asdasd
45,00 TL
40,50 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
4,50 TL
Sosyal Medya ve Siyaset Hakkında Bilgiler
Türü: Sosyal Medya ve İletişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786050687538
Kapak: Ciltsiz
İbrahim Halil Yaşar
İbrahim Halil Yaşar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sosyal Medya ve Siyaset Kısa Özet

    Bu kitap etrafı sosyal ağ siteleri ile çevrilmiş olan dijital bireyin, siyaset kurumu ve onun aktörleri ile olan ilişkisini birey merkezli olarak ele almaktadır.Sosyal medya, sıradan insanlara fikirlerini açıklamak ve diğerleriyle bağlantıya geçmek için imkân sunduğu gibitoplumsal olaylar ve örgütlenmelerin de merkezinde yer alır.

    Zira sosyal medya platformları, dijital aktivizm olarak ifade edilen örgütlenme biçiminin altyapısını oluşturmaktadır.Yerel olarak başlayıp bölgesel hatta küresel nitelik kazanan Wall Street’i İşgal Et!, Arap Baharı ve Sarı Yelekliler gibi hareketlerin tamamında, sosyal medyanın haberleşme ve örgütlenme noktasında merkezi bir rol oynadığı görülmektedir.

    Bir yönüyle bireyi güçlendirdiği için olumlanan sosyal medya, diğer yönüyle Türkiye’deki Gezi Parkı olaylarında da görüldüğü üzere manipülasyona oldukça açık bir alandır. Ancak her hal ve şartta bilinen şudur ki sosyal medya günümüz insanının bir geçeği ve ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Dolayısıyla bu alanı mümkün olduğunca iyi analiz etmek, sorgulamak ve anlamaya çalışmak gerekmektedir.

Sosyal Medya ve Siyaset Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.